Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Ir apritējusi nedēļa kopš Apple oficiāli ir izlaidis savu jauno operetājsistēmu – OS X 10.5 jeb Leopard. Viennozīmīgi lielāko daļu savu fanu Apple ir apmieriājis, tomēr, zinot, ka nekas šajā pasaulē nav ideāls, arī Leopardam ir savas nepilnības, kuras apskatīsim sīkāk. Lielākā daļa Apple fanu, neatzīst šī brenda trūkumus, tomēr pēc Leopard instalēšanas domas krasi mainās. Jāsāk ar to, ka, lai Leopards pietiekami ātri un produktīvi strādātu, ir nepieciešams veikt Clean Install jeb tā saukto “tīro” instalāciju, jo lietojot Upgrade variant, ir novērojama datora pazemināta reakcija, kā arī bieža uzkāršanās. Arī pats instalācijas process notiek ātrāk, ja izvēlamies Clean install.

Apple vienmēr spējuši padarīt interesantas pat visvienkāršākās lietas. Kā, piemēram, no parastas backup aplikācijas uztaisīt Time machine. It kā visiem pašsaprotama lieta, tomēr Apple ar pašu nosaukumu ir spējis piesaistīt šai applikācijai daudz uzmanības. Tieši dizains, lietotāja saskarne un “WOW” efekts vienmēr ir bijušas Apple priekšrocības un tieši šie faktori ir padarījuši arī Time machine par revolūciju.


Time Machine

Apple ir spējis šo laika mašīnu padarīt ļoti iespaidīgu, dažās sekundēs ļaujot jums “atgriezties” laikā un atgūt failu, kas pirms mēneša tika izdzēsts. Tomēr jāatzīst, ka arī šai aplikācijai ir savi mīnusi, kurus sākumā var arī nepamanīt.

Kā jau zināms, pievienojot ārējo cieto disku jūsu sistēmai, Time machine uzreiz jautās vai vēlaties, lai tā dublē jūsu cieto disku. Pieņemsim, ka jūs izvēlēsieties “Jā”. Problēma radīsies tad, ja jūsu ārējais cietais disks būs mazāk ietilpīgs par iebuvēto cieto disku, jo pēc noklusējuma tiks dublēts viss jūsu iebūvētais cietais disks. Tādā gadījumā jums nāksies atvērt Time Machine dialogu, kurā jums būs jāsaliek folderi, kurus aplikācijai nedublēt. Loģiskāks variants būtu tad, ja lietotājam vajadzētu pievienot mapes, kurus nepieciešams dublēt, nevis otrādāk.

Viens no iemesliem kādēļ lielai cilvēku daļai iepatikās iTunes, bija Cover flow opcija, kas ļoti skaistā veidā jums parādīja nepieciešamo informāciju par mūzikas albumiem, attēlojot diska vāku un zem tā uzrādot dziesmas, kuras ietipst diskā. Arī pārvietošanās no kreisās uz labo pusi disku skatā izskatījās ļoti labi.

Tādēļ lielu troksni radīja meklētājā iebūvētā Cower Flow funkcija. Cover flow vizuāli izskatās ļoti labi, it īpaši tādēļ, ka tiek radīts spoguļefekts un visas ikonas atspoguļojas. Tomēr cover flow nav praktisks! Ja tik tiešām grib baudīt cover flow, tad tas ir visai laikietilpīgs process.


Cower Flow

Cover flow pluss ir tāds, ka var pārvietoties pa ikonām, kas atrodas zem skaistā coverflow, tomer tas ir arī mīnuss, jo, ja mēģināsiet logu palielināt velkot zem labā stūra apakšas, tad tiks palielināts pats coverflow, nevis izvērsts ikonu logs zem coverflow.

