Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Lēnām sāk mazināties MP3 atskaņotāju dominance pārnēsājamo mūzikas atskaņotāju jeb pleijeru tirgū, jo tos lēnām, bet uzstājīgi sāk aizstāt atskaņotāji, kas atbalsta arī video failus. Lielākā daļa šo ierīču gan vēl joprojām ir ļoti dārgas, tādēļ pagaidām tās vēl nav tik pieprasītas, taču šo situāciju varētu mainīt kompānijas Unity jaunākais veikums, kurs nosaukums ir visai amizants (4U), jo tas it kā liecina par to, ka ierīce ir paredzēta tieši jums. Tādēļ šoreiz aplūkosim šo budžeta klases atskaņotāju, kura 2 GB versija maksā vien aptuveni 55 latus.


Dizains

Godīgi sakot, vadoties pēc iepriekšējās pieredzes ar no ārzemēm pasūtītiem šīs cenu klases MP4 atskaņotājiem, sākotnēji uz šo ierīci skatījos visai skeptiski, taču savu viedokli izmainīju visai ātri, jo, produktu sīkāk izpētot, secināju, ka tas ir veidots no daudz kvalitatīvākiem materiāliem, un, līdz ar to, nav paredzēts tikai mēnesi ilgai lietošanai.

Tā ir pietiekami kompakta, un praktiski visu tās virsmu aizņem lielais 2,2 collu TFT ekrāns. Interesanti, ka šī ierīce spēj vienlaicīgi izskatīties gan atraktīva, gan klasiska.

Ierīces korpusa priekšpuse ir metāliska, un tai ir interesanta nokrāsa, jo tā nedaudz atgādina dzīvsudraba toni. Turpretī atskaņotāja aizmugure ir veidota no baltas plastmasas.

Vadības pogas atrodas ierīces augšpusē, bet vadības rullītis, ar kuru var pārslēgt dziesmas, kā arī pārvietoties izvēlnē, atrodas ierīces labajā sānā. Unity 4U aizmugurē atrodas aparāta ieslēgšanas slēdzis

Lietojamība un funkcionalitāte

Šī atskaņotāja vadības sistēma ir saprotama un loģiska, pie kam izvēlne ir pieejama arī latviešu valodā. Taisnības labad gan jāatzīst, ka tulkojumā ir vairākas gramatikas kļūdas, taču galvenais, ka lietotājs var saprast kas notiks, kad viņš nospiedīs konkrēto pogu, un jebkurā gadījumā šāds solis no Unity puses ir ļoti apsveicams. Pārvietošanos pa izvēlni atvieglo ierīces labajā sānā sastopamais rullītis.

Jāsaka, ka atskaņotāja ekrāns ir ne tikai liels (tā diagonāle ir 2.2 collas), bet arī pietiekami kvalitatīvs, jo tam ir 224×176 pikseļu liela izšķirtspēja un tas spēj attēlot 65 000 krāsu, tādējādi tas konkurē ar mobilo tālruņu ekrāniem, kas mūsdienās ir ļoti kvalitatīvi.

Starp citu, ļoti ērti, ka atskaņotājam līdzi nāk siksniņa ar kuru to pakārt kaklā, kas ir ļoti noderīgi, ja jūsu austiņām ir īss vads.

Vēl viens pietiekami svarīgs ierīces parametrs ir tās garantija, kas ir 2 gadu gara, tādējādi tā ir ilgāka nekā lielākajai daļai konkurentu.

Tomēr mums fakts, ka pēc visu dziesmu atskaņošanas ierīce automātiski neizslēdzas (ir iespēja uzstādīt taimeri, taču BOOT.Lv redakcija neatrada iespēju aktivizēt automātisku izslēgšanos, piemēram, minūti pēc pēdējās dziesmas beigām), šķita kaitinošs, jo citu ražotāju atskaņotājiem parasti šāda opcija ir pieejama.

Unity 4U ir MP4 atskaņotājs, kas nozīmē to, ka šī ierīce atbalsta video failu atskaņošanu, līdz ar to jūs tajā varēsiet skatīties, piemēram, savus iemīļotākos video klipus.

Lai gan lētā gala MP4 atskaņotājiem tradicionāli ir bijusi ne pārāk augsta skaņas kvalitāte, Unity 4U skanējums ir visai kvalitatīvs, jo sevišķi tad, ja komplektā ar šo produktu tiek lietotas augstas kvalitātes austiņas. Izteiktas problēmas tam nesagādā neviens skaņas diapazons. Protams, skaņas kvalitāte nedaudz atpaliek no pazīstamu ražotāju atskaņotāju skanējuma.

Pārsteigums bija ierīcē iebūvētais skaļrunis, kura jauda ir 1W, jo šāda esktra atskaņotājos ir novērojama reti. Arī iebūvētā skaļruņa kvalitāte ir pietiekami laba.

Priecē arī, ka aparātam ir iebūvēts FM radio uztvērējs, kas trūkst pat daudzos ļoti dārgos atskaņotājos. FM radio vadību gan varētu vēlēties nedaudz ērtāku.

Ierīcei ir litija polimēru akumulators, tādēļ, ja jūs plānojat doties garākā ceļojumā, būtu ieteicams ņemt līdzi komplektā iekļauto adapteri, kas sadzīves elektronikā lietoto 220V spriegumu samazina līdz USB kopnē lietotajiem 5V, lai jūs vajadzības gadījumā jebkurā vietā varētu uzlādēt savu atskaņotāju.

Secinājumi

Unity, kas Latvijas tirgū ienāca vien šovasar, ir radījis visai interesantu MP4 atskaņotāju, kas ir reizē kvalitatīvs un lēts. No otras puses, 2.2 collu lielā ekrānā filmu vai video klipu ilgi skatīties nav diez ko ērti, tādēļ par MP4 atbalsta lietderīgumu var pastrīdēties.

Aptuvenā cena: 2 GB versija 55Ls, 4 GB versija 72Ls

Plusi:

+Liels un kvalitatīvs displejs
+Laba skaņa priekš šīs cenu klases produkta
+Visai zema cena
+MP4 atbalsts
+Latviešu valodas atbalsts

Mīnusi:

-Skaņas kvalitāte nedaudz atpaliek no lielo kompāniju ražojumos sastopamās
-Pēc pēdējās dziesmas automātiski neizslēdzas
-Nedaudz neērta FM radio vadība
-Var pastrīdēties par MP4 atbalsta lietderīgumu ierīcei ar šāda izmēra ekrānu

Izsaki savu viedokli