Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pavisam nesen mēs apskatījām klēpjdatoru, kurš bija galvenokārt paredzēts lietošanai stacionārā pozīcijā, piemēram, pie rakstāmgalda. Šodien jūsu uzmanībai piedāvājam Logitech Alto, kas nodrošina klēpjdatora pielāgošanu galddatora funkciju veikšanai pavisam jaunā līmenī. Logitech Alto ir klēpjdatora statīvs, uz kura iespējams atvērtā formā novietot datoru un pēc tam ar USB kabeļa palīdzību savienot abas ierīces. Statīvs ar vienas pogas spiediena palīdzību ir savienojams ar komplektā iekļauto bezvadu klaviatūru. Šādi iespējams padarīt darbu ar klēpjdatoru ievērojami komfortablāku un maksimāli to pietuvināt galddatora piedāvātajām ērtībām.

Klēpjdatorus nevarētu nosaukt par neērti lietojamiem, tāpēc rodas pamatots jautājums par šīs ierīces nepieciešamību, tāpēc pieņemsim, ka jūs ikdienā lietojat tikai savu klēpjdatoru un cita datora jums nav, turklāt jūs to ņemat līdzi, lai kur arī dotos. Tā visa rezultātā darbs ar datoru notiek ļoti dažādās vietās, piemēram, birojā pie galda, uz krēsla lidostā, kamēr gaidāt savu reisu, un reizēm arī mājās. Tā rezultātā jūs ļoti daudz laika pavadīsiet nodūris galvu uz leju, vērojot klēpjdatora ekrānā notiekošo un mokoties, rakstot dažādus tekstus vai veidot tabulas ar neergonomisku klaviatūru. Bez šaubām, ka agrāk vai vēlāk no tā nogursiet un meklēsiet veidus kā situāciju labot.

Ja iepriekšējā rindkopā ieraudzījāt ko ļoti sev pazīstamu, tad iespējams, ka Logitech Alto tomēr varētu būt jums noderīgs produkts, tādēļ apskatīsim to tuvāk.

Dizains un komplektācija

Logitech Alto ir iepakots izskatīgā zaļas un melnas krāsas kastē, kas izmēra ziņā ir visai līdzīga ar tipisku klaviatūras kasti. Pēc tam, kad esam nedaudz nopūlējušies izpakojot preci tā, lai netiktu saplēsts iepakojums, mūsu acīm paveras divas no melnas plastmasas izgatavotas iekārtas.

Pamanāmākā no abām iekārtām ir Logitech bezvadu klaviatūra, kurai ir diezgan mūsdienīgs dizains un tā lieliski iederēsies uz jebkuras darba virsmas. Tiklīdz sāksiet rakstīt ar šo klaviatūru, jūs pamanīsiet, ka tā atšķiras no citām bezvadu klaviatūrām. Logitech šīs klaviatūras taustiņus ir izveidojis ļoti klusus un tiem ir arī citādāka pretestība, nekā pierasts, lietojot ikdienišķas klaviatūras. Sākotnēji ar to rakstot ir mazliet nepierasta sajūta, tomēr pie šī apstākļa ar laiku var pierast. Klaviatūrai ir vēl pāris interesanti knifiņi, piemēram, taustiņi ir apzīmēti ar interesanta fonta burtiem un cipariem, kas atrodas taustiņa vidū, nevis taustiņa augšējā malā.

Nenoliedzami svarīgākā pakas sastāvdaļa ir klēpjdatora statīvs. Ierīce ir pilnīgi melnā krāsā, kas vietām ir matēta, tātad tā lieliski sader ar iepriekš aprakstīto klaviatūru. Par spīti tam, ka arī statīvs ir veidots nopietni, piedomājot pie tā dizaina, kamēr uz tās nav novietots klēpjdators, šī Logitech Alto sastāvdaļa izskatās nedaudz ērmīgi. Statīva galvenā sastāvdaļa ir paceļamā atzveltne, pret kuru paredzēts novietot datoru, noregulējot tā monitoru vajadzīgajā leņķī pret galda virsmu.

Iegādājoties Logitech Alto, jūs iegūsiet ne tikai bezvadu klaviatūru un klēpjdatora statīvu, bet arī 2 AAA baterijas klaviatūrai, strāvas kabeļus un lietošanas instrukcijas.

Lietošanas ērtums

Logitech Alto padara klēpjdatora lietošanu būtiski ērtāku tad, ja nepieciešams ar to darboties ilgstoši. Tie lietotāji, kas ir kādreiz pavadījuši visu darba dienu ar noliektu galvu vērojot klēpjdatora ekrānu, noteikti spēs novērtēt monitora atrašanos acu augstumā. Tāpat būtiska nozīme ir klaviatūrai, jo tā ir daudz ergonomiskāka par vidusmēra klēpjdatora klaviatūru. Protams, nedrīkst aizmirst klaviatūras mazliet īpatnējos taustiņus, kas prasa zināmu laiku, lai pie tiem pierastu, bet ar laiku jūs noteikti dosiet priekšroku šai, nevis portatīvā datora klaviatūrai.

Kopumā Logitech Alto padara darbu ar klēpjdatoru ievērojami līdzīgāku darbam ar kārtīgu galddatoru, tātad arī ievērojami ērtāku. Kā noderīgu papildus iespēju var minēt uz klaviatūras uzstādītās papildus pogas, kuras kalpo dažādu specializētu funkciju veikšanai, piemēram, skaļuma regulēšanai vai pat datora izslēgšanai.

Verdikts

Šis Logitech produkts būs noderīgs ļoti nelielai datoru lietotāju daļai, bet tā sniegtais ieguvums būs ļoti jūtams. Logitech Alto izmantošana ir efektīvs veids kā klēpjdatoru lietotāji varētu izvairīties no garas darba dienas beigās grūti izbēgamajām kakla muskuļu sāpēm, kas radušās neergonomiska monitora lietošanas rezultātā. Tāpat šis produkts varētu palīdzēt ietaupīt laiku, jo rakstīšana ar galddatora klaviatūru nereti ir ātrāka, it īpaši, ja daudz nākas lietot tieši ciparu taustiņus, kuri klēpjdatoriem atsevišķi izdalīti ir ļoti reti. Nedrīkst aizmirst to, ka šis produkts būs derīgs ļoti ilgu laiku, jo to var savietot ar teju jebkuru klēpjdatoru.

Aptuvenā produkta cena: 70 Ls

Izsaki savu viedokli