Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kompānijas Nokia E sērijas jeb biznesa klases modeļi allaž ir spējuši patīkami pārsteigt, jo tieši E sērijas tālruņi ir, iespējams, viskvalitatīvāk nostrādātie Somijas uzņēmuma tālruņi. Tādēļ katru jaunu E sērijas modeli patērētāji gaida ar lielu interesi. Pirms kāda laika portālam BOOT.Lv bija iespēja testēt divus Nokia E sērijas tālruņus: E63 un E75. Šodien piedāvājam jums Nokia E75 biznesa klases viedtālruni, kas neapšaubāmi ir paredzēts komunikabliem cilvēkiem, jo ir aprīkots ar izvelkamu QWERTY tastatūru. Varam pasteigties notikumiem priekšā un pateikt, ka šis tālrunis mums šķita tiešām labs. Izņemot tālruni no iepakojuma, mūs nedaudz šokēja tā svars, jo Nokia E75 diezgan droši ir smagākais telefons, ko mēs pēdējā laikā esam testējuši. Lai gan ierīces specifikācijā svars ir norādīts 139 grami, dzīvē svara atšķirība šim tālrunim ir daudz manāmāka, tomēr šoreiz tas ir vērtējams kā pluss, jo ierīce ir smaga kāda patīkama iemesla dēļ – tās korpuss ir veidots no kvalitatīva nerūsējošā tērauda. Tādējādi ierīcei tiek piešķirta papildus izturība, un tā izskatās daudz respektablāk nekā tad, ja korpuss būtu veidots no plastmasas. Starp citu, šis tālrunis priekš produkta ar izvelkamu tastatūru ir salīdzinoši plāns, jo telefona biezums ir mēreni 14,4 milimetri.

Tomēr nerūsējošā tērauda korpuss nedaudz nepatīkamus brīžus mēdz sagādāt tad, kad tiek izvilkta ierīces QWERTY tastatūra, jo ierīces augšdaļa ir daudz smagāka par QWERTY tastatūras daļu, tādēļ to brīžiem ir neērti turēt.

Ja ierīces aizmugurējā daļa un sāni atstāj ļoti kvalitatīvas ierīces iespaidu, tad priekšējais panelis to nedaudz izbojā, jo ciparu tastatūras pogas ir veidotas no salīdzinoši lētas plastmasas. Tomēr jau pieminētā izvelkamā QWERTY tastatūra par laimi uzlabo tālruņa imidžu, jo QWERTY tastatūras pogas ir veidotas no kvalitatīvāka materiāla.

Nokia E75 biznesa klases viedtālrunis ir aprīkots ar 2,4 collu lielu ekrānu zem kura, protams, atrodas piecvirzienu navigācijas pogas, kuru centrā, starp citu, ir iebūvēta LED diode, kas periodiski iedegas, signalizējot, ka ierīce ir ieslēgta. Šo LED diodi gan ir iespējams ieprogrammēt arī tā, lai tā mirgotu vien tad, ja ir neatbildēti zvani, jauna īsziņa vai neapskatīts atgādinājums. Jāatzīst gan, ka šādai ierīcei varētu vēlēties nedaudz lielāku ekrānu, tomēr ekrāna kvalitāte ir tiešām laba, un to var saskatīt pat saulē.

Apkārt navigācijas taustiņiem ir izvietotas astoņas funkciju pogas. Papildus Nokia tradicionālajām izvēlnes pogām un zvana uzsākšanas/pārtraukšanas taustiņiem, jūs atradīsiet arī kalendāra un ziņojumu saīsnes utt. Interesanti, ka Nokia ir izvēlējušies vienā pogā apvienot divus taustiņus ar atšķirīgu funkcionalitāti, tādēļ ir svarīgi kuru pogas daļu lietotājs spiež. Jāatzīmē arī, ka sarunas pārtraukšanas taustiņš vienlaicīgi kalpo arī kā ierīces ieslēgšanas/izslēgšanas poga.

Godīgi sakot, ierīces priekšējā panelī izvietotās pogas lietot ir salīdzinoši neērti, jo augšējā ciparu tastatūras rinda robežojas ar funkciju taustiņiem, bet ciparu tastarūras pēdējās rindas sānu pogas ir grūti nospiežamas, jo tās ir mazākas nekā citas ciparu tasatūras pogas. Tā rezultātā mums ne reizi vien radās problēmas atbloķēt tastatūru, neskatoties uz zvaignītes pogu. Tomēr ar laiku pie tā, protams, ir iespējams pierast.

