Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Lai gan no pagājušā gadsimta 70. gadiem, kad tika radīts pasaulē pirmais datorvīruss ar nosaukumu Creeper, kas uz ekrāna izdrukāja tekstu “IM THE CREEPER : CATCH ME IF YOU CAN”, ir pagājis ilgs laiks un vīrusi reti kad ir sastopami to ierastajā formā (mūsdienās lielākās problēmas sagādā malware), kaitīgās programmas kļūst par arvien lielāku problēmu, tādēļ Windows platformas datoriem nepieciešams antivīruss.

Šoreiz jūsu uzmanībai piedāvāsim viena no populārākajiem antivīrusiem, Panda Antivirus, jaunākās versijas apskatu. Šis ir Panda Software lētākais pieejamais datora aizsardzības risinājums, kas nav aprīkots ar ugunsmūri.

Lejupielādē no BOOT.Lv 30 dienu bezmaksas izmēģinājuma versiju! Lietojamība un funkcionalitāte

Mūsu apskati tradicionāli iesākās ar dizaina aprakstu, taču, tā kā šoreiz testējamais produkts ir programmatūra, šis punkts ir lieks, tādēļ uzreiz sāksim ar lietošanas ērtuma un funkcionalitātes apskatu.

Patīkami, ka liela uzmanība ir pievērsta tieši antivīrusa lietošanas ērtumam un grafiskā interfeisa (lietotāja saskarnes) vizuālajam tēlam. Nospiežot pandas galvu, kas uzrādās Windows rīku joslā, atveras Home šķirklis, kurā ir redzama visa lietotājam svarīgākā informācija pie kam viegli saprotamā veidā.


Klikšķiniet uz bildes, lai to redzētu pilnā izmērā

Pat cilvēks, kurš maz saprot no datoriem, ātri vien sapratīs vai viss (jaunākie atjaunojumi, sistēmas skenēšana u.c. pakalpojumi) ir kārtībā, jo pirmais ko lietotājs ierauga ir luksoforam līdzīgs rādītājs, kas uzrāda to, cik augsts uz doto brīdi ir aizsardzības līmenis (tas atkarīgs no tā, cik jauna ir vīrusu datubāze un vai nesen ir veikta, piemēram, sistēmas skenēšana).

Ja viss ir kārtībā, tad tajā deg zaļā gaisma, tādējādi signalizējot, ka aizsardzības līmenis ir augsts. Ja viss strādā, taču kādu laiku nav veikta, piemēram, pilna sistēmas skenēšana (vai arī ir atslēgta automātiskā vīrusu datubāzes atjaunošana), iedegsies dzeltenā gaisma, norādot uz to, ka aizsardzības līmenis ir viduvējs, aicinot veikt darbības, lai to novērstu. Savukārt pēdējais līmenis ir sarkanā gaisma, kas ieslēdzas tad, kad aizsardzības līmenis ir zems. Tas notiek tad, ja vīrusu datubāze ilgu laiku nav tikusi atjaunota vai arī ir atslēgts kāds svarīgs process.

Arī pārējās izvēlnes ir tikpat intuitīvas, kā arī vizuāli pievilcīgas. Kā antivīrusa plusu varam minēt to, ka tas piedāvā ļoti daudzpusīgu aizsardzību (tas pārbauda ne tikai datorā esošos failus, bet arī apmeklētās interneta vietnes, ziņojumapmaiņas programmās iesūtītās hipersaites un failus u.c. veida aizsardzību).


Panda Antivirus 2008 ir ļoti ērti atjaunināms

Lai gan varētu domāt, ka visa šī aizsardzība patērē daudz datora resursus, šis uzskats ir maldīgs, jo antivīrusa darbu praktiski nevar just – tas patērē ļoti maz resursu. Arī veicot cietā diska skenēšanu, datora resursi tiek lietoti lietderīgi: Panda Antivirus patērēt brīvos datora resursus, taču netraucē ikdienas darbam, jo, ja kādai citai programmai (piemēram, interneta pārlūkam vai multimediju atskaņotājam) ir nepieciešami resursi, tad Panda patērē tikai pāri paliekošos resursus, un šīs programmas nebremzē.

