Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Tehnoloģiju straujās attīstība dēļ, daudziem no mums ir radusies iespēja paņemt savu iemīļoto mūziku līdzi, lai arī kur mēs dotos. Pēdējos gados ārkārtīgi lielu popularitāti ir ieguvis mobilā telefona un mūzikas atskaņotāja apvienojums vienā specializētā mūzikas telefonā. Turklāt, gandrīz visi vadošie telefonu ražotāji ir izveidojuši savu muzikālo mobilo tālruņu sēriju. Kā vienu no spilgtākajiem piemēriem varētu minēt Sony Ericsson Walkman sērijas mobilos tālruņus, kurus esam apskatījuši jau agrāk, tāpēc mūsu regulārie lasītāji ar tiem jau būs tīri labi pazīstami. Tomēr šodien mēs neapskatīsim kārtējo Sony Ericsson Walkman ierīci, bet gan kādu somu mobilo sakaru giganta veidotu alternatīvu, kurai dots nosaukums – Nokia 5700 XpressMusic.

Dizains un komplektācija

Nokia 5700 XpressMusic iepakojums būtiski atšķiras no vairākuma somu ražoto mobilo telefonu iepakojumiem, jo tas ir krāsains un dzīvespriecīgs pretstatā parastajam Nokia lietišķumam un formalitātei. Šis tālrunis ir orientēts uz jauniešu auditoriju, tāpēc šāda iepakojuma izvēle ir loģisks solis. Atverot Nokia 5700 kasti vaļā, pārsteigumi beidzas, jo iepakojuma iekšpuse ir tipiski vienkārša.

Nereti jauniešiem ļoti būtisku lomu mobilā tālruņa izvēlē spēlē tieši ierīces dizains un oriģinalitāte, jo izcelšanās uz pārējo fona tiek uzskatīta par svarīgu. Nokia 5700 XpressMusic ir neparasts mobilais tālrunis tieši tā konstrukcijas dēļ. Ierīces apakšējo daļu ir iespējams pagriezt, šādi pārslēdzot to uz kameras režīmu. Ļoti ērti šī iespēja izpaužas klausoties mūziku, jo, apgriežot Nokia 5700 apakšējo daļu par 180 grādiem, ciparu taustiņus aizstāj mūzikas atskaņotāja specializētie taustiņi. Tā kā šī kustīgā detaļa ir grozāma abos virzienos, tālruni kameras režīmā ir iespējams izmantot kā improvizētu spoguli.

Nokia 5700 XpressMusic ir tādi paši taustiņi, kādus jūs atradīsiet teju jebkuram šī ražotāja viedtālrunim un to izvietojums problēmas neradīs. Mēs nebijām pārāk lielā sajūsmā par ierīces kursoru, ar kuru tiek veikta navigācija cauri izvēlnēm, jo, kaut gan kursors kalpoja labi, tas nebija pārāk ērts to ilgstoši lietojot.

Iegādājoties Nokia 5700 XpressMusic jūs iegūsiet ne tikai pašu tālruni, bet arī:


1. Li-on 900 mAh akumulatoru, kas nodrošinās tālruņa darbību 12 dienu garumā gaidīšanas režīmā vai 3,5 stundu garu sarunu
2. Lādētāju
3. Ērtas in-ear austiņas baltā krāsā ar 3,5mm konektoru.
4. Pāreju no 3,5mm uz 2,5mm audio konektoru ar mūzikas atskaņotāja vadības un zvanu beigšanas/sākšanas pogām
5. Datu kabeli tālruņa savienošanai ar datoru
6. Lietošanas instrukcijas

Tehniskie parametri un iespējas

Tehnisko parametru ziņā Nokia 5700 ir visai labi aprīkots. Tālrunim ir 2.2 collu ekrāns, kas nodrošina 240×320 pikseļu izšķirtspēju, un spēja attēlot 16 miljonus krāsu. Jāatzīst, ka attēli un izvēlnes šajā tālrunī izskatās ļoti labi. Viena no pašām iespaidīgākajām šī ekrāna īpašībām ir tā, ka tajā attēloto informāciju ir iespējams saskatīt arī spilgtas saules gaismā.

