Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pagājušā gada jūnija beigās prezentētā Logitech tīmekļa kamera – QuickCam PRO 9000 pirms kāda laika nokļuva arī uz mūsu portāla testu galda, tādēļ šorīt piedāvājam jums iespēju ar šo produktu iepazīties tuvāk… Dizains un konstrukcija

No uzbūves viedokļa viena no svarīgākajām tīmekļa kameras īpašībām pilnīgi noteikti ir iespējamie ierīces novietošanas veidi. Konkrētā kamera paredzēta piestiprināšanai pie LCD monitora kā galda, tā portatīvajam datoram. To ir viegli novietot arī uz līdzenas virsmas, kas noderēs gadījumā, ja lietotājs dod priekšroku CRT tehnoloģijai vai vienkārši nevēlas stiprināt kameru pie monitora.


Kamera veidota no melnas, pulētas plastmasas. Ierīcē ir iebūvēts arī kvalitatīvs mikrofons, kas atšķiras no pārējās konstrukcijas, jo plastmasas vietā šo papildelementu rotā metāla aizsargrežģis. Ierīces vidū lepni gozējas Logitech logotips, ko, skatoties uz ierīci, ir grūti nepamanīt.

Svarīgi piebilst, ka, brīžos, kad ierīce uzņem video, ap Logitech logo iedegas oranžs aplis, tāpēc ātri vien ir iespējams pārliecināties par to vai jūs tiekat filmēts, kas noder gadījumos, kad kameras lietotājs aizmirsis izslēgt ierakstu.

Otrā galā mikrofonam atrodas pats objektīvs, kas veidots ļoti uzkrītoši. Objektīvam korpusa krāsa no melnas mainīta uz sudraba pelēku un to rotā nepārprotami uzraksti par to, ka tā ir slavenā Carl Zeiss optika.

Uzstādīšana

Quickcam Pro 9000 konfigurēšana aizņem ilgāku laiku nekā tas ir lielākajai daļai tīmekļa kameru, jo ierīcei ir jāuzstāda papildus programmatūra, kuru šī produkta īpašniekam nebūtu ieteicams ignorēt.

Kad instalācija pabeigta un ierīce pievienota, programma palīdzēs uzstādīt audio un video iestatījumus. Lai kā mēs regulētu video uzstādījumus (kontrastu, gaišumu utt.) vislabāko rezultātu palīdzēja iegūt RightLight funkcija, kuras sīkāks apraksts meklējams tālāk apskatā.

Kamera tika testēta Microsoft Windows Vista operētājsistēmā, bet Logitech apgalvo, ka problēmas nesagādās ierīces lietošana arī Windows XP vai OS X vidē.


Funkcionalitāte

Svarīgākā funkcija produktam ir RightLight – tā palīdzēs iegūt lielisku attēlu arī mazāk apgaismotās telpās, un automātiski parūpēsies par visiem uzstādījumiem. Šī ir viena no tām funkcijām, kas ierīci izceļ konkurentu vidū.

Bez tam ierīce izceļas ar netipiski augstu izšķirtspēju – 2 megapikseļiem, kā arī automātisku fokusēšanos, kas, starp citu, strādā precīzi un ātri.


Ļoti interesanta un jautra mums šķita Logitech Video Effects tehnoloģija, kas nosaka cilvēka acu un mutes atrašanās vietu, un ļauj runātāju izpušķot ar dažnedažādiem interesantiem efektiem.

Iespējams uzstādīt sev, piemēram, saulesbrilles, kas visu laiku sekos jūsu acīm, tādējādi radot efektu, ka jūs tās valkājat vai arī uzstādīt sev parūku vai kādu citu interesantu aksesuāru. Jāpiebilst, ka šos efektus var lejupielādēt no Logitech mājas lapas, kurā efekti tiek regulāri papildināti.


Tāpat, pateicoties šai programmatūrai, runātāja seju iespējams pilnībā aizvietot ar, piemēram, haizivi vai kādu citu trīsdimensionālus tēlu… Ja jūs piemiegsiet ar kreiso aci, jūsu ekrānā redzamais dubultnieks darīs to pašu – īsāk sakot, šis virtuālais tēls attēlo visas jūsu galvas kustības.

Starp citu, šī tīmekļa kamera bija viena no pirmajām ierīcēm, kas atbalsta VoIP programmatūras Skype piedāvātos augstas kvalitātes video zvanus. Lai tas būtu iespējams, jums datorā ir jāuzstāda Skype 3.6 versija (vai jaunāka), kā arī Logitech mājas lapā atrodamie dziņi (draiveri).

Verdikts

Tīmekļa kamerai ir nozīmīga vieta tikai tādu lietotāju vidū, kuri aktīvi lieto programmas ar video saziņas funkcijām (piemēram, Skype). Šis produkts, pat ja ieinteresējis minētos datorlietotājus, ne visiem būs pa kabatai, jo salīdzinoši augstā cena daudziem liek padomāt par kaut ko piezemētāku. Lai nu kā, BOOT.Lv pārliecinājās, ka sevis un citu izklaidēšanas ziņā produkts atpelna katru ieguldīto santīmu. Tāpat mūs iepriecināja relatīvi labā attēla kvalitāte.

Aptuvenā cena M79 veikalos: 53 Ls

Plusi:

+ Cenas un veikstpējas attiecība
+ Carl Zeiss optika ar 2MP izšķirtspēju un automātisko fokusēšanos
+ Ērti piestiprināt pie monitora
+ Pieejami dažādi efekti
+ Iebūvēts mikrofons

Mīnusi:

– Salīdzinoši augsta cena
– Ražotājs nenodrošina pietiekamu atbalstu Mac OS un Linux lietotājiem

Izsaki savu viedokli