Front row un infrasarkano staru vadības pults kombinācija ir viens no lielākajiem Apple datoru bonusiem, jo noskatīties filmu vai izskatīt ģimenes bildes ir kļuvis daudz vienkāršāk un, protams, – vizuāli pievilcīgāk. Tomēr Leopard operētājsistēmā Front Row ir mainījis savu izskatu un funkcionalitāti. Pieņemsim, ka jūs klausāties savu iemīļoto mūziku un ieejat Front Row no Tiger sistēmas – mūzika turpinās skanēt, kā arī varēsiet aplūkot disku coverflow režīmā. Leopard operētājsistēmā Front Row ir vairāk nodalīts un reaģē citādāk. Respektīvi, ieejot Front row, jums apstājas mūzika un no jauna būs jaizvēlas ko klausīties, kas, manuprāt, ir liels mīnuss jaunajai Front row versijai. Neskatoties uz to, Front Row ir kļuvis daudz ātrāks un pievilcīgāks.


Front Row

Lietotāji, kuri ikdienā raksta apjomīgus dokumentus latviešu valodā, ātri sapratīs, ka ” ‘ ” vairs nestrādā kā taustiņš ar kura palidzibu var iegūt latviešu valodas specifiskos simbolus. Tādēļ tas, ka Apple šo taustiņu ir nomainijis ar taustinu “Option”, šķiet neloģiski. Tomēr ir jau izveidota aplikācija, kas ļauj šo trūkumu novērst.

Tā kā Leopard ir salīdzinoši jauna operētājsistēma, ļoti būtisks mīnuss ir tas, ka pagaidām ir ļoti daudz aplikāciju, pie kurām ir pieraduši Tiger lietotāji, un kuras pagaidām nav savienojamas ar jauno Leopard. Tomēr tas ir tikai laika jautājums, jo ražotāji agrāk vai vēlāk izlaidīs jaunākos programmatūras atjauninājumus, kuros noteikti tiks iekļauts Leopard atbalsts. Toties tiem, kuriem šīs aplikācijas ir pirmās nepieciešamības, pagaidām nāksies atgriezties atpakaļ pie Tiger.

Līdz šim pārsvarā minēju mīnusus, tomēr ir jāpievērš uzmanība arī plusiem, jo Apple tik tiešām ir rūpīgi pastradājis pie Mac OS X 10.5 Leopard. Viena no aplikācijām par kuru tika ļoti daudz runāts pirms Leopard iznākšanas, bija Spaces. Šī aplikācija sevi ir parādījusi no labākās puses, jo to ir ļoti viegli uzstādīt un ērti lietot. Viennozīmīgi liels pluss, ir tas, ka ir iespēja rediģēt šo atsevišķo darbavirsmu skaitu.


Spaces

Vēl viens būtisks Leopard jauninājums ir QuickLook, kas, tieši tāpat kā Spaces, sevi ir parādījis no labākās puses. Pateicoties QuickLook funkcijai, aplūkot failu saturu ir iespējams ātri un ērti, jo, lai to izdarītu, pietiek nospiest “space” pogu. Īpaši ērts šīs aplikācijas pielietojums ir saņemot e-pastu ar pievienotu failu, jo tas vairs nav obligāti jāatver, lai apskatītu saņemtā faila saturu.


QuickLook

Arī iCal aplikācija ir kļuvusi vēl gudrāka. Mail aplikācijā iekļautais datuma detektors strādā nevainojami. Piemēram, ja esat saņēmis e-pastu, kurā ticis minēts konkrēts datums, tad iCal to pamanīs un jautās vai gribat šo datumu ievietot plānotājā. Jaunie Toolbars un Dock, pateicoties caurspīdīguma efektam, tik tiešām izskatās ļoti pievilcīgi. Arī Dock spoguļefekts rada iespaidīgu efektu, pie kura Apple ir tiešām kārtīgi piestrādājis. Modernāks ir kļuvis arī identifikators, kas norāda uz to, vai programma dotajā brīdī ir aktivizēta. Šis identifikators Leopard operētājsistēmā ir zilā krāsā, nevis sarkanā kā tas bija Mac OS X Tiger.

Izmantoties resursi:
http://www.computerworld.com/

Izsaki savu viedokli