Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Ja tā prezentēšanas brīdī šo tālruni varēja atļauties tikai retais, tad šobrīd tā cena ir jau ļoti pieņemama, bez tam arī mūsu pašu mobilo sakaru operatori, slēdzot ilgtermiņa līgumu, šo produktu piedāvā iegadāties par ļoti pievilcīgu cenu, kas neatstāj mums ne mazākās šaubas par nepieciešamību to apskatīt tuvāk. Dizains un konstrukcija

Konkrētais modelis ir pieejams divās krāsu variācijās – melnā ar oranžu (ierastais Walkman sērijas telefonu krāsojums) un melnā ar pelēku. Mūsu rokās nonāca pirmais no variantiem, taču funkcionāli tie neatšķiras.Telefona svars ir nieka 71 grami un tas ir vien 9.5 milimetrus plāns, bet, neskatoties uz to, ka tas ir ļoti slaids, aparāts rokā iegulst ērti. Displejs, salīdzinājumā ar telefonu kopumā, ir krietni mazāks, nekā gribētos.

Ekrāna izmērs ir 1.75 collas un tas priecē ar 262 tūkstošiem krāsu, tas ir gaišs un ass, lieliski attēlo kā simbolus, tā attēlus un video.

Tālruņa tastatūra un navigācijas pogas diemžēl nedaudz izbojā tālruņa labo iespaidu, jo tās ir mazas un neērtas. Navigācijas pogas pilda vairākas funkcijas, tajā skaitā arī MP3 atskaņotāja kontroli, taču tās lietošanas ērtumu ietekmē pogu nelielais izmērs. Arī tastatūra ir pārāk maza un, līdz ar to, neērta. Pogas ir pietiekami platas, bet ražotājs izlēmis tās veidot ļoti īsas. Tastatūras pogas mēģinājām spiest gan ar nagiem, gan pirkstiem, tomēr nekādi nevarējām atrast ērtu veidu, kā lietot šādu risinājumu.


Ierīces labajā sānā atrodas skaļuma regulators un kameras poga, savukārt kreisajā pusē ražotājs novietojis MP3 atskaņotāja pogu, kā arī atmiņas kartes un lādētāja/austiņu ligzdas. Kas attiecas uz kameru, tad telefons var lepoties ar veselām divām – mazo VGA izšķirtspējas kameru ierīces priekšpusē, kas paredzēta video zvanu veikšanai un divu megapikseļu kameru ierīces aizmugurē.

Izvēlnes, funkcijas un lietošanas ērtums

Rakstot īsziņas, simboli ir mazi un šo parametru nav iespējams mainīt. Lai nu kā, tālruņa izvēlne ir vienkārša, bez sarežģītām animācijām, tādēļ to pārlūkošanas laikā aizture netika novērota. Navigācija ir veidota tipiskajā Sony Ericsson stilā, vienīgi bez jau pieminētās aiztures animāciju dēļ, kuru šim modelim gandrīz nav.

Nākamā svarīgā lieta ir telefona kontaktu grāmatiņa, kurā var saglabāt līdz pat 1000 ierakstiem, pie kam katram no tiem iespējams iedalīt līdz pat pieciem numuriem, kā arī ierakstīt e-pastu, mājas lapu, darba vietu, kompānijas nosaukumu un dzimšanas dienu. Katram no ierakstiem var pievienot arī attēlu un personalizētu zvana melodiju.


W880i ir apveltīts ar modinātājpulksteni, hronometru, kalkulatoru, kalendāru ar plānotāju, piezīmju blociņu un taimeri, nemaz nerunājot par ierasto multimediju ziņu un interneta atbalstu. Telefons atbalsta Bluetooth, GPRS, un USB datu pārraides standartus. Kas attiecas uz izklaides iespējām, tad tam ir Walkman sērijas MP3 atskaņotājs, foto un video rediģēšanas programmatūra un JAVA atbalsts spēlēm.

