Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Ar nelielu kavēšanos jūsu uzmanībai piedāvājam šīsdienas tehnikas apskatu – šoreiz aplūkosim kompanijas LG Electronics veidoto 19 collu monitoru Flatron L1982U, kas izceļas ar ļoti skaistu dizainu un augstu kontrasta līmeni. Dizains

Monitors ir ļoti plāns. L1982U rāmis ir veidots no melnas, lakotas plastmasas, un tā dizains ir veidots tā, lai ierīce lieliski iekļautos jebkurā interjerā.

Kā ražotājam ir izdevies radīt tik plānu monitoru? LG Electronics ir spēruši interesantu soli, un izveidojuši ārējo barošanas bloku, nevis integrējuši to ierīces korpusā. Ārējais barošanas bloks ļauj monitoru padarīt daudz plānāku.


Zem ekrāna skatam paveras četras attēla regulēšanai paredzētas pogas, kā arī ieslēgšanas/izslēgšanas slēdzis, kuram ir ļoti interesanta forma – tas ir veidots kā trijstūris.

Jāsaka, ka ne velti šis modelis 2007. gadā kļuva par vienu no prestižā dizaina konkursa RedDot Design laureātiem.

Lietošanas ērtums

Pateicoties Pivot statīvam, LG Electronics Flatron L1982U ir ļoti ērti pielāgot lietotāja acu augstumam, pabīdot to augšup vai lejup pēc vajadzības. Pie kam, lai to izdarītu, nav jāpielieto liels spēks.

Taču tas nebūt nav viss, jo monitoru jebkurā brīdī var pievilkt sev tuvāk vai, tieši otrādi, pabīdīt to tālāk. Starp citu, par spīti tam, ka ekrānu var pārbīdīt bez piepūles, tas nebūt nav nestabils.


Tā kā šim produktam ir Pivot tipa statīvs, to var pagriezt par 90 vai 180 grādiem – kā kuro reizi ir nepieciešams.

Šāda iespēja varētu lieti noderēt fotogrāfiem vai citiem māksliniekiem, kuri nevēlas rotēt bildi, lai to aplūkotu no cita skatpunkta. Tikpat labi gan šī funkcija var noderēt arī ierindas lietotājiem, piemēram, brīdī, kad vēlaties aplūkot ar digitālo forokameru vertikālā stāvoklī nofilmētu video.

Funkcionalitāte

Šis monitors ļoti precīzi ataino krāsas. Visu krāsu toņu testos tās tika attēlotas korekti un bija ļoti košas, pat neuzstādot draiverus.

Mūs ļoti iepriecināja ierīces sniegums baltās un melnās krāsas testos, kuros tradicionāli ekrāni uzrāda vissliktākos rezultātus, jo baltās krāsas toņa tests ir atkarīgs no šīs krāsas balansa precizitātes, kas bieži vien ir ne tāda kā mēs vēlētos. Savukārt melnos toņus bieži vien ietekmē pārlieku spilgts ekrāna aizmugurapgaismojums.


Tāpat ekrānam ir ļoti labs aiztues laiks, jo nevienu brīdi testa laikā nemanījām kaut mazāko attēla izsmērēšanos.

Vilšanos nesagādāja arī attela asums nekustīgā bildē, kas daļai monitoru, diemžēl, sagādā zināmas problēmas.

Arī ekrāna spilgtums un kontrasts mums šķita gana labs.

Secinājumi

Šis monitors ir ļoti kvalitatīvs, tomēr jāatzīst, ka tas vairāk ir piemērots ikdienas darbam, nevis izklaidei, jo tam ir standarta malu attiecība (4:3), nevis platekrāna formāts (16:9), kas ir daudz piemērotāks izklaidei. Tāpat jāpiemin, ka šim monitoram ir visai augsta cena, tomēr to atsver augstā attēla kvalitāte, un lieliskais dizains.

Plusi:

+ Kvalitatīvs attēls
+ Viegli pielāgojams statīvs
+ Lielisks dizains

Mīnusi:

– Augsta cena
– Standarta malu attiecība ir mazāk piemērota filmu vērošanai

Aptuvenā cena: 220 Ls

Izsaki savu viedokli