Nokia 5700 ir tikai 35MB liela lietotāja datu glabātuve, kas noteikti ir par maz mūzikas uzglabāšanai, tomēr šo problēmu atrisina microSD atmiņas kartes ligzda un komplektā jau iekļautā 1GB karte. Tālrunim ir arī stereo skaļruņi, ar kuru palīdzību varēsiet atskaņot savu mūziku arī citiem, turklāt tie spēj būt arī visai skaļi.

Interesanti, ka Nokia 5700 XpressMusic izmanto tādas pašas paaudzes procesoru kā slavenais Apple iPhone – ARM 11, tikai šodien apskatītā produkta gadījumā tas ir vienkāršāks un ar mazāku takts frekvenci, kas ir „tikai” 369MHz. Gluži kā datoram, šim produktam ir arī operatīvā atmiņa, tiesa tās apjoms ir relatīvi neliels, tikai 64MB, kas tomēr ir vairāk kā pietiekami mobilā tālruņa vajadzībām. Piebildīsim, ka tālrunis darbojās ātri un nekādas aizķeršanās nebija manāmas.

Šis mobilais tālrunis nodrošina gandrīz visus populārākos datu pārraides veidus, tajā skaitā GPRS, HSCD, 3G, kā arī piedāvā Bluetooth un Infrasarkanos datu pārraides portus. Papildus iespējams tālruni pieslēgt pie datora izmantojot arī miniUSB portu. Diemžēl iztrūkst iespēja pieslēgties internetam, izmantojot bezvadu tīkla piedāvātās iespējas.

Iebūvētā fotokamera

Nokia 5700 XpressMusic ir 2 megapikseļu fotokamera, kas nodrošina 1600×1200 pikseļu izšķirtspēju. Apskatot šo tālruni, mūs ļoti pozitīvi pārsteidza tā kameras piedāvātā attēlu kvalitāte, kas šķita jūtami labāka nekā daudzu citu mobilo tālruņu piedāvātā. Lieki nedebatējot par to, ka fotokamera mobilajā tālrunī kā tāda varētu arī nebūt, jo jaunatnei šī funkcijas nereti ir pat kritiska, piedāvājam jums aplūkot dažus attēlus, kuri tika uzņemti ar Nokia 5700.

Verdikts

Nokia 5700 XpressMusic ir tālrunis, kurš paredzēts ļoti specifiskai auditorijai, tāpēc par tā dizainu un iespējām nekad nebūs vienprātīga viedokļa. Kopumā šim tālrunim var piedēvēt ļoti daudzas jauniešiem būtiskas īpašības, tajā skaitā oriģinālu dizainu, teicamas mūzikas atskaņošanas iespējas un labu kameru. Šim telefonam nenoliedzami ir savi mīnusi, bet mērķauditorijai tie nebūs pārāk aktuāli.

Aptuvenā produkta cena: 170 Ls

Plusi:
+ Komplektā iekļautās austiņas ir ļoti labas.
+ Ekrāns ir brīvi lietojams spožā saules gaismā.
+ Ātrdarbība ir augstā līmenī.
+ Kustīgā tālruņa daļa ir funkcionāli noderīga un izdevusies.

Mīnusi:
Nav 3,5mm austiņu ligzdas.
Kursors nav pārāk ērts.
Izvēlnes atvēršanas un teksta nodzēšanas taustiņu novietojums ir neērts.
Tālruņa dizains un konstrukcija būtiski ierobežo tā mērķauditoriju.

Paldies M79 par apskatam piegādāto tehniku.


Kā pasargāt iPhone ekrānu un korpusu no skrāpējumiem?


Liec savam Nokia mobilajam tālrunim izskatīties kā jaunam – pasargā to no skrāpējumiem

Izsaki savu viedokli