Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Mūsdienās, spēcīgās konkurences dēļ, datortehnikas ražotāji ļoti strauji pilnveido savus produktus, tāpēc norit ļoti strauja datortehnikas attīstība. Monitori šajā ziņā nav nekāds izņēmums, jo ja pirms pāris gadiem aktuāli bija 17 collu LCD monitori, tad šodien tirgū jau sāk ienākt 24 collu risinājumi. Šodien mēs apskatīsim vienu no šādiem produktiem – Samsung SyncMaster 245B. Samsung LCD monitori konkurentu vidū izceļas ar pārdomātu dizainu un savai cenas kategorijai lielisku attēla kvalitāti. Cilvēkiem, kuriem agrāk nav nācies darboties ar šāda izmēra monitoriem, sākotnēji SyncMaster 245B izmērs varētu šķist visai iespaidīgs, radot sajūtu, ka uz datora galda patiesībā ir novietots kaut kas daudz tuvāks televizoram, nevis monitoram. Samsung šim modelim ir piešķīris visnotaļ izskatīgu ārieni, tomēr vienlaicīgi nepadarot to pārāk uzbāzīgu.

SyncMaster 245B ir samērā biezs un smags produkts, kas, ņemot vērā tā izmērus, nav nekas neparasts, bet šī apstākļa dēļ monitors ir kļuvis ļoti nestabils. Mēģinot regulēt tā iestatījumus, izmantojot šim nolūkam paredzētās pogas, kuras novietotas zem ekrāna, monitors var jūtami svārstīties. Kustinot 245B, radās iespaids, ka Samsung tam ir piešķīris pavisam nepiemērotu monitora pēdu.

Ļoti patīkami pārsteidza monitora attēla kvalitāte, kuru nodrošina 1920×1200 pikseļu izšķirtspēja un 0.270 mm lielais punkta izmērs. SyncMaster 245B attēlo krāsas pietiekoši dabiski, lai tajā varētu ērti skatīties augstas kvalitātes filmas, vai nodarboties ar dizaina darbiem.

Tā kā SyncMaster 245B ir platekrāna monitors, tad ar to ir iespējams ērti lietot vairākus interneta pārlūkus vai dažādas ofisa programmas vienlaicīgi, tomēr mēs nedaudz vīlāmies monitora iespējās datorspēļu ziņā. Mūsdienās lielākā daļa datorspēļu atbalsta daudz un dažādas platekrāna monitoriem paredzētas izšķirtspējas, tomēr gadījumos, kad izvēle nav tik plaša, var rasties zināmas neērtības šajā ziņā. Situācijās, kad kāda spēle atbalsta tikai dažas atbilstošas izšķirtspējas, var nākties izvēlēties sāpīgu kompromisu starp zemu izšķirtspēju, labu spēles ātrdarbību un augstāku izšķirtspēju, bet vāju ātrdarbību. Sākotnēji varētu šķist, ka problēma ir pavisam ikdienišķa, tomēr uzstādot 24 collu monitoram zemu izšķirtspēju, piemēram, 1280×768, attēls kļūst diezgan nebaudāms milzīgā pikseļa izmēra dēļ. Šādā gadījumā nopietni cieš lietotāji ar vājākām grafiskajām kartēm, kuras nav spējīgas darboties ar augstiem grafikas iestatījumiem.

Verdikts

Samsung Syncmaster 245B ir labs risinājums lietotājiem, kuriem ir vajadzība pēc monitora ar lielu ekrānu, augstu izšķirtspēju un labu dizainu. Tā 320 latu cena to padara ievērojami dārgāku par Acer AL2416WBSD 24 collu monitoru, bet tas vienalga būs pirmā izvēle tiem, kam būtisks ir tieši monitora dizains. Ņemot vērā to, ka monitors ir visredzamākā datora komplekta sastāvdaļa, tā izskats ir daudz būtiskāks nekā, piemēram, mātesplates izskats.

Paldies M79 par piegādāto datortehniku.

Izsaki savu viedokli