Noderīga iespēja ir tiešsaistes skenēšana, jo tās laikā antivīruss pieslēdzas Panda Security datubāzei, kurā ir atrodama informācija par vairāk nekā 2,5 miljoniem kaitīgo programmu. Parasti antivīrusos ir iekļauta informācija par 600 līdz 800 tūkstošiem vīrusu. Šī sistēma ir izveidota, lai datoru daudz efektīvāk aizsargātu no malware radītajām briesmām. Nelaime ar šo uzbrukumu tipu ir tāda, ka lietotājs parasti nemana, ka viņa datorā ir iekļuvis kaitīgais kods, jo malware izstrādātāji cenšas noslēpt to klātbūtni. Tie tiek lietoti dažādiem mērķiem: gan, lai zagtu lietotāju personisko informāciju, gan, lai pievienotu tos zombēto datoru tīkliem un lietotu kā ieroci DoS uzbrukumā tīmekļa vietnēm. Tā kā ir radīti speciāli rīki šo kaitīgo kodu ģenerēšanai, 2006. gadā antivīrusu ražotāji saņēma aptuveni 10 reizes vairāk kaitīgo kodu nekā 2005. gadā. Tādēļ TotalScan Pro galvenais uzdevums ir cīnīties tieši ar malware tipa kaitīgo kodu, jo tas lietotājiem ir visbīstamākais.


TotalScan Pro darbībā. Klikšķiniet uz bildes, lai to redzētu pilnā izmērā.

Tiešsaistes skenēšanai ir dots nosaukums TotalScan Pro, un tai var piekļūt atverot antivīrusa logu un sadaļā “Scan” izvēloties “In-depth online scanning (with TotalScanPro)”. Jāatceras gan, ka, lai to lietotu, produktam ir jābūt aktivizētam un šim skenētājam var piekļūt tikai caur Panda Software programmatūru.

Tur ir iespējams izvēlēties ātro skenēšanu vai pilno datora skenēšanu, un, ja kāda kaitīgā programma tiek atrasta, skenēšanas beigās tiek piedāvāts to modificēt, izārstējot inficēto datni. Protams, lai skenēšana varētu noritēt sekmīgi, nepieciešams interneta pārlūkam uzstādīt dažus papildinājumus, taču Panda Software ir izveidojuši ļoti intuitīvu pamācību pārlūkprogrammas piemērošanai darbam ar TotalScan Pro.

Lielākais šī produkta mīnuss ir ugunsmūra trūkums, tāpat piesieties var arī failu skenēšanas ātrumam, kuru varētu vēlēties ātrāku. Tomēr jāatceras, ka šī produkta OEM licence maksā vien 5,72 Ls, tādēļ jāsaka, ka Panda Antivirus 2008 ir visai izdevīgs pirkums. Pie kam OEM versija ar ugunsmūri maksā nieka 1,43 Ls dārgāk – 7,15 Ls. BOX (Retail) versijas, kas ir jāpērk tad, ja šis antivīruss netiek iegādāts kopā ar jaunu datoru, cena ir 17,94 Ls, taču par šo cenu jūs savā īpašumā iegūstat 3 licences.

Secinājumi

Šis produkts ir ērti lietojams, jo tā lietotāja interfeiss ir ļoti intuitīvs. Iepriecina tas, ka Panda Antivirus 2008 patērē samērā maz datora resursu. Noderīga funkcija ir TotalScan Pro, kas piedāvā tiešsaistes režīmā pārbaudīt datoru, salīdzinot to ar 2,5 miljoniem kaitīgo produktu ierasto 600 līdz 800 tūkstošu vietā. Produktam trūkst ugunsmūra un tas visai ilgi skenē failus, toties tam ir ļoti draudzīga cena.

Lejupielādē no BOOT.Lv 30 dienu bezmaksas izmēģinājuma versiju!

Plusi:

+ Ērti lietojams
+ Patērē maz resursu
+ Iespēja veikt tiešsaistes skenēšanu
+ Mega Detection tiešsaistes skenēšanas datubāze atpazīst ~2,5 miljonus kaitīgo programmu
+ Draudzīga cena

Mīnusi:

– Nav ugunsmūra
– Nav pilnas ProActive tehnoloģijas, kas atpazīst nezināmus ļaunos kodus, analizējot kodu uzvedību

Minimālās prasības:

Centrālais procesors: Intel Pentium 150 MHz vai ātrāks (vai arī ekvivalents AMD procesors)
Operatīvā atmiņa : 64 MB
Cietais disks: vismaz 150MB brīvās vietas
Operētājsistēma: Windows® Vista (32 bits), Windows® XP (32 un 64 bits), Windows® 2000 Pro, Windows® Me, Windows® 98
Internet Explorer 5.05
CD-ROM diskdzinis.

Izsaki savu viedokli