Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Reti kurš tūrists, dodoties ceļojumā, vēlas ņemt līdzi liela izmēra videokameru, lai uzņemtu videomateriālu par saviem piedzīvojumiem. Piedevām, ja šis tūrists vēlas uzņemt video par atpūtu, piemēram, pludmalē, viņam mūždien ir jāsatraucas par to, lai kamera nesamirktu vai tajā neiekļūtu smiltis. Kompānija Panasonic piedāvā interesantu videokameru, kas atrisina abas iepriekš minētās problēmas – tā ir ļoti kompakta un piedevām arī noturīga pret ūdens un smilšu pārbaudījumiem. Dizains un lietošanas ērtums

Mūsu testu laboratorijā nonākusī kamera ir sarkanas krāsas, un par šī produkta gatavību ūdens testam liecina tas, cik rūpīgi ar gumijas aizbāžņiem ir noslēgtas visas šīs videokameras pieslēgvietas. Videokameras korpuss ir veidots no gumijotas plastmasas, tādējādi uzlabojot ierīces triecienizturības spējas, kā arī ļaujot to ērtāk turēt rokā (kamera neslīd).

Panasonic SDR SW-20 ir ļoti kompakta videokamera, un tā ir mazāk noapaļota nekā citu ražotāju piedāvātās kameras. Līdz ar to šo kameru ir ērti lietot, arī turot īkšķi priekšpusē, nevis kā lielākoties ierasts (aizmugurē). Šāda kameras satvēriena piekritējiem pat ir izveidota speciāla ierakstīšanas poga, kas atrodas kameras priekšgala labajā sānā, taču nav aizmirsts arī par tiem, kuri īkšķi ir iecienījuši turēt ierīces aizmugurē – arī tur ir novietota ierakstīšanas poga.

Atverot ierīces kreisajā sānā atrodošos vāciņu, skatam tiek atklāts 2,7 collu liels LCD ekrāns, kas diemžēl nav skārienjutīgs. Piedevām to nav iespējams apgriezt otrādi, lai nofilmētu sevi. Daudzas ierīces vadības pogas ir apslēptas zem atveramā vāciņa, kurā ir iebūvēts ekrāns. Līdz ar to ir ļoti neērti vienlaicīgi lietot kameras vadības pogas un skatīties ekrānā, lai veiktu video ierakstu.

Funkcionalitāte

Panasonic SDR-SW20 kamerai ir CCD matrica, kuras izmērs ir 4,23 milimetri (1/6 daļa collas) un optika, kas atbalsta desmitkārtīgu (10x) optisko pietuvinājumu. Interesanti, ka, lietojot optisko pietuvinājumu, videokameras lēcai seko arī stereo mikrofons, tādēļ jūs varēsiet dzirdēt uz ko jūs fokusējaties.

Videomateriāli tiek uzņemti MPEG-2 formātā, un tie tiek saglabāti uz SD vai SDHC atmiņas kartēm. Ja jūs lietojat atmiņas karti ar 1 GB ietilpību, tajā var ierakstīt līdz stundu garu video, taču, izvēloties maksimālo attēla kvalitāti, ierakstīšanas laiks saruks četras reizes.

Nevarētu teikt, ka šīs kameras iestatīšanas iespējas ir ļoti plašas, tomēr lietotājam tiek piedāvāts izvēlēties aizmugurapgaismojuma kompensāciju, kā arī, piemēram, portreta, sērfošanas un sniega režīmus. Tāpat Panasonic kamera atbalsta arī divus maza apgaismojuma režīmus ar mazu slēdža ātrumu, tomēr, izvēloties šos režīmus, video var būt izplūdis.

Patīkami, ka kamera ļoti ātri ieslēdzas – kopš on pogas nospiešanas līdz videokameras ielādei paiet vien 0,6 sekunžu garš intervāls. Tomēr mums jūs ir jābrīdina, ka, iegādājoties Panasonic SDR-SW20 kameru, būtu ieteicams netaupīt naudu un iegādāties arī papildus akmulatoru, jo ar vienu uzlādes reizi enerģijas šai kamerai pietiek vien nedaudz vairāk kā stundu gara videoieraksta uzņemšanai.

