Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

2004. gadā kompānija Motorola piesaistīja sev ļoti lielu uzmanību, izveidojot RAZR V3 mobilo tālruni, jo tā neierastais dizains lika sajūsmā izkust nevienai vien sirdij. Kopš tā laika ražotājs ir radījis vēl vairākus līdzīgus tālruņus, bet tagad laiks ir pienācis RAZR 2. sērijai, un, tā kā šobrīd mobilo sakaru operators TELE2 ir sācis piedāvāt Motorola RAZR2 V8 kā mazcenas telefonu (9 Ls + 2,95Ls/mēn. un jāslēdz līgums uz 2 gadiem), BOOT.Lv redakcija nosprieda, ka šis modelis Latvijā varētu kļūt visai populārs, tādēļ piedāvājam jūsu uzmanībai šī produkta apskatu. Dizains

Salīdzinot ar Motorola RAZR V3, jaunā žilete ir nedaudz garāka, taču divus milimetrus plānāka. RAZR2 V8 ir arī par 17 gramiem smagāks – tas sver 117 gramus, kas ir visai daudz, ņemot vērā, ka runa ir par mobilo tālruni, bet šis skaitlis tikai simbolizē ražošanā lietoto materiālu kvalitāti, jo gandrīz visa ierīces virsma ir metāliska (izņēmums ir zona, kurā atrodas tālruņa antenna), kas to padara ļoti noturīgu. Lai gan tālrunis ir kompakts, lielais ārējais ekrāns tam liek izskatīties salīdzinoši lielam.

Tālrunis izskatās ļoti labi un tas nenoliedzami ir daudz gludāks par iepriekšējiem RAZR sērijas tālruņiem. Tā priekšpuse ir ļoti spīdīga, tādēļ uz tās ļoti labi ir redzami pirkstu nospiedumi.

Uzmanību nenoliedzami piesaista tālruņa lielais 2 collu ārējais ekrāns, kura izšķirtspēja ir 240 x 320 pikseļi, līdz ar to tas ir ļoti kvalitatīvs, un sit pušu pat lielu daļu mobilo tālruņu iekšējos ekrānus.

Tomēr vēl lielāks ir ierīces iekšējais ekrānas, kura izmērs ir 2.2 collas, taču tam ir tā pati 240 x 320 pikseļu izšķirtspēja. Abi ekrāni spēj attēlot 256 tūkstošus krāsu un ir ļoti spilgti.

RAZR2 V8 tastatūra ir līdzīga V3i sastopamajai, bet tā ir nedaudz atšķirīga no līdz šim redzētajām, jo tā ir vēl plānāka. Kopumā līnijas starp taustiņiem ir kļuvušas izteiktākas. Tumsā taustiņi tiek izgaismoti zilā krāsā, un ir viegli saskatāmi. Tāpat šī tastatūra ir lielāka nekā iepriekšējos modeļos sastopamās.

Funkcionalitāte un lietojamība

Pamatīgu uzlabojumu ir piedzīvojusi tālruņa operētājistēma, kas šim modelim ir veidota uz Linux bāzes, un ir nenoliedzami pārāka par V3i lietoto operētājsistēmu, jo tai ir skaistāka un ērtāka lietotāja saskarne.

Ārējā ekrāna lejasdaļa ir skārienjutīga, un ar to var kontrolēt mūzikas atskaņotāju vai arī lasīt saņemtās īsziņas. Pie kam, nospiežot kādu no skārienjutīgajā ekrānā attēlotajiem simboliem, tālrunis novibrē, radot sajūtu, ka esat nospiedis fizisku taustiņu. Arī tālruņa iekšpusē esošo tastatūru ir ļoti ērti lietot.

Tālrunis ir pieejams divās dažādās versijās: pirmā ir aprīkota ar 512MB (420MB pieejami, pārējā atmiņa ir rezervēta) lielu iebūvēto atmiņu, bet otrā ar 2GB atmiņu. Diemžēl tālrunim nav atmiņas karšu ligzda, līdz ar to tā īpašniekam ir jāiztiek tikai ar iebūvēto atmiņu. BOOT.Lv redakcija testēja 512MB versiju, un mēs konstatējām, ka to ir ļoti viegli piepildīt, pateicoties produktā iebūvētajai microUSB pieslēgvietai, kas ļauj pieslēgt RAZR2 V8 datoram un ierakstīt tālrunī informāciju (piemēram, mūziku).

