Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pirms pāris nedēļām BOOT.Lv redakcija, pateicoties Olympus Latvijas pārstāvniecībai, testa nolūkiem saņēma jauno Olympus kompaktklases digitālo spoguļkameru E-620, kas šobrīd ir pasaulē kompaktākā digitālā spoguļkamera. Šodien piedāvājam jums savu viedokli par šo daudzsološo Olympus spoguļkameru. Apskata sākumā aplūkosim ierīces dizainu. Uzreiz jāsaka, ka šī digitālā spoguļkamera ir ļoti kompakta, tādēļ tā ir laba izvēle tiem foto entuziastiem, kuri bieži dodas ceļojumos un vēlas uzņemt kvalitatīvus fotoattēlus, nenēsājot līdzi apjomīga izmēra spoguļkameru. Olympus E-620 izmēri ir 130,0 x 94,0 x 60,0 mm, bet svars (bez objektīva) – 475 grami.

Protams, svars un izmērs ir liels, ja to pielīdzina kompaktklases ziepjutraukiem, taču priekš spoguļkameras E-620 ir ļoti kompakta. Izmēru ziņā Olympus E-620 ļoti līdzinās Canon EOS 450D modelim.

Ierīces vadības pogas, kā jau ierasts, ir novietotas gan fotoaparāta augšpusē, gan aizmugurējā daļā, kur, starp citu, atrodas arī grozāms LCD ekrāns (šādi ekrāni spoguļkamerās ir sastopami visai reti, taču tie lieti noder tad, ja ir nepieciešams kameru turēt tuvu zemei vai augstu gaisā).

Augšā, protams, ir novietota fotogrāfēšanas poga un režīmu pārslēgšanas ritenītis, kurā var izvēlēties kādu no 11 piedāvātajiem režīmiem (ir pieejami gan entuziastiem paredzētie manuālie režīmi, gan tādi automātiskie režīmi kā: makro, sporta, portreta utt. režīmi), dažiem no kuriem ir arī apakšrežīmi. Tāpat augšā var atrast pogas, kas ir paredzētas šādām funkcijām: zibspuldzes režīma pārslēgšanai, taimera uzstādīšanai un EV eskpozīcijas kompensēšanas iestatījumu mainīšanai. Ierīces augšpusē ir novietots arī ieslēgšanas slēdzis, ritenītis ar kuru var mainīt iestatījumu vērtības (piemēram, regulēt slēdža ātrumu vai mainīt diafragmas atvērumu), ārējās zibspuldzes pieslēgvieta un optiskais skatu meklētājs, kurš mūsu testa modelim šķita nedaudz neass (pat mainot pielāgojumu acij).

Fotoaparāta aizmugurē savukārt ir novietoti taustiņi kas ieslēdz fotogrāfiju aplūkošanas režīmu un ekrāna Live view rezīmu, Fn un automātiskās fokusēšanās punktu izvēles taustiņi, kā arī navigācijas izvēlnes pogas, kas vienlaicīgi kalpo arī kā fokusēšanas režīma, baltās krāsas balansa un ISO gaismjutības regulēšanas pogas. Zem navigācijas pogām ir atrodami taustiņi, kas ļauj izdzēst uzņemtos fotoattēlus un pārslēgt iebūvētās attēla stabilizācijas režīmus. Zem šīm pogām atrodas USB un video pieslēgvietas.

Patīkami, ka šo kameru pilnvērtīgi var lietot arī tie foto entuziasti, kuriem angļu valoda nav spēcīgā puse, jo fotoaparāta izvēlne ir pilnībā latviskota. Pie kam šoreiz izvēlētie latviešu valodas termini par laimi ir viegli saprotami.

Tāpat mūs iepriecināja tas, ka fotoaparāta vadība ir ļoti intuitīva, tādējādi to var lietot arī tie fotogrāfēt gribētāji, kuri vēl nepārzina manuālos režīmus, jo lietotājiem tiek piedāvāti arī tā sauktajos ziepjutraukos sastopamie režīmi (tajā skaitā arī pilnībā automātiskais režīms).

