Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Nav noslēpums, ka klēpjdatori lēnām sāk kļūt populārāki par galddatoriem, līdz ar to ļoti strauji pieaug to piezīmjdatoru, kuri spēj mēroties spēkiem ar saviem stacionārajiem brāļiem, popularitāte. Šoreiz apskatīsim kompānijas Sony piedāvāto risinājumu – Sony VAIO VGN-AR31S klēpjdatoru, kas ir gatavs augstas izšķirtspējas video atskaņošanai, jo ir aprīkots ar Full HD izšķirtspējas ekrānu un Blu-Ray diskdzini. Dizains

Skaidrs, ka 17 collu ekrāns, un divi cietie diski datoru padara salīdzinoši smagu – tā svars ir 3,8 kilogrami, tomēr jāsaka, ka svars ir mazāks nekā varētu šķist brīdī, kad ieraugāt ierīces specifikācijas.

Jāteic, ka kompānijas Sony dizaineri ir padarījuši lielisku darbu, jo produkts ir izdevies tik tiešām vizuāli baudāms. Tā vāks un sānu malas ir veidoti no melnas, lakotas plastmasas, kuru rotā sudrabaini, izliekti sānu paneļi.


Šeit gan jāsaka, ka ražotājs ir izvēlējies visai dīvainu vāka atvēršanas mehānismu – parasti, pavelkot uz sāniem vāka slēdžus, tie atlec atpakaļ savā sākum pozīcijā, bet AR31S slēdzis paliek tādā stāvoklī, kas nefiksē vāku.

Atverot vāku, skatam paveras liela izmēra ekrāns, multimediju vadības pogas un, protams, tastatūra.

Ieslēdzot datoru, zem ekrāna iespīdas VAIO simbols, kas izskatās ļoti gaumīgs, un atgādina Apple datoru spīdīgo ābolu.

Patīkami, Sony dizaineri ir parūpējušies par to, lai ierīces lielisko dizainu nebojātu datora pieslēgvietas, jo tās ir nomaskētas zem sudraba krāsas paneļiem.

Dīvaini, ka datoram komplektā ir iekļauta balta tālvadības pults, jo pats dators ir melns.

Lietošanas ērtums

Interesanti, ka šim klēpjdatoram ir Lielbritānijas standarta (Sfift+2 ir pēdiņas, nevis simbols @) tastatūra, taču šo problēmu var atrisināt, operētājsistēmsa iestatījumos norādot, ka tastatūras izkārtojums ir Latvian QWERTY.

Patīkami, ka datora komplektācijā ir iekļauta tālvadības pults, kas pierāda to, ka šī ierīce ir paredzēta kā pārnēsājams mājas izklaides centrs. Ar šo pulti var ļoti ērti pārslēgt nākamo dziesmu, video vai televīzijas kanālu.


Neērtības noteikti var sagādāt tas, ka AR31S ir bieži jālādē, jo bez uzlādes tas spēj izvilkt knapi pusotru stundu, bet, ja izvēlaties augstas ātrdarbības režīmu, akumulators nosēdīsies jau pēc stundas.

Vēl jāpiemin, ka šad un tad problēmas var sagādāt produkta lielais izmērs, jo lielākā daļa klēpjdatoriem paredzēto somu ir pārāk mazas priekš 17 collu liela datora, tomēr jāatzīmē, ka šī ierīce ir vairāk piemērota stacionārai lietošanai.

Funkcionalitāte

Produkta lielākā rozīnīte nenoliedzami ir Blu-Ray diskdzinis. Ja pirms salīdzinoši neilga laika, iegādājoties Blu-Ray disku iekārtu, jūs riskējāt nopirkt standartu, kas var zaudēt formātu karā, tad tagad šis standarts ir kļuvis par formātu kara uzvarētāju, un, līdz ar to, par drošu izvēli.

Lai nodrošinātu kvalitatīvu augstas izšķirtspējas video materiālu atskaņošanu, protams, ir nepieciešams visai jaudīgs aprīkojums, tādēl klēpjdatorā ir uzstādīts Intel Core 2 Duo 2.0 GHz centrālais procesors, 2 GB liela operatīvā atmiņa, kā arī NVIDIA GeForce 7600 GT videokarte.

Protams, nebūtu jēga no jaudīga procesora un Blu-Ray diskdziņa, ja ekrāns nebūtu kvalitatīvs, tādēļ Sony datoru ir aprīkojuši ar WUXGA jeb Full HD (1920 x 1200) izšķirtspējas ekrānu.


Tāpat produktam ir HDMI, Firewire, AV in, S-Video out un S-Video in pieslēgvietas, tādējādi dators piedāvā plašas multimediju iespējas.

Patīkami, ka AR31S ir aprīkots ar TV uztvērēju, tādējādi šis klēpjdators spēj aizstāt ne vien jūsu stacionāro datoru, bet arī televizoru (te gan būtu ieteicams ierīci pieslēgt pie lielāka ekrāna).

Zem ekrāna atrodamie iebūvētie skaļruņi nodrošina visai kvalitatīvu skanējumu.

Secinājumi

Šo datoru par portatīvu var nosaukt visai nosacīti, jo tas ir liels, un tā akumulatoru ir visai bieži jālādē. Tomēr jāatzīst, ka šis produkts ir pārāks par lielu daļu galddatoru, jo piedāvā ļoti plašas izklaides iespējas. AR31S lielā rozīnīte ir tajā iebūvētais Blu-Ray diskdzinis.

Plusi:

+ Lielisks dizains
+ Aprīkots ar Blu-Ray diskdzini
+ Augsta ātrdarbība
+ Ļoti plašas izklaides iespējas

Mīnusi:

– Bieži jālādē
– Augsta cena

Aptuvenā cena: 1500 Ls

Izsaki savu viedokli