Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Razer ir kompānija, kas jau vairākus gadus ražo tā saucamo gaming gear jeb datorspēļu entuziastu ekipējumu. Arī Latvijas geimeru vidū šīs firmas izstrādājumi ir ļoti pupulāri, tādēļ BOOT.Lv nolēma apskatīt vienu no pēdējiem kompānijas lolojumiem – DeathAdder optisko peli. Dizains un konstrukcija

DeathAdder ir veidota, apvienojot pulētu un matētu plastmasu, kas padara peli ļoti interesantu. Peles gludās formas sākumā liek domāt, ka tā slīdēs no rokām un ir ļoti nepraktiska, bet Razer ir pamanījušies pārklāt visu peles augšējo daļu ar matētu plastmasu, bet tās stūrus kompānijas dizaineri atstājuši pulētus.


Dizainā šoreiz ir vērojams minimālisms un patīkams šķiet fakts, ka šī pele, atšķirībā no citiem kompānijas produktiem, neizskatās pēc Ziemassvētku eglītes. BOOT.Lv secināja, ka pele lieliski sader kopā ar katru no Razer klaviatūrām (Lycosa vai Tarantula), jo tai ir zilas krāsas apgaismojums gan rullītī, gan uz korpusa attēlotajā kompānijas logotipā.

Pelei ir piecas pogas: labā, kreisā, divas sānu pogas un rullītis. Pele ir paredzēta labročiem, tāpēc abas sānu pogas ir tikai peles kreisajā pusē.

Tehniskie parametri

Razer DeathAdder datoram pievienojama, izmantojot USB 2.0 datu pārraides standartu. Tās maksimālā izšķirtspēja ir 1800 DPI, taču tā ir maināma. Specifikācijā minēts, ka pogu reakcijas laiks ir mazāks nekā viena sekundes simtdaļa. Tāpat tehniskajos parametros teikts, ka tā izmanto 16 bitu datu kanālu, tātad dati tiek sūtīti pelēm neraksturīgi lielā ātrumā.

Taisnības labad gan jāatzīst, ka šādas lielākajai daļai lietotāju izrādītos nevajadzīgas, un pietiktu ar daudz pieticīgākiem rādītājiem… Tomēr pretējā gadījumā šī pele tik augstu nekotētos konkurentu vidū, jo datorspēļu entuziasti reti iegādājas peles vadoties pēc dizaina, vai cenas – parasti izvēli nosaka uz iepakojuma uzdrukātie solījumi.

Uzstādīšana un lietojamība

Atverot iepakojumu, bijām patīkami pārsteigti par iepakojuma konstrukciju – tas ir līdzīgs grāmatai. Paverot kastes vāku, skatam, visā savā krāšņumā, paveras aiz plastikāta aizsargkārtas ievietotā pele, kā arī šī modeļa sauklis. Tāda kā maza anotācija, lai palīdzētu potencionālajam pircējam izvēlēties no vairākiem modeļiem.


Kad pieslēdzām peli pie datora, tas to uzreiz atpazina kā optisko peli, un ierīce darbojās arī bez papildus draiveriem. Viss jau būtu ļoti jauki, tomēr bez papildus draiveriem nestrādā visas solītās funkcijas, tādēļ ir vēlams uzinstalēt līdzi iekļauto programmatūru. Kad tas ir izdarīts, mēs varam peli konfigurēt, ieprogrammējot pogas, veidojot profilus vairākām spēlēm vai aplikācijām, mainot jūtīgumu gan kopumā, gan atsevišķām asīm utt. Ja nav ne mazākās nojausmas ko katrs no rādītājiem nozīmē un kā tas mainīs peles uzvedību, šis process izrādīsies sarežģīts. Tādā gadījumā labāk būs, ja atstāsiet rūpnīcas iestatījumus. BOOT.Lv redakcija gan nedaudz atļāvās ar šiem uzstādījumiem paspēlēties un jāatzīst, ka sajūtas ir fantastiskas, jo pele ir ļoti labi pielāgojama.

Sākumā peli testējām, to haotiski kustinot uz visām debess pusēm. Nereti šī metode palīdz atšķirt nekam nederīgas datoru peles no lietojamām. Tomēr sis ir datorspēļu entuziastiem paredzēts produkts, līdz ar to šo testu var neņemt vērā, jo visu cenu segmentu „geimeru” peles ir pietiekami jūtīgas, lai šāds uzdevums tām nesagādātu problēmas.

Atšķirībā no pārējiem sugas brāļiem DeathAdder piedāvā 1000 hercu polaritāti, maināmu izšķirtspēju (jūtīgumu) un profilus. Kam tas viss ir vajadzīgs? Kā piemēru minēsim spēli Battlefield 2 – lietojot ieročus ar optisko pietuvinājumu, tiek izvēlēts attiecīgais profils un palielinās peles jūtīgums, lai snaiperim ir iespējas tēmēt ļoti precīzi, neizlaižot nevienu detaļu. Savukārt, izvēloties pusautomātisko ieroci, ieslēdzas cits profils un pele pielāgojas tam, ka tagad lietotājs veiks straujas kustības un gribēs apgriezties par 180 grādiem neatraujot peli no zemes. Tieši tāpēc mums šis produkts šķita ļoti piemērots datorspēļu cienītājiem.


Jāpiemin arī peles apkopes izmaksas ar kurām būs jārēķinās, ja iegādāsieties šādu produktu. DeathAdder, tieši tāpat kā citas šī tipa peles, ir aprīkota ar teflona pēdiņām (mouse skates), lai mazinātu berzi. Šīs pēdiņas dilst, un viens šāds komplekts maksā vidēji piecus latus. Ja peli lieto uz parasta galda, bez attiecīga paklāja, tad šīs pēdiņas vajadzēs mainīt katras pāris nedēļas, savukārt, lietojot to uz paklājiņa, šie termiņi būs atkarīgi no lietošanas biežuma un paklājiņa materiāla. BOOT.Lv testu laikā izmantoja Steelseries QcK paklāju, kura cena Latvijas interneta veikalos svārstās ap septiņiem latiem.

Secinājumi

Razer DeathAdder ir dizaina, veiktspējas un izturības apvienojums vienā produktā, bet vai peles cena atbilst ierīces kvalitātei? Uz to atbildi sniegt mēs nevaram, jo viss ir atkarīgs no uzdevuma, kas pelei būs jāveic. Ja tas ir darbs ar dokumentiem, tad šis nav produkts, kurā ieguldīt šādu summu, bet, ja peli iegādājaties datorspēlēm vai darbam ar datordizainu, ierīce spēs manāmi uzlabot kvalitāti.

Aptuvenā cena: 40 Ls

Plusi:

+ Augstā izšķirtspēja nodrošinās precizitāti, kas ir tuva ideālam
+ Dizains labi iederēsies mūsdienīgā interjerā
+ Peles konstrukcija ir izturīga un kvalitatīva
+ Maināmi profili un uzstādījumi ļaus pielāgot produktu katrai situācijai

Mīnusi:

– Augsta cena
– Nav lāzera sensors
– Pele paredzēta tikai labročiem

Produkta specifikācijas atrodamas ražotāja mājas lapā.

Izsaki savu viedokli