Interesants jaunieviesums šajā spoguļkamerā ir Olympus mākslas filtri. Tie ļauj lietotājam jau pirms fotogrāfijas uzņemšanas izvēlēties kādu no piedāvātajiem efektiem: Popārts, Mīkstināts fokuss, Blāva un gaiša krāsa, Gaišs tonis, Graudaina filma, Pin Hole, kurus mēs plašāk neaprakstīsim, jo to apraksti ir atrodami Olympus Latvijas pārstāvniecības mājaslapā. Tomēr priecē tas, ka dažādus efektus savām fotogrāfijām varēs izmantot arī tie lietotāji, kuri nav Photoshop un citu foto apstrādes programmu guru.

Tagad īsumā par fotoaparāta tehniskajiem datiem… Olympus E-620 ir aprīkots ar 17,3 x 13,0 mm lielu attēla sensoru, kura malu attiecība ir 4:3, bet efektīvais pikseļu skaits – 12,3 megapikseļi. Patīkami, ka šai kompaktklases spoguļkamerai ir arī iebūvēta attēla stabilizācijas sistēma, kas ļoti noder gadījumos, kad tiek lietots liels optiskais pietuvinājums vai ir nepieciešams ilgs slēdža ātrums. Tāpat šai ierīcei ir TruePic III+ attēla apstrādes procesors, 7 dubulto punktu automātiskā fokusēšanās sistēma un ISO gaismjutība no 100 līdz 3200. Ar Olympus E-620 ir iespējams uzņemt līdz 4 fotogrāfijām sekundē.

Testējot šo fotoaparātu, lietojām Olympus piedāvāto kit objektīvu (ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm 1:3.5-5.6). Jāsaka, ka,pat ar komplektā iekļauto objektīvu attēla kvalitāte bija ļoti laba – uzņemtie fotoattēli bija ļoti asi un gaiši pat visai tumšās telpās. Tāpat mūs iepriecināja arī labais baltās krāsas balanss un reālistiskās krāsas. Automātiskā fokusēšanās vairumā gadījumu strādāja ļoti ātri un precīzi, bet vajadzības gadījumā fokusu var ļoti ērti pielāgot ar objektīva manuālās fokusēšanās ripu. Priecē arī tas, ka pat pie vidēji augstiem ISO (piemēram, ISO 800) iestatījumiem nebija manāmu trokšņu.

Godīgi sakot, šoreiz ir patiešām grūti atrast kādu mīnusu, jo šī ierīce ir ērti lietojama un tās attēlu kvalitāte ir ļoti laba pat ar kit objektīvu. Vienīgi jāatzīmē, ka ne visiem patiks fotoaparāta kompaktais korpuss – daudziem foto entuziastiem patīk spoguļkameras ar lielāka izmēra korpusu, jo tās ir ērtāk turēt rokā.

Secinājumi

Olympus E-620 ir ļoti laba izvēle tiem lietotājiem, kuri vēlas iegādāties kompaktu un kvalitatīvu digitālo spoguļkameru, kas pārsvarā būs paredzēta fotogrāfēšanai ārtelpās (lai gan arī iekštelpās attēla kvalitāte bija laba). Šo sākumklases digitālo spoguļkameru ir ļoti ērti lietot, jo lietotāja interfeiss ir intuitīvs un latviešu valodā, un ar to var uzņemt ļoti labas kvalitātes fotoattēlus. Principā šī kamera piedāvā E-30 modelim līdzvērtīgu veiktspēju E-520 modeļa izmēra korpusā.

Plusi:

+ Ļoti kompakta
+ Laba attēlu kvalitāte
+ Ērti lietojama (intuitīvs interfeiss latviešu valodā)
+ Iebūvēta attēla stabilizācijas sistēma
+ Mākslas filtri

Mīnusi:

– Ne visiem patīk kompakta izmēra kameras
– Akumulatora darbības ilgums ir viduvējs (it īpaši tad, ja ekrāns darbojas Live view režīmā)

Bilžu paraugi (klikšķiniet uz katra no attēliem, lai aplūkotu to pilnā izmērā):


Šis attēls ir uzņemts ar Pin Hole māsliniecisko filtru

Izsaki savu viedokli