Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kompānija SteelSeries pasaulē ir plaši pazīstama kā datorspēļu entuziastu inventāra ražotājs. Arī Latvijas geimeriem šīs firmas izstrādājumi nav sveši, tādēļ BOOT.Lv nolēma apskatīt vienu no SteelSeries ražotajām klaviatūrām – 6G Dizains

Atverot iepakojumu nonācām pie secinājuma, ka šī klaviatūra atgādina vecās IBM tastatūras – taustiņi nav izvietoti vienā līmenī, bet gan pakāpeniski.


Jāatzīst, ka šī klaviatūra nav tik simpātiska kā konkurentu Razer ražotās Tarrantula vai Lycosa, tās dizains ir klasisks, taču tā ir speciāli radīta profesionāļiem, šīs klaviatūras radīšanā ir piedalījušies pasaules labākie datorspēļu spēlētāji.

Iepakojumā ir pievienots balsts plaukstām, papildus taustiņu komplekts pelēkā krāsā, palīgrīks ar ko mainīt taustiņus, kā arī auduma maisiņš klaviatūras pārvadāšanai un USB pārveidotājs. Pievienotajos bukletos ir uzstādīšanas pamācība, dažu populāru datorspēļu spēlētāju konfigurācijas apraksts un, protams, citu SteelSeries produktu reklāmas.


Tehniskie parametri

6G datoram pievienojama izmantojot PS2 portu, taču komplektācijā ir iekļauts arī USB pārveidotājs. Klaviatūra ir īpaši piemērota ilgai geimošanai. Specifikācijā minēts, ka iespējams vienlaicīgi nospiest 8 dažādus taustiņus.


Katra taustiņa savienojumi ir apzeltīti ar 18 karātu zeltu, lai nodrošinātu maksimālu precīzu darbību un ātrāku reakcijas laiku. Klaviatūras izmēri ir 445 x 185 x 30 milimetri.

Uzstādīšana un lietojamība

Pieslēdzot ierīci pie datora, atklājām, ka tā darbojas bez draiveru instalēšanas, dators uzreiz to atpazina. No sākuma klaviatūru testējam rakstot tekstu. Jāatzīst, ka pakāpeniski izvietotie taustiņi ir patiešām ērti. Ar šāda tipa klaviatūru rakstīt ir daudz ērtāk nekā ar tādu tastatūru, kurai visi taustiņi ir vienā līmenī.


Diemžēl šie taustiņi ir ļoti skaļi un šī skaņa ir visai kaitinoša, taču aizrautīgam spēlmanim tas nebūs traucēklis.

Pārbaudījām klaviatūru arī spēlējot datorspēles, jāatzīst, ka tās reakcijas laiks ir patiešām lielisks. Pateicoties taustiņu izvietojumam un ērtībai, rakstīt un spēlēt spēles ar šo klaviatūru ir patiešām bauda.Lai arī taustiņi ir visai augsti, pateicoties to reakcijas laikam tā darbojas pat labāk kā citas, daudz plānākas tastatūras.

Secinājumi

SteelSeries 6G ir pirmā šīs kompānijas ražotā klaviatūra. Debija ir izdevusies visai veiksmīga, neņemot vērā taustiņu skaļumu. Par šīs klaviatūras kvalitāti, ērtību un darbību liecina fakts, ka to izmanto liela daļa profesionālo datorspēļu spēlētāju. Šis produkts būs patiešām piemērots entuziastam, taču mūsdienīgā interjerā tam būs grūti iederēties.

Aptuvenā cena: 62 Ls

Plusi:

+ Klaviatūra ražota no izturīgas plastmasas
+ Ērti taustiņi
+ Ātrs reakcijas laiks
+ Maināmi taustiņi

Mīnusi:

– Augsta cena
– Taustiņu skaļums
– Dizains

Paldies PC.Lv par apskatam piegādāto tehniku

Izsaki savu viedokli