Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Izstrādājot iPhone, Apple pārsteidza daudzus ar sava produkta oriģinalitāti un pievilcību, padarot to par sava veida modes kliedzienu. Samsung ir izlēmis, ka nevēlas atstāt Apple bez konkurences šīs kategorijas mobilo ierīču tirgū, tāpēc pamazām gatavo iPhone konkurentu Samsung Serenata. Serenata ir mobilais telefons, kura izstrādē galvenā uzmanība ir vērsta uz ārkārtīgi savdabīgo dizainu un maksimāli labām mūzikas atskaņošanas iespējām. Samsung cenšas padarīt Serenata par iPhone līdzvērtīgu mobilo iekārtu, kuru cilvēki vēlētos iegādāties nevis tikai tās piedāvāto iespēju dēļ, bet arī radītā prestiža dēļ, kādu jūs iegūstat reizē ar tālruni, pat ja šo lielumu nav iespējams izmērīt vai uzrādīt nevienā specifikācijā. Tomēr izveidot šādu produktu ir daudzkārt sarežģītāk, nekā radīt vienkārši funkcionālu tālruni, tādēļ Samsung piesaistīja dāņu kompāniju Bang & Olufsen, kas ir viens no skaļākajiem zīmoliem dizaina pasaulē.

Tālruņa galvenais dizaineris Deivids Luiss (David Lewis) atzinies, ka Serenata dizainu iedvesmojuši pludmalē atrastie, jūras noapaļotie akmeņi, kuru forma viņu vienmēr ir fascinējusi. Rezultāts ir visādā ziņā pārsteidzošs, jo, pat aplūkojot Samsung Serenata fotogrāfijas, vienaldzīgs nepaliks neviens – vieni to momentā atzīs par reti neizskatīgu tālruni, citi, savukārt, tajā saskatīs līdz šim vēl neredzētu oriģinalitāti. Aplūkojot produkta attēlus, varētu šķist, ka tas ir vispirms mūzikas atskaņotājs, un tikai pēc tam mobilais telefons, tomēr izstrādātāji ir padomājuši arī par zvanīšanas iespējām, kādas mobilajiem tālruņiem ir sastopamas samērā reti.

Tālruņa navigācija

Šī tālruņa navigācijai tiek izmantoti divi elementi – no alumīnija izgatavots griežamais kursors, kuru virzot iespējams pārvietoties pa Serenata izvēlnēm un skārienjūtīgs ekrāns, kas izmantojams tekstu ievadīšanai rakstot īsziņas vai e-pastus, tālruņa numuru ievadīšanai, kā arī atsevišķu mūzikas atskaņotāja iespēju lietošanai. Interesanti, ka ražotājs izvēlējies veidot tālruni ar divējādu navigācijas sistēmu, kas varētu arī nebūt pats lietotājam parocīgākais veids, kā lietot tālruni. Pieņemot, ka Serenata tiešais konkurents ir Apple iPhone, šobrīd rodas iespaids, ka Apple produkta vadība varētu būt ērtāka, jo praktiski visu ir iespējams izdarīt lietojot tikai skārienjūtīgo ekrānu. Turklāt iPhone navigācija ir tiešām grūti pārspējama, jo tā ir izveidota ārkārtīgi intuitīva.

Serenata mūzikas atskaņošanas un zvanu iespējas

Līdzīgi kā iPhone, arī Serenata nav atmiņas karšu slota, toties tam ir iebūvētā 4GB atmiņa, kas ir pietiekoša diezgan liela mūzikas apjoma uzglabāšanai. Atgādināsim, ka iPhone ir pieejams ar 4GB un 8GB ietilpīgu atmiņu. Īpašība, kas šo tālruni izceļ konkurenta priekšā, ir tam uzstādītie stereo skaļruņi, kas ir paslēpti aiz atbīdāma vāciņa tālruņa aizmugurē. Samsung apgalvo, ka ar tiem būs iespējams klausīties mūziku ļoti labā kvalitātē un neticami lielā skaļumā. Tieši šis bija viens no lielākajiem iPhone mīnusiem, jo tā iebūvētie skaļruņi spēja mūziku atskaņot kvalitatīvi, bet relatīvi klusi. Tā kā Serenata nāk komplektā ar statīvu, to ir iespējams ērti novietot uz galda un lietot gan kā tālruni, piemēram, konferences zvanam, gan kā mūzikas atskaņotāju.

Vadoties pēc Samsung sniegtās informācijas, Serenata būs ļoti spēcīgs mikrofons, kas piedāvās iespēju veikt zvanu turot tālruni uz galda statīvā, lietotājam neesot tiešā tā tuvumā. Spēcīgie skaļruņi, savukārt, gādās par to, lai sarunu biedra teiktais nokļūtu atpakaļ pie lietotāja skaidri saprotamā formā. Tāpat lietotāja ērtībai komplektā tikšot iekļauta arī zvanu veikšanai paredzēta austiņa, kura ar telefonu savienosies izmantojot Bluetooth interfeisu.

Serenata tehniskie raksturlielumi

No tehniskā skatupunkta, Samsung Serenata ir mūsdienu prasībām atbilstošs tālrunis, tomēr tam ir pāris būtisku trūkumu. Daudzus varētu neiepriecināt apstāklis, ka Serenata nav iebūvētās fotokameras, vai arī tas, ka tālruņa baterija sarunu režīmā ir spējīga strādāt tikai 3 stundas.
Tā kā Samsung Serenata nav mobilais tālrunis, kurš tirgū labi konkurēs savu tehnisko iespēju dēļ, bet gan ar prestižu, kādu tas piešķir lietotājam, individuāliem parametriem nav tik būtiskas nozīmes. Patiesībā no visām šī tālruņa tehniskajām īpašībām tikai vienai ir patiešām būtiska nozīme – tam vai tas ir kopumā labāks, vai vismaz līdzvērtīgs Apple iPhone, jo pretējā gadījumā nopietni tiktu apdraudētas tālruņa izredzes veiksmīgi konkurēt tirgū. Abu tālruņu parametru salīdzinājumu varat aplūkot zemāk esošajā tabulā.

[tabula]

Kā redzat, Apple iPhone tomēr ir pārāks, vismaz tehniskā ziņā, bet stilu un eleganci nevar izteikt ar skaitļiem un burtiem, tāpēc tas ir un paliek tikai subjektīvs salīdzinājums.

Verdikts

Jau virsrakstā mēs uzdevām jautājumu, uz kuru centāmies rast atbildi visa ieskata garumā. Bang & Olufsen sadarbībā ar Samsung ir radījuši ļoti savdabīgu mobilo tālruni ar daudzām interesantām iespējām, kas, zināmas sabiedrības daļas acīs, noteikti būs vērā ņemama alternatīva Apple iPhone, tomēr to ir neiespējami pareģot pirms nav zināma vismaz Serenata cena. Tiek lēsts, ka tā varētu būt tik pat ekstravaganta kā pats tālrunis, tātad noteikti būtu jārēķinās ar vairākiem simtiem latu. Šobrīd īsti precīzi nav zināms arī, kad tieši tālrunis varētu parādīties tirgū, taču valda uzskats, ka tas varētu notikt tuvākā mēneša laikā.


Kā pasargāt iPhone ekrānu un korpusu no skrāpējumiem?

Izsaki savu viedokli