Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Microsoft Office ir tik daudz iespēju, ka tās visas apgūt varētu tikai gadu laikā. Šoreiz mēs jums parādīsim divas iespējas, kurām ir diezgan sena vēsture arī ārpus datoriem. Varbūt arī tās nebūs pārāk bieži noderīgas praksē, tomēr interesantas noteikti.
Ja kādā jebkurā Microsoft Office versijā, izņemot 2007. ierakstīsiet “=rand()” un piespiedīsiet enter, tad dokumentā parādīsies dažas rindkopas ar tekstu “The quick brown fox jumps over the lazy dog.” Iekavās var ierakstīt skaitļus formātā (skaitlis x , skaitlis y), kas apzīmēs ģenerējamo paragrāfu skaitu un rindu skaitu paragrāfā. Office 2007 lietotājiem nāksies rakstīt “=rand.old()

Teksts “The quick brown fox jumps over the lazy dog.” varētu šķist absolūti bezjēdzīgs, tomēr šim teikumam ir ļoti sena vēsture. Šis teikums ir panagramma – teikums, kurš satur visus alfabēta burtus. Tā kā teikumu ir viegli atcerēties un tas ir diezgan īss, tad “The quick brown fox jumps over the lazy dog.” jau izsenis ir izmantots rakstāmmašīnu, vēlāk ar datoru klaviatūru testēšanā. Wikipēdija apgalvo, ka to agrāk arī izmantoja skautu organizācijas, lai trenētos telegrafēšanā.

Office ir iekļauta vēl viena līdzīga iespēja, kuras izvadītais teikums ir vēl vēsturiskāks. Microsoft Word 2003 un 2007 ievadot “=lorem()” un piespiežot enter taustiņu tiks ģenerēts latīņu valodas teksts, kurš sākas ar “Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer”. Tas ir fragments no Cicerona darba, kurš sarakstīts 45. gadā pirms mūsu ēras. Pašam teikumam nav nekādas sevišķas nozīmes, tomēr kopš 1500. gada tas ir iegājies tipogrāfijā kā standarta teikums ar kuru testēt rakstu zīmju izmērus, stilus utt. Microsoft paskaidros plašāk.

Tā kā, ja jums kādreiz rodas nepieciešamība ātri aizpildīt dokumentu ar tekstu, tad jums varētu noderēt kāds no šiem teikumiem.

Izsaki savu viedokli