Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Ir vairāki veidi kā pievērst uzmanību savam produktam nežēlīgajām mobilo tālruņu tirgū, bet viens no labākajiem veidiem ir radīt neierasta dizaina ierīci, jo lielākā daļa tālruņu vizuāli ir ļoti līdzīgi. Viens no šādiem produktiem ir Nokia 7900 Prism mobilais tālrunis, kas citu vidū izceļās ar savu neparasto ārieni. BOOT.Lv redakcijai šī tālruņa dizains šķita pietiekami interesants, lai ar šo ierīci iepazīstinātu mūsu lasītājus. Dizains

Tālruņa izmēri (112 x 45 x 11.3 mm) un svars (101 grams) ir līdzīgi lielākajai daļai mobilo tālruņu, taču to navar teikt par tālruņa dizainu, jo šādu dizainu redzēt gadās pirmo reizi.

Tālruņa korpuss ir veidots no neskaitāmām ģeometriskajām figūrām. Starp šīm figūram visbiežāk ir sastopami trīsstūri no kuriem ir veidots tālruņa aizmugurējais vāciņš, kā arī ciparu tastatūra, taču vadības pogas ir taisnleņķa trapeces formā (izņemot navigācijas taustiņu, kas ir rombs).

Uzmanību pievērš arī iebūvētā kamera, kuras objektīvs ir paslēpts zem vāciņa, kas, lai iederētos kopējā tālruņa stilā, izskatās pēc romba, bet blakus objektīvam ir trīsstūra formas zibspuldze.

Šīs ģeometriskās figūras momentāli piesaistīs apkārtējo cilvēku uzmanību šim tālrunim, tādēļ Nokia 7900 Prism ir piemērots tālrunis tiem, kuriem nepatīk būt līdzīgiem “pelēkajai masai”.

Asie stūri un ģeometrisko figūru izliekumi rada interesantus gaismas efektus, jo, pateicoties iepriekš minētajām dizaina īpatnībām, uz tālruni krītošā gaisma tiek lauzta.

Nokia 7900 Prism ir lakricas melnā krāsā un tālruņa aizmugurējais vāciņš ir veidots no anodēta alumīnija.

Pie dizaina šoreiz ir vērts pieminēt arī interesanto tālruņa ekrāntapeti, jo tā ir “dzīva” un piemērojas apkārtējai situācijai (to ietekmē pulkstenis, akumulatora uzlādes stāvoklis un tīkla pārklājums), kas to padara unikālu. Pie kam lietotājam ir iespējams izvēlēties kādu no 49 krāsām.

Kopumā BOOT.Lv redakcija secināja, ka tālruņa dizains, kā jau stila klases mobilajam tālrunim pienākas, ir ļoti interesants un uzmanību piesaistošs. Šāda dizaina tālruņi cilvēkiem vai nu ļoti patīk vai pagalam nepatīk.

Funkcionalitāte un lietojamība

Lai gan arvien biežāk šis fakts tiek piemirsts, tālruņa galvenā funkcija ir zvanīšanas iespēja. Varam iepriecināt mūsu lasītājus, kuriem iepatikās tālruņa dizains, jo, veicot testa zvanu, BOOT.Lv redakcija pārliecinājās par labo sakaru kvalitāti, kuru nodrošina šis aparāts.

Ierīcei ir ļoti kvalitatīvs 2 collu OLED ekrāns ar 240 x 320 pikseļu izšķirtspēju, un tas spēj attēlot 16 miljonus krāsu. Šī tipa ekrāni ir nevien kvalitatīvāki par LCD ekrāniem, bet arī ekonomē enerģiju, jo tie patērē salīdzinoši mazāk elektrības. Par šīs tehnoloģijas pārākumu savām acīm pārliecinājāmies arī mēs.

Ļoti svarīgs mobilo tālruņu tehniskais rādītājs ir tas, cik ilgam laikam pietiek ar vienu akumulatora uzlādes ciklu. Nokia 7900 Prism šis rādītājs ir 240 stundas gaidīšanas režīmā vai 3 stundas sarunu režīmā. Tādējādi akumulatora noturīgums (it īpaši sarunu režīmā) ir ievērojami vājāks nekā, piemēram, Sony Ericsson mobilajiem tālruņiem (šī ražotāja tālruņi sarunu režīmā parasti spēj darboties vismaz 2 reizes ilgāku laiku).

Lai gan šī tālruņa tastatūra izskatās ne pārāk ērta, tā noteikti nav neērta. Protams, tā nav arī ērtākā sastopamā tālruņa tastatūra, taču to lietot ir tikpat ērti cik lielākās daļas citu tālruņu tastatūras.

Tā kā ražotājs galveno uzsvaru licis uz tālruņa dizainu, BOOT.Lv redakcija necerēja sagaidīt ļoti labas kvalitātes iebūvēto kameru. Mūsu pieņēmums izrādījās patiess, jo iebūvēta 2 megapikseļu kamera ir visai viduvējas kvalitātes, bet priecē fakts, ka tālrunim ir arī iebūvētā zibspuldze, kas kaut nedaudz uzlabo ar iebūvēto kameru uzņemto attēlu kvalitāti.

Ar tālrunī iebūvēto 1GB lielo atmiņu lielākajai daļai lietotāju pietiks, lai tajā saglabātu savas iemīļotākās dziesmas, tomēr jāapbēdina tos, kuri cer pieejamo atmiņu palielināt ievietojot atmiņas kartes, jo tālrunim nav atmiņas karšu slota.

Runājot par mūzikas kolekciju jāatzīmē, ka tālruņa skaņas kvalitāte ar komplektā iekļautajām austiņām ir pietiekami laba, taču varētu vēlēties labāku skaļruni, kas ir pietiekami kvalitatīvs, lai varētu veikt kvalitatīvu saziņu, lietojot telefona zvanu, bet nav piemērots mūzikas baudīšanai.

Secinājumi

Šis tālrunis ir ideāli piemērots cilvēkiem, kuriem patīk izcelties pārējo cilvēku vidū. Ikdienas darbu ar šo tālruni noteikti traucēs salīdzinoši mazais akumulatora darbības laiks. Tāpat noteikti ne visiem patiks šīs ierīces īpatnējais dizains.

Plusi:

+ Interesants dizains
+ Plašas personalizēšanas iespējas
+ Lielisks ekrāns
+ 1 GB liela iebūvētā atmiņa

Mīnusi:

– Mazs akumulatora darbības laiks
– Ne visiem patiks šāds dizains
– Nav paplašināma atmiņa

Cena: 265,99 Ls

Specifikācijas:

Svars 101 g
Izmēri 112 x 45 x 11.3 mm
Tīklu atbalsts UMTS / GSM 850/900/1800/1900
Ekrāna izšķirtspēja 240 x 320
Ekrāns OLED, 16 miljoni krāsu
Polifonija 64 balsu
EDGE +
3G +
Bluetooth 2.0
Infrasarkanais ports
USB 2.0
Interneta pārlūks WAP 2.0/xHTML
Atmiņa 1 GB
Kamera 2.0 MPix
Papildus – Java MIDP 2.0
– UPnP technology
– MP3/AAC/eAAC+/WMA player
– FM radio
– T9
– Calendar
– Calculator
– Built-in handsfree
– Voice memo
– Living wallpaper
Akumulators Sarunu režīmā – 3 h
Gaidīšanas režīmā – 240 h


Liec savam Nokia mobilajam tālrunim izskatīties kā jaunam – pasargā to no skrāpējumiem

Izsaki savu viedokli