Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Nav noslēpums, ka mūsu valstī paši populārākie mobilie tālruņi ir tie, kas ir nopērkami vislētāk. Mobilo sakaru operatoru piedāvātās subsidēto telefonu akcijas ir ārkārtīgi populāras, jo tajās ir nopērkami jauni tālruņi, kuru cenas ir piecas un pat vairāk reizes mazākas nekā ārpus akcijas ietvariem. Tomēr iegādājoties subsidēto mobilo tālruni ir jāizpilda ar operatoru noslēgtās saistības, kas būtiski ierobežo lietotāja iespējas pāriet pie cita mobilo sakaru sniedzēja, tāpēc visai lielu popularitāti iegūst tālruņi, kuri ir lēti pat bez akcijas. Šoreiz iepazīstināsim jūs ar Nokia 1650 budžeta klases mobilo tālruni, kurš maksā aptuveni 40 Ls.Pagājušā gada beigās mēs apskatījām Nokia 1112 , kas maksāja tikai 30 Ls. Šis tālrunis Latvijā bija viens no pašiem pirktākajiem, pat neskatoties uz tā absolūto tehnisko un vizuālo vienkāršību. Šodien apskatītajam Nokia 1650 ir daudz kopīga ar 1112, jo arī tas ir ārkārtīgi vienkāršs, bet pamatīgs mobilais telefons par ļoti pieejamu cenu. Abu modeļu ienākšanu tirgū šķir apmēram pusotrs gads, tādēļ jaunākais no abiem ir nedaudz mūsdienīgāks, bet ideoloģiski tie ir ļoti tuvu stāvoši produkti.

Dizains un komplektācija

Nokia 1650 dizains ir visnotaļ vienkāršs, tomēr gaumīgs un glīts. Tā priekšējais panelis un pogas ir melnā krāsā (ir pieejama arī sarkana versija), kuru papildina sudraba krāsas josla, kas ieskauj tālruņa ekrānu. Tāpat sudraba krāsā ir arī centrālā navigācijas poga, kura piedāvā četru virzienu kustību. Tālruņa sāni, uz kuriem nav atrodama neviena pati poga, ir ļoti gaišā krāsā, bet tā aizmugure ir pārmaiņus melnā un pelēkā krāsā. Šis neuzkrītošais krāsu kokteilis piešķir Nokia 1650 visai elegantu vizuālo izskatu.

Iegādājoties Nokia 1650, jūs komplektā iegūstat arī BL-5C 1020 mAh akumulatoru, lādētāju, HS-47 austiņas un lietotāja rokasgrāmatu. BL-5C akumulators spēs nodrošināt šī mobilā telefona darbību līdz pat 8 stundu garas sarunas laikā, vai arī divas ar pusi nedēļas ilgstošu darbību gaidīšanas režīmā. HS-47 austiņas ir savienojamas ar telefonu, izmantojot 2,5mm AV IF spraudni, turklāt tām ir pievienots mikrofons. Kā jau ierasts, tālrunis austiņu kabeli izmantos arī par radio antenu.


Tehniskie parametri un uzstādītā programmatūra

Šim somu mobilo tālruņu giganta produktam ir 65 536 krāsu ekrāns, kas nodrošina 128×160 pikseļu izšķirtspēju. Ekrāns piedāvā samērā labu attēla kvalitāti, tomēr lielāka izšķirtspēja noteikti to varētu būtiski uzlabot. Nokia 1650 izmēri ir 104.2 x 43.8 x 17.8 mm, bet svars ir 80 grami, tātad tas nav sevišķi liels tālrunis, bet tas noteikti varētu būt nedaudz plānāks. Telefons atbalsta 32 kanālu polifoniju, turklāt zvana signāls ir diezgan skaļš. Pastāv iespēja par zvana toni lietot arī īsu MP3 formāta mūzikas fragmentu.

Nokia 1650 ir tikai 8MB iebūvētā atmiņa, un tā kā tālrunim nav atmiņas karšu ligzdas, to nav iespējams papildināt. Problēmas varētu sagādāt arī datu ievietošana tālruņa atmiņā, jo tas neatbalsta nevienu no mūsdienās populārajiem datu pārraides veidiem. Toties Nokia 1650 ir iebūvētas divas tehnoloģijas, kuras ir vismaz gadsimtu vecas – radio uztvērējs un kabatas lukturītis.

360 grādu skats uz Nokia 1650

Nokia 1650 ir uzstādīts Nokia 30 sērijas operētājsistēma, kas daudziem jau ir labi pazīstama un pierasta. Tam ir lielākā daļa no Nokia tālruņiem tipiskajām programmām, tai skaitā plānotājs, kalkulators, dažas spēles un T9 vārdnīca. Viena no īpašībām, kas izceļ Nokia mobilos tālruņus pārējo ražotāju produktu vidū, ir fona trokšņu slāpēšanas tehnoloģija, kas zvana laikā nodrošina labāku dzirdamību. Šī tehnoloģija Nokia tālruņiem tiek uzstādīta jau diezgan ilgu laiku, un Nokia 1650 nav nekāds izņēmums.

Verdikts

Nokia 1650 ir aprīkots ar mobilajam tālrunim visu nepieciešamāko, bet tam pietrūkst ļoti daudzu iespēju, kuras mēs esam pieraduši redzēt vidējās klases telefonos. Ar šo telefonu ir iespējams piezvanīt, nosūtīt īsziņu, saplānot savu laiku ar kalendāra palīdzību un reizēm atrast ceļu tumšā istabā, izmantojot iebūvēto lampiņu, bet tas arī viss. Nedrīkst piemirst arī Nokia 1650 dizainu, kurš ir samērā veiksmīgs. Neko vairāk arī šis tālrunis nepiedāvā, bet ņemot vērā tā zemo cenu, varētu teikt, ka tas jau ir daudz. Turklāt vēl pastāv jautājums par to, vai mobilajam tālrunim vispār ir jāvar kas vairāk. Kopumā Nokia varētu nosaukt par ļoti veiksmīgu un izdevīgu mobilo telefonu tiem, kuri nevēlas tērēt vairākus simtus latu mobilā tālruņa iegādei.

Aptuvenā produkta cena: 40 Ls

Plusi ( + ):
+ Zema cena
+ Veiksmīgs dizains
+ Ļoti ilgs baterijas darbības laiks
+ Fona trokšņu slāpēšanas tehnoloģija

Mīnusi ( – ):
Maza iebūvētā atmiņa
Vājas datu pārraides iespējas
Ekrānam ir maza izšķirtspēja


Liec savam Nokia mobilajam tālrunim izskatīties kā jaunam – pasargā to no skrāpējumiem

Izsaki savu viedokli