Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Tie laiki, kad ārējos cietos diskus reti kurš varēja atļauties iegādāties, ir pagājuši. Ārējo cieto disku cenas arvien straujāk tuvojas iekšējo disku cenām, un šobrīd par pieņemamu cenu ir iespēja iegādāties ļoti ietilpīgu ārējo cieto disku. Kā piemēru varam minēt Western Digital Elements 640 GB ārējo cieto disku, kura apskatu mēs šodien piedāvājam. Lai gan tā ietilpība ir ievērojama (640 GB), M79 datorsalonos tas maksā vien 52 Ls.

Vizuāli tas, kā jau visi Western Digital Elements sērijas cietie diski, ir noformēts pelēkā krāsā ar apaļām kontūrām. Tā izskats varbūt nav pats pievilcīgākais, tomēr tas rada visai cienījamu iespaidu. Diska korpusam ir gumijas uzmavas, kas vienlaicīgi pilda vibrāciju absorbētāju funkcijas, nodrošinot to, ka disks ir ļoti kluss un rūpējas par to, lai jums nejauši neizdotos šo ierīci nogrūst no galda.

Tāpat kā citus mūsdienu ārējos diskus, arī šo ir ļoti viegli sagatavot darbam, jo viss, kas ir jādara, ir jāpievieno tas pie strāvas (tā kā Western Digital Elements pamatā ir 3,5 collu disks, tam ir nepieciešama papildus barošana) un jāpieslēdz datoram ar USB 2.0 savienojuma starpniecību. Nekādu dziņu (draiveru) instalācija nav nepieciešama, tādēļ no brīža, kad to pieslēdzat, līdz brīdim, kad varēsiet sākt darbu, jūs šķirs vairs mazāk kā 10 sekundes.

Ja arī vizuālajā ziņā Western Digital Elements 640GB nav nedz pārāks, nedz vājāks par saviem konkurentiem, tad sava izdevīguma ziņā tas noteikti ir tirgus līderu vidū. Šobrīd tas M79 datorsalonos ir iegādājams par akcijas cenu – 52 Ls, kas nozīmē, ka par vienu gigabaitu jums ir jāmaksā vien aptuveni 8 santīmi, kas priekš ārējā cietā diska ir ļoti izdevīgs darījums.

Western Digital Elements 640 GB ārējam cietajam diskam ir 8 MB liela kešatmiņa un motors, kas diska ripas griež ar ātrumu 7200 apgriezieni minūtē. Testējot iekārtu ar cieto disku diagnostikas programmatūru HD Tune, secinājām, ka vidējais datu pārsūtīšanas ātrums šim diskam ir nedaudz virs 35 MB/s, kas priekš ārējā cietā diska ir labs rādītājs.

Mūs iepriecināja arī ierīces labā ventilācija – tā ir tik efektīva, ka disks pat pie lielas noslodzes saglabā salīdzinoši zemu temperatūru, tādēļ par diska pārkaršanu nav jāsatraucas. To pašu gan nevarētu teikt par WD Elements barošanas bloku, taču domājams, ka barošanas bloka uzkaršana neērtības neradīs…

Secinājumi

Ārējie cietie diski šobrīd ir vēl izdevīgāki kā jebkad iepriekš, jo Western Digital Elements 640 GB ārējā cietā diska cena M79 datorsalonos ir vien 52 Ls (tikai 8 santīmi par vienu GB), bet šī paša ražotāja 640 GB iekšējo cieto disku cenas 46,99 Ls un 50,69 Ls. Tātad cenu starpība ir ļoti maza. Arī ātrdarbība šai ierīcei un ventilācija šai ierīcei ir augstas klases. Noslēgumā varam droši teikt, ka WD Elements 640 GB ārējais cietais disks ir ļoti laba izvēle, ja jūs meklējat jaunu datu nesēju, kurā ierakstīt, piemēram, bildes, mūziku un video. Pie kam šī ir lieliska izvēle tiem, kuri sev ir iegādājušies Western Digital TV multimediju atskaņotāju.

Akcijas cena M79 datorsalonos: 52 Ls

Plusi:

+ Ļoti izdevīga cena
+ Gumijas uzmavas novērš vibrāciju radīto skaņu un nodrošina ierīcei stabilitāti
+ Laba ventilācija
+ Teicama ātrdarbība

Mīnusi:

– Kā jau 3,5 collu ārējam cietajam diskam, tam ir nepieciešama papildus barošanas bloks
– Ierīces barošanas blokam ir tendence stipri uzsilt

Izsaki savu viedokli