Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Mobilo telefonu tirgū produktu cenas krīt tikpat ātri kā IT preču tirgū, tieši tāpēc gada laikā gandrīz jebkurš modelis zaudē vismaz pusi savas cenas. Tas nozīmē, ka kādreizējie labākie un dārgākie modeļi tagad maksā tik pat, cik jaunākās paaudzes budžeta klases telefoni. To, vai jaunie un lētie telefoni savās iespējās ir pārāki par vecāko paaudzi, noskaidrosim šodienas apskatā, kura galvenais varonis būs pirms gada iznākušais Sony Ericsson W950i. Vispirms sāksim ar īsu Sony Ericsson W950i vizuālo apskatu. Tālruņa dizains izraisa visai pretrunīgu attieksmi, jo kamēr daži to nekavējoties nosauks par ārkārtīgi neglītu, tikmēr citiem tas šķitīs visnotaļ gaumīgs. Jebkurā gadījumā ir skaidrs, ka tā dizains vienaldzīgu neatstās nevienu. Tālrunis ir ļoti tumši sarkanīgā krāsā, ar baltiem taustiņiem un atsevišķiem oranžas krāsas elementiem uz tā paneļa. Interesanti, ka taustiņi ir vienā līmenī ar pārējo paneli un bez taustiņu apgaismojuma būtu pilnīgi neiespējami tos lietot. W950i ir samērā liels un smags tālrunis (tā izmēri ir 106 x 54 x 15 mm un svars ir 112g) un tā nēsāšana bikšu kabatā noteikti nav ērta.

Viena no galvenajām īpašībām, kas atšķir W950i no ikdienišķiem mobilajiem tālruņiem, ir tā skārienjūtīgais ekrāns, kas lietojams ar tam paredzētu „irbulīti”. Sākotnēji ir nedaudz grūti aprast ar šādu tālruņa vadību, it īpaši tāpēc, ka dažas funkcijas ir iespējams veikt tikai lietojot gan taustiņus, gan skārienjūtīgo ekrānu. Tomēr jāatzīst, ka tiklīdz ir iegūtas vajadzīgās iemaņas, lai strādātu ar W950i, viss norit pat ļoti ērti. Vienīgās grūtības bija ar teksta rakstīšanu šāda veidā, jo rakstīšanai uz skārienjūtīgā ekrāna ir nepieciešams pamatīgs treniņš. Ekrāns ne tikai kalpo par rīku tālruņa vadībā, bet arī nodrošina lielisku attēlā kvalitāti.

W950i ir 4GB liela tālruņa atmiņa, kas to savulaik padarīja par veiksmīgu konkurentu klasiskajiem mūzikas atskaņotājiem, tomēr atmiņas kartes ligzdas trūkums nepavisam neiepriecina. Realitātē gan vairumam lietotāju ar jau esošo atmiņu būs pilnīgi pietiekami. Tālrunim ir arī Walkman MP3 atskaņotājs, kas garantē ļoti labu skaņas kvalitāti, ja izmantojat austiņas (un pateicoties 3,5mm audio spraudnim derēs teju jebkuras austiņas), tomēr iebūvētā skaļruņa iespējas atskaņot mūziku mūs nedaudz pievīla.

Tālruņa tehniskās iespējas, pat neskatoties uz tā vecumu, ir mūsdienām atbilstošas, jo tam ir 3G atbalsts, Bluetooth 2.0, infrasarkanais ports, kā arī USB 2.0 atbalsts. Protams, nevar nepieminēt arī Symbian 9.1 operētājsistēmu, kas lietotājam dod iespēju izmantot visdažādāko trešā ražotāja programmatūru. No aprīkojuma viedokļa, galvenie tālruņa trūkumi ir foto kameras un Wi-Fi atbalsta neesamība. Sony Ericsson W950i komplektā ir iekļauta Li-Ion 900 mAh baterija, ar kuras palīdzību iespējama gandrīz 8 stundas ilga saruna, vai arī 2 nedēļas ilga darbība gaidīšanas režīmā.

Kopumā telefons ir ļoti bagātīgi aprīkots, un pateicoties tam, ka tas tirgū ir jau gadu, tā cena ir tikai 156 Ls. Tomēr, cik tas ir izdevīgs salīdzinājumā ar kādu pavisam jaunu Sony Ericsson budžeta klases tālruni, piemēram, K530i?

Sony Ericsson K530i mēs apskatījām jau agrāk, un tā cena šobrīd ir tikai 130 Ls. Šim tālrunim ir tikai 16MB integrētā atmiņa, toties ir iespēja uzstādīt sev nepieciešama izmēra atmiņas karti. Tāpat iztrūkst arī skārienjūtīgs ekrāns, Walkman mūzikas atskaņotājs un Symbian operētājsistēma, toties K530i ir 2 megapikseļu fotokamera un GPS atbalsts. K530i ir arī salīdzinoši mazāks un vieglāks par W950i – tā izmēri ir 102 x 46 x 14 mm un svars 95 grami. Kopumā K530i ir pienācīgi aprīkots un savai cenai atbilstošs mobilais tālrunis, kura galvenā mērķauditorija varētu būt skolnieki un studenti. Tomēr, neskatoties uz abu tālruņu līdzīgo cenu, K530i ir vienkāršs un garlaicīgs mobilais tālrunis, pat ja tas ir izdevīgs pirkums, turpretī W950i šāds liktenis nedraud nekad.

Verdikts

Tagad, kad esam iepazinušies ar vienu gadu veco Sony Ericsson W950i mobilo tālruni un pavisam jauno budžeta klases K530i, varam izdarīt pavisam vienkāršu secinājumu – nopērkot dārgu un bagātīgi aprīkotu tālruni, tas būs relatīvi moderns arī pēc gada. Turklāt nopērkot šādas kategorijas un vecuma tālruni šodien, jūs vienalga iegūstiet daudz plašākas iespējas, nekā iegādājoties pavisam jauna modeļa tālruni līdzvērtīgā cenā. Sony Erricson W950i lieliski parāda to, ka jūs nepaliksiet zaudētājos, iegādājoties sākotnēji dārgu biznesa klases mobilo tālruni, pat ja nogaidīsiet diezgan ilgi. Atliek vien cerēt, ka tuvākajā laikā gaidāmo W960 sagaida līdzīga nākotne.

Paldies M79 par apskatam piegādāto tehniku.

Izsaki savu viedokli