Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pirms kāda laika BOOT.Lv rokās nonāca pasaulē jaudīgākā videokarte, kas tikai pavisam nesen nonāca veikalu plauktos AMD ATI Radeon HD4870X2. Šodien jūsu uzmanībai piedāvājam šī iespaidīgā produkta apskatu, kurā jūs varēsiet uzzināt uz ko tad realitātē ir spējīga pasaulē jaudīgākā videokarte. Tehniski šī karte ir ražota pēc AMD noteiktajiem standartiem un ne ar ko neatšķiras no citām Radeon HD4870X2 videokartēm, kuras pašlaik ir pieejamas tirgū. Karte ir aprīkota ar diviem RV770 grafiskajiem procesoriem, jeb šajā gadījumā R700.

Līdzīgi kā HD4870 modelim arī šīs kartes grafiskais procesors darbojas ar takts frekvenci 750MHz, bet atmiņas moduļi ar 3.6GHz takts frekvenci.

Prasīgākos lietotājus iepriecinās fakts, ka šī videokarte ir pirmā datorspēļu cienītājiem paredzētā videokarte, kas ir aprīkota ar 2GB lielu grafisko atmiņu, jeb precīzāk 1GB uz katru kodolu. Pat pie visaugstākajām izšķirtspējām un ieslēgtām grafikas filtrācijām, šai videokartei nepietrūks grafiskā atmiņa. Zīmīgi, ka šī ir pirmā videokarte kas ir aprīkota ar GDDR5 tehnoloģijas atmiņas moduļiem.

Ņemot vērā ka Radeon HD4870X2 tehniskie parametri ir vienādi ar Radeon HD4870, taču X2 kartei ir divi grafiskie procesori, lasītājiem, visticamāk, liks domāt, ka šī karte ir tikpat jaudīga cik divas HD4870 CrossFire konfigurācijā.
Taču tā nav patiesība, jo šī karte spēj efektīvāk nosūtīt datus starp kodoliem, pateicoties CrossFire Sideport tehnoloģijai, kas nodrošina papildus 5GB/s datu maģistrāli starp kodoliem. Tikmēr HD4870 CrossFire konfigurācijā datu apmaiņu starp kodoliem nodrošina tikai PCI-E slots un CrossFire tilts.

Turpinājumā mēs jūsu uzmanībai piedāvāsim abu AMD ATI flagmaņu, Radeon HD4870 un Radeon HD4870X2, salīdzinājumu dažādās spēlēs:

Sistēma ar kuru tika veikti testi:

Mātesplate: ASUS P5E3 Deluxe
Procesors: Intel Core 2 Duo E8200 @466×8 3.73GHz
Operatīvā atmiņa: CSX Diablo DDR3 1866MHz 7-6-5-15
Barošanas bloks: Chieftec CFT-750-14CS

Secinājumi:

Testa rezultāti pierāda to, ka AMD ATI Radeon HD4870X2 šobrīd ir pasaulē ātrākā videokarte, kas piedāvā patiesi iespaidīgu jaudu. Tādēļ BOOT.Lv rekomendē, Iegādājoties šo videokarti, pievērst uzmanību arī centrālā procesora veiktspējai un datora barošanas bloka jaudai, jo apskatītā videokarte ir patiešām prasīga. Vēl mums jūs ir jābrīdina par to, ka šīs videokartes dzesēšanas sistēma ir ļoti skaļa, taču tas ir tikai pašsaprotami, jo ventilatoram ir jāatdzesē divi ļoti jaudīgi procesori. Ja jūs vēlaties iegādāties jaudīgāko šobrīd pieejamo videokarti, tad AMD ATI Radeon HD4870X2 ir īstā izvēle. Tomēr, ja jūs nevarat atļauties šo videokarti iegādāties, tad jums, iespējams, piemērotāka škitīs drīzumā gaidāmā AMD ATI Radeon HD4850X2 divkodolu videokarte, kas būs lētāka nekā šodien apskatītā Radeon 4870X2 karte.

Cena M79 veikalos: 319 Ls

Izsaki savu viedokli