Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Jau kādu laiku portāla BOOT.Lv apmeklētājiem ir dota iespēja iesūtīt savus jautājumus praktisko padomu sadaļai. BOOT.Lv apmeklētājs Mārcis mums uzdeva jautājumu par to kā pareizi saslēgt divus monitorus pie viena datora. Lūk arī atbilde. Šoreiz iztiksim bez glancēta un smalka video apskata, tā vietā pārbaudot praksē teicienu “Elegance slēpjas vienkāršībā” un iztiekot ar mazliet pielabotiem ekrānšāviņiem.

Lai pieslēgtu divus monitorus pie vienas sistēmas vispirms ir nepieciešams dators, kuram ir atbilstoša grafiskā karte ar divām video izejām. Mazliet vecāku videokaršu īpašniekiem ļoti iespējams varētu būt arī nepieciešama arī pāreja no DVI uz VGA. Jāpiebilst, ka vislabāk kopā ir saslēgt divus pēc izmēra un parametriem vienādus monitorus, tomēr ideālā gadījumā abiem monitoriem vajadzētu būt viena modeļa.

Kad ir izdevies veikt uzdevuma tehnisko daļu, varam pāriet pie nākošā soļa. Standartā Windows uz abiem monitoriem rādīs pilnīgi vienu un to pašu attēlu, tāpēc ja vēlaties, lai otrs monitors būtu kā pirmā “pagarinājums”, tad Windows XP lietotājiem uz darba virsmas ir jāpiespiež labais taustiņš un jāizvēlas Properties. Logā, kas atvērsies ir jādodas uz sadaļu Settings. Tur atliks tikai izvēlēties otro monitoru nospiežot uz tā attēla un ieķeksēt “Extend my windows desktop on this monitor”.

Windows Vista lietotājiem mazliet atšķirsies pirmie soļi, jo būs jāpiespiež labais taustiņš uz darba virsmas, jāizvēlas “Personalise” un logā, kas atvērsies jāizvēlas Display Settings. Atlikušie soļi būs tādi paši kā XP lietotājiem.

Ekrānšāviņu ar abiem apvienotajiem monitoriem varat aplūkot šeit

Jāpiebilst, ka dažādas divu monitoru konfigurēšanas iespējas piedāvās arī Nvidia un ATI grafisko karšu dziņi, tā kā noteikti ir vērts uzmest aci to kontroles paneļiem.Piemēram, ATI Control Center piedāvās noteikt kāda ir abu monitoru savstarpējā atrašanās vieta. Windows standartā novietos otro monitoru pirmajam sānā, bet ar ATI Control Center var pateikt, ka otrs monitors atrodas arī virs vai zem pirmā.

Paldies Mārcim par iesūtīto jautājumu. Ja arī tev ir kāds jautājums vai ieteikums, tad droši vari to rakstīt uz editor@boot.lv

Izsaki savu viedokli