Pavisam cits viedoklis mums savukārt radās par ierīces izvelkamo QWERTY tastatūru, jo šķiet, ka līdz šim mēs vēl ne reizi nebijām testējuši tālruni ar tik ērtu QWERTY tastatūru. Pogu izmērs ir perfekts un arī taustiņu novietojums ir ļoti pārdomāts, jo Space taustiņš atrodas tastatūras vidū, nevis sānā kā tas ir, piemēram, Nokia N97 viedtālrunim. Arī slaidera mehānisms, mūsuprāt, ir pietiekami kvalitatīvs.

Tālruņa kreisajā sānā ražotājs ir novietojis microUSB pieslēgvietu un microSD atmiņas karšu ligzdu, bet, aplūkojot labo malu, redzam četrus taustiņus no kuriem divi ir paredzēti skaļuma regulēšanai, vēl viens taustiņš aktivizē balss vadību, bet pēdējais no tiem ir fotogrāfēšanas taustiņš ar kuru var ieslēgt ierīcē iebūvēto 3,2 megapikseļu kameru, kas atbalsta automātisko fokusēšanos un ir aprīkota ar LED zibspuldzi.

Patīkams pārsteigums mūs gaida ierīces augšpusē, jo tur ražotājs ir pacenties iebūvēt 3,5 milimetru audio pieslēgvietu, kas nenoliedzami ir labas ziņas mūzikas cienītājiem, jo šim tālrunim var pieslēgt jebkuras standarta 3,5 milimetru austiņas.

Sakaru rīka aizmugurē bez jau pieminētās 3,2 megapikseļu kameras ir atrodams arī skaļrunis, kas ir pietiekami skaļš, bet vidējas kvalitātes. Noņemot aizmugurējo vāku, skatam paverās ierīces 1000 mAh BL-4U litija jonu akumulators, kas ir nepatīkams pārsteigums, jo, piemēram, E71 modelis ir aprīkots ar 1500 mAh akumulatoru. Tas nozīmē, ka, ja jūs aktīvi lietosiet šo tālruni zvanīšanai, interneta pārlūkošanai un, piemēram, kā GPS navigācijas sistēmu, jums tālruni būs jālādē ja ne katru vakaru, tad katru otro gan…

Nokia E75 viedtālrunī ir uzstādīta Nokia iecienītā Symbian operētājsistēma, un, tā kā šis telefons ir aprīkots ar 359 MHz ARM11 centrālo procesoru, operētājsistēma strādā diezgan žigli. Produkta iebūvētā atmiņa ir vien 85 MB, toties ražotājs standarta komplektācijā ir iekļāvis 4 GB microSD atmiņas karti.

Tā kā ražotājs šajā tālrunī uzsvaru ir licis uz saziņu un it īpaši e-pastiem, tad turpināsim ar e-pasta aplikācijas lietošanas ērtuma aprakstu. Jāsaka, ka e-pasta pievienošana tik tiešām ir ērtāka nekā lielākajā daļā citu telefonu, un, ja jūsu e-pasta adrese beidzas ar @gmail.com vai kāda cita visā pasaulē populāra e-pasta servisa domēnu, tad sava e-pasta konta pievienošana telefonā ir ļoti vienkārša, jo ierīce pati nosaka teju visus nepieciešamos parametrus.

Sarežģītāk ir tad, ja jūsu e-pasta adreses domēna vārds nav populāra e-pasta servisa nosaukums – tādā gadījumā jums būs vien jāmeklē rokā sava e-pasta POP3 vai IMAP un SMTP serveru parametri un jāievada tie manuāli. Interesanti, ka, lai gan arī BOOT.Lv redakcija izmanto Google e-pasta servisu, mūsu e-pasta adreses, protams, beidzas ar @boot.lv, tādēļ Nokia E75 e-pasta aplikācija to neatpazīst kā GMail kontu, turpretī iPhone tālrunī to ir iespējams iestatīt kā Gmail kontu. Citādi gan e-pasta klients ir salīdzinoši ērts un piedevām tam ir HTML atbalsts.

Uzņēmējiem noteikti patiks tas, ka, pateicoties QuickOffice programmatūrai, ar Nokia E75 ir iespējams rediģēt Word, Excel un PowerPoint dokumentus. Vēl ar šo tālruni var aplūkot PDF dokumentus, Zip arhīvus, atvērt vārdnīcu un lietot vēl dažas uzņēmējiem potenciāli noderīgas programmas.