Tā kā kamerai ir salīdzinoši maza izmēra CCD matrica, uzņemto videomateriālu attēla kvalitāte nav visai augsta, jo tiem nedaudz trūkst asuma, un uzņemtajos video nav redzamas sīkākās detaļas. Tomēr kamera salīdzinoši veiksmīgi tiek galā ar pāreju no tumšas vides uz gaišu, un arī videomateriālu krāsas ir salīdzinoši precīzas (zemūdens režīmā gan kamera pārslēdzas uz pavisam citu baltās krāsas balansu).

Vēl viens kameras klupšanas akmens ir attēla kvalitāte vāja apgaismojuma apstākļos – uzņemtajā video ievērojami pieaug trokšņu līmenis, tādēļ, ja plānojat ar šo kameru uzņemt video vāji apgaismotās telpās, tad kvalitāte būs pietiekama vien ievietošanai internetā (piemēram, youtube.com), jo priekš lielā ekrāna attēla kvalitāte tomēr būs pārāk vāja.

Jāsaka gan, ka iepriekš minētie mīnusi nekādā ziņā nav pārsteigums, jo šī kamera ir spējīga pārciest mērcēšanu ūdeni, pārbaudījumus ar smiltīm, kā arī nelielus kritienus (no 1,2 metru augstuma), līdz ar to ražotājam nācās upurēt attēla kvalitāti.

Testējam videokameru zem ūdens

Uzreiz jāatzīstas, ka BOOT.Lv redakcijas pārstāvji ilgi mēģināja saņemties ielikt šo videokameru ūdenī, taču vizuāli radās šaubas par videokameras spēju šo pārbaudījumu patiesi pārciest. Tomēr pēc aptuveni 10 minūšu garas filosofēšanas par un ap šo jautājumu, nolēmām tomēr izmēģināt veiksmi, un pārbaudīt ražotāja apgalvojumus:

Kā jau redzams ievietotājā videomateriālā, Panasonic SDR-SW20 kamera tiek ievietota izlietnē, kas ir piepildīta ar ūdeni, un videokamerai šis pārbaudījums grūtības nesagādāja. Mirkli vēlāk kamera zem ūdens jau pavadīja vairāk nekā 15 minūtes, taču arī tik ilgā laika posmā problēmas neradās. Šeit gan ir jāatzīmē, ka Panasonic rekomendē šo kameru iegremdēt maksimums 1,5 metrus zem ūdens, un tur turēt ne ilgāk par 30 minūtēm.

Pirms kameras ievietošanas ūdenī gan ir obligāti jāpārliecinās par to vai visas pieslēgvietas ir rūpīgi noslēgtas ar gumijas aizbāžņiem, kā arī jāaktivizē zemūdens režīms, kas pielāgo baltās krāsas balansu un samazina mikrofona jutīgumu. Ja viss ir kārtībā, uz videokameras iedegsies sarkana lampiņa, kas signalizēs to, ka kamera ir gatava darbam zem ūdens.

Secinājumi:

Panasonic SDR-SW20 videokamera jums nepiedāvās izcilu attēla kvalitāti, tomēr to ir ļoti parocīgi ņemt līdzi garos pārgājienos vai tūrisma ceļojumos, jo tā ir samērā kompakata un spēj pārdzīvot tādas stihijas kā: krietienu no 1,2 metru augstuma, ierakšanu smiltīs vai mērcēšanu ūdenī (līdz 1,5 metru dziļumam), tādēļ jums, dodoties ceļojumā, nav jāuztraucas par savas kameras drošību. Patīkami arī, ka šī kamera nebūt nav dārga – tās cena ir vien aptuveni 245 Ls.

Plusi:

+ Ūdensizturīga
+ Triecienizturīga
+ Ļoti kompakta
+ Nav dārga

Mīnusi:

– Salīdzinoši zema attēla kvalitāte
– Nav skārienjutīgā ekrāna
– Neērts vadības pogu novietojums

Aptuvenā cena: 245 Ls

Izsaki savu viedokli