Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kā jau vairākkārt ziņojām, portālā BOOT.Lv janvāris bija pasludināts par labo komentāru mēnesi, un tie lietotāji, kuri janvārī rakstīja vērtīgākos, interesantākos un visādi citādi labākos komentārus, katru nedēļu saņēma vērtīgas balvas no Unity. Pagājušajā nedēļas nogalē BOOT.Lv redakcija izvēlējās janvāra pēdējās nedēļas trīs labāko komentāru autorus.

Javāra pēdējā nedēļā mēs par labākajiem komentāru autoriem atzinām BOOT.Lv apmeklētājus ar segvārdiem Gufiys, Pifs un Acolade. Pifs balvu saņēma, jo aizvadītajā nedēļā ļoti aktīvi un detalizēti komentēja BOOT.Lv ziņas un apskatus, aktīvi izsakot savu subjektīvo viedokli, kā arī izteica interesantu piedāvājumu par BOOT.Lv konkursa norises formu. Acolade savukārt balvu saņēma par savu komentāru pie ziņas par Nikon digitālajiem fotoaparātiem:

Šī ziņa iepriecina! Taču ne tapēc ka vēlētos iegādāties kādu no Coolpix sērijas fotoaparātiņiem (taads viens jau pašam ir, Nikon S710), bet gan tapēc ka tas nozīmē ka ja Nikon šos verķīšus ir prezentējuši jau tagad, tad viņiem būs kautkas daudz grandiozāks piedāvājumā PMA izstādē (http://www.pmai.org/pma09home.aspx?id=11224), kas notiks 3-5 martā, un tas nozīmē ka Nikon noteikti ir sagatavojuši ko ievērības cienīgu, ko prezentēt šajā pasākumā, visticamāk vai nu Nikon D800/D700x vai Nikon D400, vai pat abus reizē!

Ja Nikon nebūtu pūrā vēl kautkas, tad viņi nebūtu prezentējuši šīs 8 Coolpix kameras mēnesi pirms PMA izstādes! Tā kā gaidam martu un tad jau redzēs kas būs!

Kas varbūt nav dzirdējuši, Nikon D800/D700x būs nopietns prettrieciens Canon 5D Mark II, jo spēs uzņemt Full HD kvalitātes video ar 24 kadriem sekundē! Protams arī tas būs ļoti labs variants tiem, kas vēlas iegādāties patiešam labu digitālo spoguļkameru, plus vēl ar iespēju uzņemt ļoti labas kvalitātes augstas izšķirtspējas video (lūdzu nesāksim strīdēties, ka spogulkamera nav domāta priekš video, videokameras tam ir domātas utt, bet attēls liecina pats par sevi un kā jau zinat Canon 5D Mark II attēla kvalitātes ziņā pārspēj pat dažus tūkstošus vērtas profesionālas video kameras, tiesa gan šai sitēmai vēl ir daži mīnusi, bet cerēsim ka Nikon būs par to visu padomājuši un laižot klajā savu videokameru slepkavu, būs šīs kļūdas ko pieļāva Canon, izlabojuši!) :)

Visbeidzot Gufiys balvu nopelnīja par vērtīgajiem komentāriem pie ziņas par Samsung mobilo tālruni ar 12 megapikseļu kameru:

Tiesa gan, kad nesasniegs labu kvalitāti tikai ar megapikseļiem! Gan matricas lielums, attālums no lēcas un lēcu kvalitāte spēlē lielu lomu šajos aparātos! Kā ne kā viss labais un kvalitatīvais ir smags un savam izmēram atbilstošs! Ja vien nesāks iebūvēt telefonu kompaktajā digitālajā fotoaparātā, fotokameras telefonā nebūs gana labas acu kārumniekiem!

#22, no fizikas viedokļa kaut ko no lēcām saproti? Matrica ir kā maza bildīte, kuru fotoaparāts palielina! Savukārt, jo vairāk pikseļu, jo asāka bildīte, bet ja no kvadrātcentimetra tev jāiegūst A5 formāta attēls, nekas prātīgs nesanāks! Tādēļ jo lielāka matrica, jo lielāka “digitālā bildīte”, kuru jāpalielina! Protams, jo lielāka matrica, jo vairāk pikseļu var iedabūt tajā un arī vairāk vajag! Optika atkal nosaka to, cik precīzi un asi attēls tiks projicēts uz matricu! Un vēl liela nozīme ir matricas tipam, jo ir dažādas matricas, kur:
1)katrs pikselis spēj uztvert tikai vienu noteiktu krāsu (Zaļa, zila, sarkana) – viena slāņa matrica;
2)katrs pikselis spēj uztvert visas trīs krāsas – trīs slāņu matrica;
3)trīs atsevišķas matricas, kur katra uztver savu krāsu;

Tātad jo vairāk pikseļu un lielāka matrica, jo dzīvīgāka un asāka bilde! Protams tam visam nāk klāt smalka optika, kura mēdz būt pat ļoti dārga!

Izsaki savu viedokli