Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Ikviens datorlietotājs noteikti ir pamanījis uz tastatūras izvietotās funkciju pogas F1, F2, F3 utt. Šie taustiņi ir paredzēti, lai lietotājam atvieglotu darbu ar dažādām programmām un operētējsistēmu, tomēr lielākā daļa lietotāju šīs saīsnes lieto ļoti reti vai nelieto nemaz. Šodien mūsu praktiskajā padomā informēsim jūs par katras šīs funkciju pogas nozīmi darbā ar Windows operētājsistēmu. Viena no populārākajām F taustiņu funkcijām ir Alt + F4, kas ļauj aizvērt tobrīd atvērto programmu, un arī F1 taustiņš daudziem ir labi zināms kā programmas palīdzības aktivizēšanas poga. Taču funkciju pogām ir arī daudzas citas funkcijas.

Funkciju taustiņu komandas:

F1 – Atver tobrīd aktīvās programmas lietošanas instrukciju (Help), taču ne visām programmām šī saīsne ir aktīva.

Windows taustiņš + F1 – Atver operētājsistēmas lietošanas instrukciju (Help).

F2 – Saīsne, kas ļauj ātri nomainīt tobrīd iezīmētā faila (vai iezīmēto failu) nosaukumu. Šī funkcija strādā Windows Explorer logā un uz Windows darbvirsmas. Atgādinām, ka pirms datnes nosaukuma maiņas, jums tā vispirms ir jāiezīmē.

F3 – Aktivizē meklēšanu Windows Explorer logā.

F4 – Šī poga ļauj Internet Explorer un Firefox interneta pārlūkprogrammās atvērt adreses rīkjoslu, piedāvājot aplūkot iepriekš atvērtās interneta lapas.

Alt + F4 – Šī saīsne aizver programmu, kuras logs tobrīd ir aktīvs.

F5 – Ļauj atjaunināt atvērto logu Windows Explorer, Internet Explorer, Firefox un citās programmās. Noder, piemēram, interneta lapas atkārtotai ielādēšanai. Vairākās e-pasta pārlūkprogrammās ar F5 taustiņa starpniecību ir iespējams pārbaudīt pastkastīti.

F6 – Šī poga ir līdzīga Tab taustiņam. Tā ļauj pārvietot kursoru pa dažādām programmas iedaļām un logiem.

Alt + F6 – Ļauj pārslēgties starp vienas programmas vairākiem atvērtajiem logiem. Piemēram, ja jūs esat atvēris programmu Notepad un tajā kaut ko meklējat, tad šī saīsne ļauj pārslēgties starp meklēšanas logu un teksta logu.

F7 – Šai pogai Windows operētājsistēmā nav piešķirta funkcionalitāte, tomēr tā var tikt lietota atsevišķās programmās.

F8 – Nospiežot šo pogu brīdi pirms Windows ielādes, lietotājs var piekļūt operētājsistēmas drošajam režīmam (Safe Mode), kas ir paredzēts dažādu datora problēmu konstatēšanai un novēršanai.

F9 – Līdzīgi kā F7, arī šai pogai Windows operētājsistēmā nav piešķirta funkcionalitāte, tomēr tā var tikt lietota atsevišķās programmās.

F10 – Gluži tāpat kā poga Alt, arī F10 ļauj pārslēgties starp programmas rīkjoslu un atpakaļ uz programmas logu. Kad jūs esat nospiedis F10, jūs varat ar bultiņu palīdzību rīkjoslas izvēlni kontrolēt un ar pogu Enter atvērt izvēlēto funkciju.

Shift + F10 – Windows Explorer logā iezīmētajam objektam atver labā peles klikšķa izvēlni.

F11 – Ar šī taustiņa palīdzību lietotājs dažādās programmās var pārslēgties no parastā skata režīma uz pilnekrāna (Full Screen) skata režīmu. Šī funkcija var noderēt, piemēram, interneta pārlūkprogrammās.

F12 – Līdzīgi kā F7 un F9, arī šai pogai Windows operētājsistēmā nav piešķirta funkcionalitāte, tomēr tā var tikt lietota atsevišķās programmās.

Nobeigumā, protams, jāatgādina, ka vairākās programmās nosaukto funkciju pogu funkcionalitāte var būt izmainīta vai pat deaktivizēta.

Izsaki savu viedokli