Kamera, savukārt, spēj uzņemt trīs izmēru fotoattēlus – augstas kvalitātes (2 MPix), vidējas kvalitātes (1 MPix) un VGA kvalitātes (0.3 MPix). Kamerai iespējams iestatīt arī vairākus efektus, piemēram, nakts režīmu vai arī mainīt attēla kontrastu. Lai nu kā mūs ļoti neapmierināja fakts, ka fotoaparātam nav iespējams uzstādīt kluso fotogrāfēšanas režīmu, tāpēc obligāti jāizvēlas no četrām skaņām, kuras telefons atskaņos, uzņemot fotoattēlu.

Pie fotokameras uzstādījumiem jāmin arī iespēja iestatīt multiziņām paredzētu video, kas nepārsniegs 30 sekundes un tiks uzņemts atbilstošā kvalitātē.Veiktspēja

Telefonu testējām vienā no latvijas operatoru tīkliem un rezultāts iepriecināja. Adresāta balsi var saprast bez problēmām, trokšņi netika novēroti un saruna noritēja bez pārpratumiem. Arī kolēģis, kuram zvanījām, novērtēja zvana kvalitāti kā teicamu. Nedaudz sliktāk telefonam veicās ar skaļruņa zvanu, jo telefons to atskaņo no aizmugurē iemontētajiem skaļruņiem un noliekot to uz, piemēram, galda, kvalitāte krietni pasliktinās.

Ja jau iesākām par skaņu, tad turpināsim par MP3 atskaņotāju. Lietojot to ar skaļruņiem, nācās vilties, jo skaļruņi ir salīdzinoši klusi un trokšņaini, savukārt, klausoties mūziku ar komplektācijā iekļautajām austiņām, prasās nedaudz dziļākas zemās frekvences, bet kopumā skaņas kvalitāti vērtējam kā labu un atbilstošu cenai un faktam, ka tas ir mobilais tālrunis, nevis MP3 atskaņotājs.

Kas attiecas uz attēliem, ko uzņem divu megapikseļu kamera, tad tie ir trokšņaini un diezgan izplūduši, bet no telefona neko vairāk nevajadzētu vēlēties. Neprofesionālām fotogrāfijām ar kameru pilnībā pietiek.


Diemžēl konkrētais modelis nevar lepoties ar radio atbalstu, kas uzskatāms par mīnusu, jo šobrīd šādu funkciju atbalsta teju katrs jauns mobilā telefona modelis, neskatoties uz cenu un klasi.

Baterijas darbības laiks? Ražotājs apgalvo, ka tas ar pilnu uzlādi sarunas režīmā darbosies sešas ar pusi stundas un gaidīšanas režīmā veselas septiņpadsmit dienas. Realitātē, ik pa laikam klausoties mūziku un vidēji daudz runājot, ar vienu akumulatora uzlādes reizi pietika aptuveni 3 dienām.

Verdikts

Ja mobilo tālruni pārsvarā izmantojiet īsziņu nosūtīšanai, tad šis modelis nav veiksmīgākais risinājums, jo tastatūra ir neērta un navigācijas pogas vēl neērtākas. Neskatoties uz to, ka zvanu kvalitāte ir lieliska, šo modeli drīzāk vajadzētu uzskatīt kā stila elementu un lietot cilvēkiem, kuri dod priekšroku zvaniem īsziņu vietā. Tāpat šī ir laba izvēle tiem, kuri ikdienā mīl klausīties mūziku.

Produkta aptuvenā cena: 170 Ls

Plusi:

+ Lieliska zvanu kvalitāte
+ Trešās paaudzes sakaru atbalsts
+ Pārsteidzoši ilgs baterijas darbības laiks
+ Izskatīgs dizains

Mīnusi:

– Neērta tastatūra un navigācijas pogas
– Kamerai nav iespējams izslēgt skaņu
– Skaņas kvalitāte varētu būt labāka, kaut vai tādēļ, ka šis ir Walkman sērijas modelis
– Telefonam nav FM radio atbalsta

Izsaki savu viedokli