Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Mūsdienās tehnika bieži vien saraujas, piemēram, mobilie tālruņi un klēpjdatori kļūst aizvien plānāki, turpretī LCD monitoru izmēri strauji aug. Pāris gadus atpakaļ aktuāli bija 17 collu monitori, bet šodien par ļoti pieejamu cenu jau ir nopērkami 22 un 24 collu šķidro kristālu monitori. Tomēr ir kāda lieta, kas monitoru tirgū ir palikusi nemainīga ļoti daudzu gadu garumā – ViewSonic vēl joprojām piedāvā, iespējams, pašus labākos monitorus patērētāju tirgum.

Ārējais iespaids

ViewSonic VX2255 ārēji ir ļoti izskatīgs monitors, protams, gaumes var atšķirties. Ierīce ir veidota no melnas plastmasas, kura atsevišķās vietās ir papildināta ar sudraba krāsas elementiem. Kā jau no šāda materiāla gatavotām precēm ierasts, uz tām relatīvi viegli ieraudzīt pirkstu nospiedumu atstātās pēdas. Monitora augšpusē atrodas iebūvētā 1.3 megapikseļu tīmekļa kamera (webkamera), kreisajā pusē novietots arī kompānijas logotips.

ViewSonic VX2255 „pēda” dīvainā kārtā ir ievērojami „spīdīgāka” par pārējo monitoru, bet tas netraucē tai turēt monitoru ļoti stabili. Kas attiecas uz ierīces aizmuguri, tad arī šeit nav aizmirsts par dizainu, jo aizmugurējam panelim ir interesants reljefs. Monitora apakšējā pusē atrodas apaļa sudraba krāsas ieslēgšanas/izslēgšanas poga, bet pašā apakšā paslēpti divi 2 vatu skaļruņi.

Lieta, kas mums šajā monitorā pārāk neiepatikās bija konfigurācijas pogas, kuras atrodas iekārtas labajā sānā. Tās ir ļoti meistarīgi noslēptas, tādēļ nekādā ziņā neizjauc kopēju dizainu, tomēr tās ir mazas un grūti piespiežamas. Tā kā manuālu monitora konfigurēšanu nepieciešams veikt ļoti reti, šī problēma būtu piedodama.

Tehniskā puse

ViewSonic VX2255 izmērs pa diagonāli sasniedz 22 collas, turklāt tas ir platekrāna produkts, kura ekrāna malu attiecībā ir 16:10. Šai ierīcei ir 1680×1050 pikseļu izšķirtspēja, kas ir visnotaļ iespaidīgs rādītājs salīdzinot ar ikdienišķiem monitoriem, tomēr 22 collu monitoru vidū tas ir standarts. VX2255 piedāvā 1000:1 kontrastu un 5ms lielu reakcijas laiku, turklāt patīkami, ka ekrāna virsma ir pārklāta ar neatspīdošu kārtu, kas neļauj apkārtesošajiem gaismas ķermeņiem traucēt jūsu darbu.

Šo monitoru iespējams savienot ar datoru izmantojot gan VGA, gan DVI pieslēgvietas, turklāt iekārtas aizmugurē ir izvietoti divi pusloki, ar kuriem iespējams sakārtot vadus. Jāatzīst, ka būtu grēks sabojāt tik izskatīga monitora radīto iespaidu ar pavirši sakārtotiem vadiem.

Viena no būtiskākajām ViewSonic VX2255 īpašībām ir iebūvētā 1.3 megapikseļu (piedāvā 1024×768 pikseļu maksimālo izšķirtspēju) webkamera un mikrofons, ar kuru palīdzību jūs pavisam ērti un vienkārši varēsiet veikt video zvanus. Lai varētu lietot šīs abas ierīces, jums monitors būs jāsavieno ar datoru, izmantojot USB kabeli, kas kalpos video signāla pārraidīšanai, un mikrofona kabeli. Tomēr, pirms varēsiet izmantot tīmekļa kameru, jums būs jāuzstāda iekārtai nepieciešamie dziņi, kurus atradīsiet komplektācijā iekļautajā diskā vai ražotāja mājas lapā.

Turpinot par webkameru, patīkami pārsteidza tās ārkārtīgi vieglā konfigurēšana, un, ņemot vērā, ka runa ir par iebūvēto webkameru, visnotaļ labā ieraksta kvalitāte. Protams, attēls nav tik labs kā nopietnākajām tīmekļa kamerām, kuras jāpērk atsevišķi, bet tas pilnīgi noteikti ir pavisam pieņemams.

Attēla kvalitāte

Jau ilgus gadus ViewSonic monitori ir tirgus līderu starpā, pateicoties tieši ārkārtīgi augstajai attēla kvalitātei. VX2255 nav nekādas izņēmums, jo tas piedāvā teju ideāli precīzas krāsas. Parastiem vidējās un zemās cenu kategorijas elementiem krāsu attēlojums nav sevišķi precīzs, jo bieži pieklibo baltās krāsas baltums vai melnās krāsas tumšums utt., bet VX2255 krāsas ir ļoti tuvu ideālam. Patiesībā BOOT.Lv redakcijas rokās līdz šim ir nonācis tikai viens monitors ar vēl pārāku krāsu attēlojumu, un tas bija Eizo ColorEdge CG211. Skaidrībai gan jāpiebilst, ka šis Eizo monitors piedāvāja izcilu attēla kvalitāti, bet to nav iespējams objektīvi salīdzināt ar ViewSonic VX2255, jo tas ir vairāk kā 10 reizes dārgāks.

Verdikts

ViewSonic VX2255 ir ļoti izdevīgs piedāvājums savas cenas kategorijā. Ierīce piedāvā ļoti augstas kvalitātes attēlu, iebūvēto tīmekļa kameru, mikrofonu un skaļruņus, turklāt tas viss ir „iepakots” pārdomāta un pievilcīga dizaina korpusā. Ja jums ir nepieciešams liels un labs monitors par izdevīgu cenu, tad šobrīd tirgū ir ļoti maz produktu, kas varētu līdzināties ViewSonic VX2255.

Plusi:
+ Lieliska attēla kvalitāte
+ Iebūvētā tīmekļa kamera, mikrofons un skaļruņi
+ Pievilcīgs dizains
+ Izdevīga cena

Mīnusi:
Neērtas konfigurācijas pogas
Skaļruņi ir samērā vāji

Produkta cena M79 akcijas ietvaros: 159 Ls

Pilna specifikācija

Izsaki savu viedokli