Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kamēr liela daļa cilvēku mūziku datorā labprātāk izvēlas klausīties ar skaļruņiem, citi priekšroku dod austiņām. Katram no šiem variantiem, protams, ir savi plusi un mīnusi, taču nevar noliegt to, ka austiņas ir universālākas, jo tās var ērti paņemt līdzi, lai klausītos mūziku no, piemēram, MP3 atskaņotāja. Tāpat ar austiņām jums ir iespēja kaut nakts vidū klausīties skaļu mūziku un netraucēt apkārtējiem. Šodien jūsu uzmanībai piedāvāsim apskatu, kurā aplūkosim kādas, mūsuprāt, ļoti kvalitatīvas un ērtas austiņas – Pioneer SE-M390, kas M79 datorsalonos ir nopērkamas par 23 Ls. Sāksim ar ierīces dizaina apskatu. Tā kā šīs ir slēgtā tipa austiņas, tās, protams, ir salīdzinoši lielas, tomēr šis produkts pilnīgi noteikti izskatās daudz labāk nekā lielākā daļa šāda tipa austiņu, jo Pioneer dizaineri ir īpaši piestrādājuši pie šīs ierīces dizaina veidošanas.

Austiņu skaļruņi vizuāli ir iedalītas divās daļās: to augšpuse ir bronzas krāsā (vai tumši pelēkā krāsā, atkarīgs no krāsu shēmas) un uz tās ir attēlots Pioneer logo, bet apakšdaļa ir melna (vai tumši pelēkā krāsā, atkarīgs no krāsu shēmas) un tajā ir iestrādāts basu kanāls.

Skaļruņus savienojošā stīpiņa ir pietiekami elastīga, kas nozīmē to, ka šīs austiņas ir ērti lietot. Tomēr vislielākais pluss austiņu lietošanas ērtumam ir tas, ka austiņas pašas pielāgojas jūsu galvas izmēram – tā vietā, lai liktu jums ar plastmasas stiprinājumu palīdzību mainīt austiņu izmēru kā tas ir lielākajai daļai citu slēgtā tipa austiņu, Pioneer šo problēmu ir atrisinājuši ar elastīgas galvas saites palīdzību.

Tas nozīmē, ka brīdī, kad jūs uzvelkat austiņas, elastīgi auduma stiprinājumi automātiski pielāgo austiņas tā, lai tās cieši piegultu jūsu galvai un ļautu jums justies brīvi. Praksē šāda sistēma ir daudz ērtāka un komfortablāka par tradicionālajiem plastmasas stiprinājumiem.

Pateicoties tam austiņas ir ērti lietot pat ilgu laika periodu, jo lietotājs no tām nogurst mazāk kā no citu modeļu slēgtā tipa austiņām. Lai gan ražotājs ir norādījis, ka ierīce sver 215 gramus, šīs austiņas nebūt nešķiet smagas.

Pioneer šīs austiņas ir pielāgojuši arī dīdžeju vajadzībām, jo abus skaļruņus lietotājs var pagriezt pa 180 grādiem, kas nozīmē to, ka pie auss vajadzības gadījumā var turēt arī tikai vienu austiņu.

Kā pēdējo lietu pie lietošanas ērtuma ir jāatzīmē austiņu 3,5 metru garais vads, kā arī komplektācijā iekļautais 1,5 metru garais audio vada pagarinātājs. Tas nozīmē to, ka, strādājot pie datora, lietotājs varēs justies brīvi (ja neskaita faktu, ka ik pa laikam ir jāpārbauda vai krēsla kājas nav uzbraukušas uz vada) un pat aiziet, piemēram, pie blakus esoša galda vai skapja, nenovelkot austiņas. Tāpat austiņu vada garums ir pietiekams, lai tās pievienotu televizoram un pats varētu dīvānā vai krēslā, kas ir dažu metru attālumā no televizora, skatīties filmu vai televīzijas raidījumu.

Tagad nedaudz par ierīces tehnisko pusi un skaņas kvalitāti… Ražotājs apgalvo, ka Pioneer SE-M390 austiņas spēj atskaņot skaņu frekvncēs no 5 līdz 29 000 Hz. Tāpat Pioneer informē, ka austiņu pretestība ir 32 omi, maksimālā ieejas jaudas 1500 mW, jutība 105 dB/mW, bet austiņu skaļruņu (magnētu) diametrs ir 40 milimetri. Tāpat jāatzīmē, ka komplektācijā iekļauto audio vadu un pāreju pieslēgvietas ir apzeltītas, lai uzlabotu skaņas kvalitāti.

Tehniskie dati, protams, ir viena lieta, taču pavisam cita lieta ir tas, kā austiņas skan dzīvē. Par laimi Pioneer mūs nav pievīlis, jo šīs austiņas klausīties tik tiešām ir bauda – skaņa ir detalizēta un basi ir izteikti. Arī vidējo un augsto frekvenču skanējums ir labs. Protams, lai pilnībā izbaudītu šo austiņu sniegumu, mēs iesakām klausīties FLAC vai kāda cita bezzudumu formāta audio failus. Protams, var iztikt arī ar pietiekami kvalitatīviem MP3 audio failiem, taču, atskaņojot FLAC failus, audio kvalitāte būs nesalīdzināmi labāka.

Kopumā jāsaka, ka ierīces skaņas kvalitāte šādas cenu klases produktam ir ļoti iespaidīga, jo, lai cik tas paradoksāli arī nebūtu, minētās austiņas pārspēj lielāko daļu produktu, kas ir iegādājami par cenu līdz 100 Ls.

Secinājumi

Ja jūs vēlaties iegādāties kvalitatīvas austiņas savam datoram, televizoram vai mūzikas atskaņotājam, bet nevēlaties šim nolūkam tērēt lielu naudas summu, tad Pioneer SE-M390 ir ļoti laba izvēle, jo šīs austiņas ir nopērkamas par 23 Ls, un piedāvā ļoti kvalitatīvu skanējumu, kā arī ir ļoti ērtas.

Plusi:

+ Ļoti kvalitatīva skaņa
+ Ērti lietot (no šīm austiņām nenogurst pat pēc vairāku stundu ilgas lietošanas)
+ Garš vads
+ Komplektācijā ir iekļauts 1,5 metru garš audio vada pagarinātājs, kā arī pāreja uz 6,3 mm audio pieslēgvietu
+ Labs dizains
+ Laba cena

Mīnusi:

– Vads, iespējams, ir pārāk garš, lai šīs austiņas būtu ērti lietot kopā ar MP3 atskaņotāju

Aptuvenā cena M79 datorsalonos: 23 Ls

Izsaki savu viedokli