Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Daudzi portāla lasītāji ir izteikuši viedokli, ka labprāt lietotu mobilo telefonu bez nevienas no „jaunās skolas” funkcijām. Iespējams, ka šis rīts mums atnesis to, ko sen bijām gaidījuši – telefona apskatu, kuram nav kameras, nav bluetooth savienojumu un pat ne krāsaina displeja. Piedāvājam jūsu uzmanībai Nokia 1200. Konstrukcija

Nokia 1200 ārēji atgādina lielu daļu vecā Nokia repertuāra, bet tajā pašā brīdī ir pilnīgi jauns modelis. Tālrunis ir veidots no plastmasas, tas sver 77 gramus un ir 102 x 44 x 17.5 mm liels.

Telefona korpusa priekšējo paneli var noņemt un vajadzības gadījumā nomainīt, tāpat kā aizmugurē atrodamo baterijas vāciņu. Pēc šī teikuma dažiem varētu likties, ka modeli piemeklēs līdzīgas ķibeles kā pāris citus modeļus – vāciņi ar laiku vairs neturēsies tik labi, tomēr konstrukcija izskatās pārdomāta un izturīga.


Kas attiecas uz tastatūru, tad tā tiek apgaismota zaļā krāsā, spiežot ir diezgan cieta, bet noteikti apmierinās lielāko daļu lietotāju, jo pogas ir lielas, nav multifunkcionālas un problēmām kādu taustiņu nevajadzētu rasties.

Displejs šim modelim ir 29×23 mm liels un tam ir 96×68 pikseļu lielu izšķirtspēja. Kā jau iepriekš minējām, ekrāns ir melnbalts. Iepriecina fakts, ka ekrānam netraucē spilgta saule, bet naktī to, tāpat kā tastatūru, apgaismo zaļas krāsas gaisma.

Telefona sānos nav nevienas pogas, toties ir maziņš skaļrunis, kas atskaņo ienākošā zvana melodiju. Telefona augšā iebūvēts lukturītis, un abos augšējos sānos pa diviem caurumiem, kur izvilkt šņorīti, lai iekārtu telefonu, piemēram, kaklā. Telefona lejasdaļā iespējams pievienot lādētāju, 2.5mm brīvroku režīma austiņu un datu kabeli, no kuriem komplektācijā ir tikai lādētājs.

Izvēlnes un funkcijas

Galvenā izvēlne veidota līdzīgi agrākajiem Siemens telefoniem. Iedomāta horizontāla rinda ar ikonām, kuras pārslēdzot uz priekšu un atpakaļ vienlaicīgi tiek animēta tikai viena izvēlnes iespēja. Nokia šo izvēlnes tipu sauc par vieglāk saprotamu, savukārt, portāla BOOT.Lv redakcija labprātāk redzētu vecā tipa izvēlnes, kas, mūsuprāt, bija daudz saprotamākas un intuitīvākas.

Ar to pašu pogu, ar ko atceļ zvanus – sarkano klausulīti, iespējams izslēgt tālruni un mainīt zvanīšanas profilus.

Interesanta funkcija ir valūtas konvertācijas ātrā piekļuve. Ierakstot kādu skaitli telefona gaidīšanas režīma displejā un nospiežot kreiso pogu, var izvēlēties valūtas konvertāciju.


Kontaktu grāmata spēj saglabāt līdz 200 ierakstiem telefona atmiņā. Katrā ierakstā var saglabāt vārdu (līdz 14 simboliem) un līdz pat 3 telefona numuriem. Numurus iespējams pievienot kādai no telefonu grupām – mājas, mobilais, fakss utt. Katram kontaktam var izvēlēties arī animētu bildīti, kam pielietojumu mēs tā arī neatradām. Tāpat kontaktiem iespējams arī pievienot individuālu zvanu toni.

Telefonu grāmatā meklēt kontaktus ir ļoti vienkārši – tālrunis tos grupē pēc ievadītiem 3 burtiem, kā jau tas ir ierasts Nokia aparātos.

Ļoti noderīga funkcija, mūsuprāt, ir melnais saraksts. Ja pielūdzēji(-as) neliek mieru – ierakstiet numuru melnajā sarakstā un telefons ignorēs kā zvanus, tā īsziņas, kas nāk no šī numura.

Vienlaicīgi iespējams saglabāt 60 īsziņas, un rakstot var izvēlēties divus burtu lielumus – lielu un mazu. Ja izvēlēsieties lielo, tad telefons tekstu attēlos vienā rindā, ja mazo, tad divās. Nav aizmirsta arī funkcija, kad vienu un to pašu īsziņu sūta vairākiem adresātiem, vienīgi to ir jānorāda iepriekš, nevis jau pēc īsziņas uzrakstīšanas.

Funkcionāli telefons citu starpā izceļas ar savu vienkāršību. Tomēr, arī tik klusos ūdeņos slēpjas kaut kas unikāls – taksofona režīms. Šis režīms darbojas tā, ka pirms zvana jūs ievadiet maksimālo laiku, kuru drīkstat norunāt, un pēc tā izlietošanas zvans automātiski tiek beigts.

Vēl viena unikāla funkcija ir lukturītis, vienīgi žēl, ka tas nav diez ko spēcīgs. Tāpat tālrunim ir atgādinājumi, modinātājpulkstenis, kalkulators, hronometrs u.c. funkcijas. Tam pat ir trīs melnbaltas spēles, no kurām viena ir populārā čūska (Snake).


Veiktspēja

Telefons darbojas ar 700mAh akumulatoru (BL-5CA) un Nokia apgalvo, ka aparāts sarunu režīmā darbosies 7 stundas, bet gaidīšanas režīmā pat 390h. Mums sanāca testēt aparātu jauktā veidā – gan sarunu, gan gaidīšanas režīmā, un darba nedēļas beigās tam vēl nebija vajadzīga uzlāde, kas arī ir viena no patīkamākajām lietām šādos klasiska tipa telefonos, kuri nav aprīkoti ar liekām funkcijām.

Kas attiecas uz zvanu kvalitāti, tad jāsaka, ka otrā galā mūs dzird labi un mēs zvanītāju tāpat. Ļoti patīkami, ka telefona skaļrunītis ir ļoti skaļš, tādējādi zvanu var sadzirdēt diezgan labi, tomēr žēl, ka tas atskaņo tikai 20 balsu polifoniju, jo mp3 zvanu toņi būtu daudz patīkamāki.

Secinājumi

Nokia 1200 ir laba izvēle, ja lietotājs būs vecāka gada gājuma, jo telefonu lietot ir ļoti vienkārši un skaļrunis ir pietiekami skaļš. Taustiņi nav multifunkcionāli un to nav tik daudz, lai netīšām veiktu lielas izmaiņas tālruņa uzstādījumos, tāpēc, kā jau minējām, vecāka gada gājuma cilvēkiem šis modelis ir tieši laikā. To pašu varētu teikt par sākumskolas skolēniem, jo aparāta cena nav tik augsta, lai skumtu pēc tam, kad bērns samainījies ar klasesbiedru telefoniem, vai izmēģinājis vasarā peldēt, aparātu atstājot kabatā.

Produkta aptuvenā cena: 30 Ls

Plusi:

+ Ļoti izdevīga cena
+ Lieliska cenas un veiktspējas attiecība
+ Iebūvēts lukturītis

Mīnusi:

– Diezgan biezs korpuss un bezgaumīgs dizains
– Trūkst mp3 atbalsta zvana tonim


Liec savam Nokia mobilajam tālrunim izskatīties kā jaunam – pasargā to no skrāpējumiem

Izsaki savu viedokli