Lai gan ārējais ekrāns ir ļoti kvalitatīvs, tas nav tik spožs kā iekšējais, jo tam nav savs aizmugurapgaismojums – tā vietā to apgaismo iekšējais ekrāna aizmugurapgaismojums, tādējādi taupot enerģiju.

Tālrunis ir ļoti izturīgs, jo veidots no nerūsējošā tērauda, taču šādai konstrukcijai ir arī viens mīnuss – ja jūs aktīvi klausāties mūziku vai arī runājat pa tālruni ilgāk kā 10 minūtes no vietas, tas uzkarst.

Pie mīnusiem noteikti jāmin arī tas, ka tālrunis neatbalsta 3. paaudzes tīklu, tāpat nav iespējams uzstādīt, lai tālrunis vibrētu, kad ir ieslēgts zvana signāls – lietotājam ir jāizvēlas vai nu zvana signāls vai arī vibrozvans, kas nenoliedzami ir dīvaini.

Tomēr ar galveno tālruņa funkciju – zvanu veikšanu problēmas neradās, jo sakaru kvalitāte bija ļoti laba, un arī ierīcē iebūvētā skaļruņa kvalitāte ir ļoti laba gan zvanu laikā, gan arī klausoties mūziku vai atskaņojot video failus. Starp citu, tālrunim ir ļoti kvalitatīvs uztvērējs, jo tīkla uztveršana ir laba pat pie visai vāja signāla.

Zvanīšanu gan nedaudz apgrūtina neierastais mikrofona novietojums – tas atrodas pa labi no tastatūras, tādēļ, turot RAZR2 V8 kreisajā rokā, var gadīties situācija, kad mikrofons tiek aizsegts ar roku, kas, protams, nenāk par labu dzirdamībai.

Ar tālruni uzņemto attēlu kvalitāte, salīdzinoši ar citiem tālruņiem, kas aprīkoti ar 2 Megapikseļu kamerām, nebija izcila, bet nebija arī peļama.

Starp citu, uzslavu ir pelnījis akumulatora darbības laiks, jo ar vienu akumulatora uzlādes ciklu pietiek aptuveni 7 līdz 8 stundām sarunas režīmā vai aptuveni 12 dienām gaidīšanas režīmā, kas ir labs rādītājs.

Lai sērfošanu globālajā tīmeklī padarītu ērtāku, tālrunī ir uzstādīts Opera 8.5 interneta pārlūks, kas tik tiešām ir pārāks pār lielāko daļu mobilo tālruņu pārlūku. Šis pārlūks optimizē interneta lapās esošās bildes, samazinot tās.

Secinājumi:

Šis tālrunis noteikti patiks tiem, kuri ir iecienījuši kompaktus atvāžamos tālruņus. BOOT.Lv redakciju iepriecināja tālruņa lieliskais dizains kā arī ražošanā izmantoto materiālu kvalitāte (tas ir veidots no nerūsējošā tērauda), līdz ar to tas noteikti ir pieskaitāms pie telefoniem, kas ir lietojami arī kā stila priekšmeti. Iepriekš minētie plusi kopā ar iespaidīgo baterijas darbības laiku (līdz pat 8 stundām sarunu režīmā), ļauj domāt, ka tā ir piemērota izvēle darījumu cilvēkam, kuram ir svarīgi, lai tālrunis radītu labu imidžu, kā arī būtu aprīkots ar ietilpīgu akumulatoru.

Plusi:

+ Lielisks dizains
+ Korpuss ir veidots no nerūšējošā tērauda
+ Lieliska sakaru kvalitāte, kā arī uztvērējs
+ Ļoti kvalitatīvi ekrāni (gan iekšējais, gan ārējais)
+ Ārējais ekrāns ir 2 collas liels un skārienjutīgs
+ Laba skaņas kvalitāte
+ Ilgs akumulatora darbības laiks
+ USB pieslēgvieta (microUSB)

Mīnusi:

– Visai smags
– Nav 3. paaudzes tīkla atbalsta
– Pie noslodzes uzkarst
– Neveiksmīgs mikrofona novietojums
– Nav atmiņas karšu ligzda

Aptuvenā cena: 225 Ls

Ierīces specifikācija ir atrodama šeit.

Izsaki savu viedokli