Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Lai gan daudziem klēpjdatoru modeļiem ir samērā ērti skārienjutīgie paneļi (touchpad), vairums lietotāju tāpat dod priekšroku ierastākam kursora pārvaldīšanas līdzeklim – datorpelei. Šodien tehnikas portāls BOOT.Lv piedāvā apskatu par kādu mazu, ērtu un kvalitatīvu klēpjdatoriem paredzētu bezvadu peli, kas M79 datorsalonos ir nopērkama par pieņemamu cenu – aptuveni 18 Ls. Tā kā šī ir klēpjdatoru lietotājiem paredzēta datorpele, Logitech V220 ir ļoti kompakta, un sākotnēji lietotājam, paņemot peli rokās, tās mazais izmērs var šķist nepierasts, taču, jau pēc salīdzinoši īsa laika perioda, cilvēkam pie peles savdabīgā izmēra noteikti izdosies pierast. Tad, kad lietotājs būs pieradis pie produkta mazā izmēra, tam uzreiz kļūs skaidrs, ka šī datorpele patiesībā ir daudz ērtāka nekā šķiet pirmajā momentā, jo produkta forma ir veidota tā, lai šo peli būtu ļoti ērti lietot par spīti kompaktajam izmēram.

Eiropā Logitech V220 datorpele ir nopērkama divās dažādās krāsās: tumši pelēkā un sudrabotā. Abās pieejamajās krāsu shēmās bez jau minētajiem toņiem ir lietota arī melnā krāsa, kas peles dizainu nedaudz atdzīvina.

Atšķirībā no vairākām dārgākām pelēm (Logitech VX Nano, VX Revolution utt.), šī pele ir vienlīdz labi piemērota gan labročiem, gan kreiļiem, jo tai nav izteiktu izliekumu, kas ir piemēroti labročiem.

Peles sānos jūs neatradīsiet papildus funkciju pogas, tomēr ierīces ritenītis darbojas četros virzienos – bez jau ierastās skrollošanas funkcionalitātes, kas lietotājam ir pieejama, kustinot ritenīti uz augšu vai leju, to ir iespējams lietot arī kā Back un Forward pogu aizstājēju, paspiežot rullīti uz kreiso vai labo pusi.

Patīkami, ka šīs datorpeles sāniem ir gumijas pārklājums, jo tas atvieglo ierīces lietošanu – uz šāda pārklājuma pirkstus turēt ir ērtāk nekā uz ierastās plastmasas, un tā neslīd ārā no rokām.

Ierīces apakšā Logitech ir novietojuši ierīces ieslēgšanas/izslēgšanas slēdzi, kas, starp citu, atrodas nelielā iedobē. Šī iedobe pilda peles bezvadu uztvērēja stiprinājuma funkciju – tad, kad lietotājs peli nelieto, ierīces uztvērēju ir iespējams piestiprināt peles apakšā, tādējādi iespēja, ka uztvērējs varētu pazust, ievērojami samazinās.

Pie kam, brīdī, kad jūs peles apakšā esošajā stiprinājumā ieslidiniet minēto bezvadu uztvērēju, produkts automātiski izslēdzas, jo uztvērējā ir neliela iedobīte, kas ir izveidota tā, lai uztvērējs pārbīdītu ierīces ieslēgšanas slēdzi OFF pozīcijā. Šāds risinājums ir ļoti ērts, jo tas kalpo kā garantija, ka lietotājs neaizmirsīs izslēgt peli, ļaujot taupīt ierīcē ievietoto AA bateriju brīžos, kad pele netiek aktīvi lietota. Līdz ar to ar vienu AA bateriju pele spēj darboties līdz pat 6 mēnešiem no vietas, kas ir labs rādītājs. Ja ierīcē ievietotais akumulators drīzumā izlādēsies, peles indikatorlampiņa periodiski iedegas sarkanā krāsā, brīdinot lietotāju, ka baterija drīzumā izlādēsies, un tā ir jānomaina.

Minētais ierīces bezvadu uztvērējs datu saņemšanai lieto RF (radio frequency) tehnoloģiju, un tā darbības rādiuss gandrīz vienmēr ir pietiekams. Izmēru ziņā bezvadu uztvērējs ir daudz lielāks nekā Logitech Nano pelēs lietotais, taču tam nevajadzētu sagādāt problēmas.

Tā kā ierīcei ir šāds uztvērēja stiprinājums, ražotājs ir nolēmis peles optisko sensoru novietot peles kreisajā sānā (skatoties no apakšas). Lai gan šī nav lāzerpele, tās sensors tik un tā ir ļoti jutīgs (1000 dpi), un lieliski darbojas uz teju visām virsmām.

Produkta komplektācijā nav iekļauts programmatūras instalācijas disks, kas no vienas puses ir pluss (jūsu mājās nemētāsies vēl viens nevajadzīgs kompaktdisks), bet no otras puses mīnuss (ne visiem ir brīvi pieejams internets). Tomēr Logitech SetPoint programmatūru ir iespējams lejupielādēt no ražotāja mājaslapas. Jāatzīst gan, ka pele itin labi darbojas arī bez SetPoint programmatūŗas uzstādīšanas.

Secinājumi

Šveices kompānijai Logitech kārtējo reizi ir izdevies radīt patiešām kvalitatīvu produktu, kas ir ļoti kompakts, ērts un kvalitatīvs. Mūs iepriecināja ērtais bezvadu uztvērēja stiprinājums un ierīces ilgais darbības laiks. Pie kam, ņemot vērā ierīces kvalitāti, tās cena (18 Ls) ir ļoti pieņemama. Tomēr, pirms jūs steidzat iegādāties šo datorpeli, BOOT.Lv redakcija iesaka aplūkot cenas un iespēju ziņā līdzvērtīgu produktu – Logitech V450 peli, kas ir par 4 latiem dārgāka, taču ir aprīkota ar lāzertehnoloģijas sensoru un ir nedaudz lielāka, taču tikpat ērta. Tātad, ja vēlaties iegādāties bezadu datorpeli, kuru lietot komplektā ar klēpjdatoru, BOOT.Lv iesaka izvēlēties Logitech V220 vai Logitech V450.

Plusi:

+ Ļoti kompakta un ērta
+ Speciāls stiprinājums bezvadu uztvērējam
+ Ievietojot pelē bezvadu uztvērēju, tā automātiski izslēdzas
+ Pietiekami kvalitatīvs sensors
+ Vienlīdz piemērota gan labročiem, gan arī kreiļiem
+ Ilgs darbības laiks, nepieciešama tikai viena AA baterija

Mīnusi:

– Lāzerpeles ir tikai nedaudz dārgākas
– Nav papildfunkciju pogu

Aptuvenā cena M79 datorsalonos: 18 Ls

Izsaki savu viedokli