Vēl pie biznesa klases iespējām ir jāmin kāda ļoti svarīga funkcija, kas lieti noderēs gadījumā, ja tālrunis tiek nozagts – Remote Lock. Ierīces īpašniekam ir iespēja nosūtīt kodētu īsziņu, tādējādi no attāluma nobloķējot tālruni. Ja zaglis trīs reizes nepareizi ievadīs atbloķēšanas kodu, no tālruņa tiks izdzēsta visa personīgā informācija, tātad, ja gadījumā jūs neatgūsiet pašu tālruni, jūs vismaz varēsiet neuztraukties par to, ka jūsu dati var nonākt neīstajās rokās.

Ne mazāk svarīga uzņēmējiem ir arī laba sakaru kvalitāte, un šajā jomā Nokia E75 viedtālrunis ir jāuzteic, jo tālrunis ļoti labi uztver GSM un 3G (HSDPA) signālu. Noderīgs noteikti izrādīsies arī Wi-Fi bezvadu interneta atbalsts.

Tomēr, lai gan šī ir biznesa klases ierīce, tajā ir padomāts arī par izklaides iespējām, jo šim sakaru rīkam ir Nokia N-Gage spēļu platformas atbalsts, RealPlayer multimediju atskaņotājs un FlashLite atbalsts. FlashLite strādā kā nākas, un lietotājam ir iespēja aplūkot pat datoram paredzētos YouTube video. Nokia E75 mūzikas atskaņotājs atbalsta MP3, AAC un WMA formātu failus, kā arī FM un interneta radio.

Daudziem noteikti interesē kāda ir iebūvētās kameras kvalitāte. Jāsaka, ka tā ir visai viduvēja, jo krāsu balanss bieži vien ir nepareizs un arī attēla detalizācija ir visai zema, taču no otras puses varam uzteikt automātiskās fokusēšanās sistēmu, kas strādā ļoti labi. Kopumā ar šo kameru uzņemto fotogrāfiju kvalitāte ir viduvēja, taču ne slikta. Vēl ar šo kameru ir iespējams uzņemt video ar ātrumu 30 kadri sekundē, tomēr arī video kvalitāte ir tikai viduvēja.

Uzslavas ir pelnījis Nokia E75 GPS uztvērējs, jo tas ātri atrod satelītus, un spēj to izdarīt pat iekštelpās. Tālrunī ir iekļauta Nokia Maps 2.0 programmatūra, kurai komplektā ir iekļauta 90 dienu ilga balss norāžu sistēmas izmēģinājuma versija. Testēšanas laikā šī tālruņa GPS navigācija mums ne reizi vien palīdzēja atrast kādu grūti atrodamu adresi.

Secinājumi

Nokia E75 biznesa klases viedtālrunis ir laba izvēle komunikabliem cilvēkiem, kuriem patīk bieži rakstīt īsziņas un e-pastus, jo šai iericei ir ļoti ērta izbīdāmā tastatūra. Tāpat šis sakaru rīks var lepoties ar kvalitatīvu korpusu, ļoti labu GPS uztvērēju, labu GSM un 3G signāla uztveršanu, spilgtu ekrānu, ofisa dokumentu rediģēšanas iespēju, salīdzinoši labu e-pasta aplikāciju, personīgo datu aizsardzības sistēmu un citiem patīkamiem sīkumiem. Līdz ar to šī ierīce ir piemērota ne tikai uzņēmējiem, bet jebkuram cilvēkam, kuram patīk rakstīt daudz ziņojumu. Kā lielāko mīnusu varam minēt ierīces vājo akumulatoru, jo, ja tālrunis tiek lietots aktīvi, to var nākties lādēt gandrīz katru vakaru.

Plusi:

+ Nerūsējošā tērauda korpuss
+ Maksimāli ērta QWERTY tastatūra
+ Iespēja rediģēt ofisa dokumentus
+ Spilgts, saules gaismā viegli saskatāms ekrāns
+ Ļoti labs GPS uztvērējs
+ Plašas izklaides iespējas
+ Labi uztver GSM un 3G signālu
+ Personīgo datu aizsardzības sistēma (ierīces nozagšanas gadījumā)

Mīnusi:

– Vājš akumulators
– Neērta ciparu tastatūra

Aptuvenā mazumtirdzniecības cena: 350 Ls

Ierīces tehniskā specifikācija ir atrodama ražotāja mājaslapā.

Bilžu paraugi (klikšķiniet uz katra no attēliem, lai aplūkotu to pilnā izmērā):


Kā pasargāt iPhone ekrānu un korpusu no skrāpējumiem?


Liec savam Nokia mobilajam tālrunim izskatīties kā jaunam – pasargā to no skrāpējumiem

Izsaki savu viedokli