Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Šīs vasaras hīts – HP R937 fotoaparāts – nonācis BOOT.Lv redakcijā, kur tas apskatīts no visām četrām debess pusēm. Pienācis laiks beigt nievāt HP fotokameras! „Vasara nes ne tikai siltu laiku, bet arī ģimenes brīvdienas un daudzus notikumus, kurus iemūžināt kamerā,” HP fotokameru prezentācijas laikā sacīja Dens Gilberts (Dan Gilbert), kas ir attēlveidošanas grupas viceprezidents; šai domai nevar nepiekrist. Šķiet, HP izaudzis no mazā fotokameru zēna statusa un sāk savu foto biznesu padarīt aizvien konkurētspējīgāku lielo grandu starpā. Photosmart R937 fotografēšanas prieku un baidījumu aiznes jaunā līmenī, pateicoties kvalitatīvajām fotogrāfijām un ļoti draudzīgajai lietotāja saskarsnei.

Specifikācija

Kameras galvenais trumpis ir 3,6 collu lielais skārienjūtīgais ekrāns. R937 8 megapikseļu sensors SD kartē (iebūvētā atmiņa – 32 MB) spēj uzņemt pietiekami lielus (un noteiktos apstākļos – arī kvalitatīvus)attēlus, lai tos varētu drukāt uz A4 lapas. Kameras optiskā tālummaiņa ir 3x (digitālā – 8x). Lai arī izskata ziņā kamera atgādina pusķieģeli, tā ir tikai 10,5 cm gara, 7,3 cm augsta un 2,7 cm bieza; svars bez akumulatora – 182 grami. Kameru iespējams pieslēgt gan pie PC (Windows Vista, XP, 2000), gan pie Mac (OS X 10.3.9. un jaunākas). Kameras litija jonu akumulators, kā ziņo paši HP, spēs uzturēt lielo ekrānu pie dzīvības pietiekami ilgi.Dizains un ergonomika

Sākotnēji šķita, ka dizains šai kamerai ir ļoti neracionāls un nepārdomāts, dažu dienu laikā pie tā tika ātri pierasts. Vēl ātrāk pierast varēja vienīgi pie kameras izvēlnes pārvaldīšanas; nedaudzie taustiņi pilnīgi noteikti nāk par labu ergonomikai. Nedaudz nepierasti gan šķita, ka optika atrodas centrā, toties tas ļauj vienādi labi „iegrābties” kamerā ar abām rokam. Vienīgā kaitinošā daļa bija nepārdomātais optikas atvēršanas mehānisms, kas ar skaļu troksni vērās vaļā un ciet ikreiz, kad pārslēdzās no foto vai video uz apskates režīmu.Saskare

Lieta, kas vienmēr pozitīvi raksturojusi HP – lietotāja darbību atvieglošana. Pateicoties lielajam skārienjūtīgajam ekrānam un uz tā izvietotajiem lielajiem „taustiņiem”, kurus viegli nospiest pat ar pirkstgalu, kamera kļūst tikai vērtīgāka BOOT.Lv acīs. Lai arī kamerai nav simtiem režīmu (arī manuālais nav), tā būs teju ideāls aparāts brīvdienu ceļojuma fotografēšanai. Tas, ko citiem vajadzētu mācīties no HP, ir visa šī sadaļa – saskare. Viss ir pārdomāts, ērts un intuitīvi uztverams.

Kamerai iebūvēts „tagu” režīms, kas ļauj ātri sinhronizēt un organizēt attēlus Windows Vista vidē un pašā kamerā. Pie tā HP neapstājas – kamerā iebūvēts arī ļoti labs sarkano acu aizvācējs, dzīvnieku acu „labotājs”, izgriešanas iespēja un daudzas citas gala lietotājam noderīgas funkcijas.

Bildes

Kameras lielākais trumpis ir tā lietotāja interfeiss, toties šī nu ir viena no tām reizēm, kur HP nav atstājis novārtā arī attēla kvalitāti. Ar klāt pievienoto stylus zīmuli vai vienkārši ar pirkstgalu ātri ieslēdzamie režīmi ļauj nenokavēt gandrīz nevienu mirkli, taču iebūvētā panorāmas iespēja būs perfekta romantiķiem. Tālāk lai runā attēli (klikšķināmi).

Verdikts

HP beidzot ražo kameras! Skarbi, bet samērā patiesi vārdi. Līdz šim BOOT.Lv nebija nācies saskarties ar HP fotokameru, kas būtu spējīga konkurēt Canon un Sony vai citu ražotāju vidū, taču R937 pilnīgi noteikti ir kamera, kas lauzīs stereotipus par to, ka šai kompānijai jāpieturas tikai pie printeriem. Lietotājam draudzīgā vide un iespēja tieši no kameras izdrukāt bildi printerī, noteikti ir vilinoša. Produkts tirgū visticamāk nonāks augustā un tā cena tiek plānota 300 ASV dolāru apmērā.

Izsaki savu viedokli