Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Jau sen ir pagājis tas laiks, kad mobilie tālruņi tika lietoti tikai kā sakaru līdzekļi. Mūsdienās liela daļa šo ierīču ir aprīkotas ar pietiekami kvalitatīvām iebūvētajām kamerām, kā arī kvalitatīviem mūzikas atskaņotājiem un daļa pat ar globālās pozicionēšanas sistēmas atbalstu. Šoreiz aprakstīsim mobilo tālruni, kas pieder Walkman sērijai, un līdz ar to, ir uzskatāms par pilnvērtīgu multimediju atskaņotāju – Sony Ericsson W960i. Dizains

Sony Ericsson W960i ir visai liels un izmēru ziņā tas ir ļoti līdzīgs pirms dažiem mēnešiem apskatītajam šī paša ražotāja viedtālrunim P1i, tomēr šodien apskatītais telefons ir nedaudz vieglāks, jo, atšķirībā no P1i, tas ir veidots no melnas, lakotas plastmasas.


Tā kā ierīces korpusa priekšpuse ir lakota, tā ir īsts pirkstu nospiedumu magnēts. Tālruņa aizmugurē, savukārt, atrodama mīksta gumija, kas ļauj ierīci ērtāk satvert, tādējādi to ir patīkami turēt rokā.

Ierīces sānus rotā balta josla. Sānos ir arī vairākas vadības pogas: labajā sānā atrodas skaļuma regulēšanas taustiņi un fotokameras aktivizēšanas poga, bet kreisajā sānā novietots vadības ritenītis ar kuru iespējams pārvietoties pa izvēlni vai interneta lapu.

Tālruņa kreisajā augšējā stūrī novietota video zvaniem paredzētā kamera, bet aizmugurē, kā jau lielākajai daļai mūsdienu mobilo tālruņu, ir iebūvētā kamera.


W960i ciparu tastatūras pogas ir visai lielas, bet virs tām atrodami skārienjutīgie multimediju vadības taustiņi, kas kļūst redzami tikai tad, kad ir atvērts multimediju atskaņotājs.

Funkcionalitāte un lietojamība

Pirmais ko pamanījām bija ierīces ilgā ielāde – laika posms starp ieslēgšanas pogas nospiešanu un tālruņa gatavību darbam bija salīdzinoši ilgs. Telefona nepietiekamā jauda par sevi lika just arī pārlūkojot tālruņa izvēlni, jo šajā procesā bija novērojama neliela aizture.

Turpināsim pozitīvākā noskaņā, jo šī produkta 2.6 collu lielais skārienjutīgais ekrāns ar 240 x 320 pikseļu izšķirtspēju ir patiešām kvalitatīvs… Priecēja gan attēla kvalitāte, gan ekrāna precīzā reakcija uz irbuļa pieskārieniem.


Jāatzīst, ka sākumā mūs nedaudz pārsteidza vadības irbuļa forma, jo tas ir nevis apaļš, bet gan plakans, kas neatvieglo tā turēšanu rokās, tomēr ar laiku pie šāda risinājuma izdevās pierast, un beigās tas jau šķita visai ērts.

Tā kā ražotājs šo produktu ir iekļāvis Walkman sērijā, viena no ierīces svarīgākajām īpašībām ir tā mūzikas atskaņošanas kvalitāte. Klausoties mūziku ar komplektā iekļautajām austiņām, skaņas kvalitāte bija ļoti laba, tāpat mums ierīci bez problēmām izdevās pieslēgt Parrot Party Bluetooth skaļruņiem, tomēr W960i iebūvēto skaļruņu kvalitāte gan ir vērtējama kā viduvēja.

Tāpat ar šo produktu var klausīties arī FM radio. Nelielu neizpratni gan izraisa fakts, ka šim mobilajam tālrunim, kas ir paredzēts arī kā mūzikas atskaņotājs, nav 3.5 milimetru (standarta audio izeja) audio pieslēgvietas. Ar šādu pieslēgvietu gan ir aprīkots komplektā iekļautais kabelis, tomēr daudz ērtāk būtu, ja tā būtu iebūvēta pašā produktā.


Lielākajai daļai lietotāju ar 8 GB lielo iebūvēto atmiņu būs vairāk nekā pietiekami, taču jāapbēdina tos, kuriem ar šādu atmiņas apjomu ir par maz, jo šis telefons nav aprīkots ar atmiņas karšu ligzdu, tādējādi tā atmiņu paplašināt nav iespējams.

Visai lielu uzmanību ražotājs ir pievērsis arī fotoattēlu uzņemšanai, jo W960i ir aprīkots ar 3.2 megapikseļu kameru, kas atbalsta automātisko fokusēšanos. Brīžos, kad apkārtējais apgaismojums ir mazs, lieti noder telefonā iebūvētā LED zibspuldze. Uzņemto fotoattēlu kvalitāte ir visai laba, tomēr video kvalitāti gan varētu vēlēties labāku.

Priecē tas, ka šis mobilais tālrunis atbalsta Wi-Fi bezvadu internetu, kas ļauj ierīci pieslēgt, piemēram, pie darba vietā ierīkotā bezvadu interneta un bez maksas pārlūkot globālo tīmekli. Starp citu, interneta pārlūkošana notiek, lietojot programmu Opera. Brīžos, kad nav pieejams Wi-Fi bezvadu internets, jums noderēs UMTS pieslēguma (3. paaudzes mobilo sakaru tīkls) atbalsts, bet nelielu rūgtumu sirdī rada tas, ka tālrunis neatbalsta EDGE datu pārraides standartu, jo tā pārklājums ir daudz plašāks nekā UMTS tīklam.


Ražotājs apgalvo, ka W960i bez uzlādes spēj darboties līdz 9 stundām sarunu režīmā vai līdz pat 15 dienām gaidīšanas režīmā. Visai aktīvi zvanot, sūtot īsziņas un klausoties mūziku, ar vienu akumulatora uzlādes reizi pietiek aptuveni divām dienām darba. Protams, ja ikdienā zvanīsiet visai maz, tad ierīce darbosies daudz ilgāk, tomēr cilvēkiem, kuri savu tālruni lieto visai aktīvi, būtu jārēķinās ar minētajām divām dienām…

Verdikts

Par spīti tālruņa lēnajai darbībai, iespaids par ierīci bija pozitīvs, jo tā piedāvāja kvalitatīvu mūzikas atskaņošanu un augstvērtīgu fotoattēlu uzņemšanu, kā arī atbalsta Wi-Fi bezvadu internetu, kas ļoti atvieglo sērfošanu internetā. W960 ir laba izvēle tiem, kuri ikdienā iecienījuši klausīties mūziku, taču nevēlas iegādāties divas atsevišķas ierīces (mobilo tālruni un MP3 atskaņotāju). Nelielu rūgtumu gan sagādā produkta augstā cena.

Aptuvenā cena: 390 Ls

Plusi:

+ Kvalitatīvs skārienjutīgais ekrāns
+ Laba iebūvētā kamera
+ Ļoti laba skaņas kvalitāte
+ Wi-Fi bezvadu interneta atbalsts
+ Plaša iebūvētā atmiņa
+ Pietiekami ietilpīgs akumulators
+ Aizmugure pārklāta ar mīkstu gumiju

Mīnusi:

– Zema ātrdarbība
– Pirkstu nospiedumu magnēts
– Tālrunim nav standarta audio pieslēgvietas
– Nav atmiņas karšu atbalsts
– Augsta cena

Izsaki savu viedokli