Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Turpinot mūsu aizsākto portatīvo datoru apskatu sēriju, mēs nonākam līdz jaunajam “HP Pavilion Media Center dv2208ea Entertainment” klēpjdatoram. To, ka HP prot ražot kvalitatīvus biznesa klases datorus, kompānija jau ne reizi vien ir pierādījusi. Vai uzņēmums prot spēlēt arī izklaides datoru lauciņā? To mēģināsim noskaidrot šajā apskatā. Datora parametri

Laiks un tehnoloģijas iet uz priekšu, un arī robeža starp multimediju datoru un biznesa datoru sarūk. Pēc parametriem, šis dators patiešām ir droši uzskatāms ne tikai par biznesa klases pārstāvi, bet arī par laika kavētāju uzņēmīgā biznesmeņa ceļā. Klēpjdatora parametru priekšgalā gozējas Intel Pentium saimes divkodolu procesors T2060, kas darbojās ar 1,6 GHz frekvenci; HP pamata stūrakmeņus papildina 1 GB DDR2 operatīvā atmiņa (kā neliels mīnuss jāmin, ka abi atmiņas sloti ir aizņemti ar atmiņas moduļiem un papildu RAM, neizņemot veco, ievietot nevarēs) un 120 GB cietais disks, kas darbojas ar 5400rpm lielu ātrumu. Lai arī DV2208 no ārpuses izskatās ļoti maziņš (tā izmērs ir 33,4 x 23,7 x 2,4 cm), tajā ir iemānīts 14,1 collu liels platekrāns, kas spēj attēlot 1280×800 punktu lielu izšķirtspēju un tas attēlu gūst no iebūvētās Intel Graphics Media Accelerator 950 grafiskās kartes, kas ”aizņemas” no RAM līdz pat 224 megabaitiem atmiņas.

Kā jau tas pienākas šādam mediju datoram, datoram, šis modelis aprīkots ar ilgi strādājošu sešu šūnu akumulatoru, kas teorijā nodrošina aptuveni 5 stundu darbību dīkstāvē. Arī svars šim HP nav diez ko liels un ceļojumā tas īpaši netraucēs – 2,4 kilogrami. Abās malās un priekšpusē izvietotās pieslēgvietas ir ērtas un gandrīz vai brīnumaini, ka tik mazā un jaudīgā datorā vēl pietiek vieta tādam skaitam ar paplašināšanas slotiem – labajā malā, blakus LightScribe atbalstošam 8x DVD rakstītājam, izvietoti divi USB 2.0 un modema ports; savukārt kreisajā pusē ir VGA un S-Video izejas, USB 2.0 un FireWire (4-pin standarts) porti, LAN pieslēgvieta un 5-vienā karšu lasītājs (SD, MemoryStick, MemoryStick Pro, MMS un XD), un tam visam pa vidu vēl iespraukušās ExpressCard un Expansion Slot 3 paplašinājuma ligzdas. Protams, bezvadu internets šeit jau ir integrēts pašā datorā.

Datora dizains

HP kā jau HP – pārdomāta ir ne tikai konfigurācija, bet arī noformējums. Melns, pulēts monitora rāmis un aizmugure, melna tastatūra komplektā ar sudrabotu korpusu šo dizainu padara atraktīvu un tas atstāj profesionālu iespaidu. To, ka „spīdīgās mantiņas” ir topā, apliecina ne tikai datora korpuss, bet arī monitors, kura kopšanai HP dāvā lupatiņu – līdzīgu kā optikas salonos nopērkamās briļļu tīrīšanai.

Ņemot vērā mazo datora izmēru, ir salīdzinoši maz vietas palielu roku novietošanai uz daļas starp tastatūru un priekšpusi, taču strādāšana ar datoru tik un tā ir ērta un komfortabla. Interesanti, ka, neskaitot tastatūru, šim HP ir tikai divas papildus pogas – un tās pašas domātas datora ieslēgšanai un skārienjūtīgā ekrāna atslēgšanai vai ieslēgšanai. Nav tā, ka dators šajā ziņā būtu apdalīts, gluži otrādi. HP dv2208ea ir veselas 8 papildus pogas, bet tās ir grūti nosaukt par pogām, jo to darbības pamatā ir skārienjūtīgā ekrāna princips un nekas nav ar spēku jāspiež – pietiek ar pieskaršanos attiecīgajai vietai uz portatīvā datora, lai ieskanētos maigs pīkstiens, kas ziņo par darbības apstiprināšanu. Šādas „pogas” izgaismotas zilā krāsā un novietotas virs tastatūras (tās veic multimediju funkcijas – apturēt un atskaņot dziesmu vai video, patīt uz priekšu vai atpakaļ, regulēt skaļumu un sāknēt HP QuickPlay vai DVD atskaņošanas programmu) visā datora garumā.

Skaļruņi novietoti uzreiz virs multimediju taustiņiem un, pateicoties to atrašanās vietai, skaņa ir ļoti laba pat sēžot gultā, kur nereti citiem datoriem skaļruņi tiek aizsegti ar „kaut ko”. Arī datora mikrofoni (divi, abi novietoti virs ekrāna) ir labi un skaņa Skype saziņas programmā ir baudāma. Tiesa, skaņas pieslēgvietas (mikrofons, austiņas un SPDIF) izvietotas priekšpusē, tādēļ varbūt, ja mūziku klausās caur austiņām un tajā pat laikā sēž, turot datoru klēpī, varētu būt nedaudz neērti.

Multimediju funkcijas var izmantot ne tikai sēžot pie datora, bet arī izmantojot papildus pievienoto tālvadības pulti (darbības rādiuss apmēram vidusmēra dzīvojamās istabas garums), kas gan sava izmēra dēļ varētu ātri pazust.

Patiešām interesanta datora funkcija, kas vienlaikus ir gan „stilošanai”, gan reāli noderīgam procesam ir tīmekļa kamera. Tā atrodas virs monitora starp mikrofoniem. Attēls ir kvalitatīvs, taču ir viens bet – monitors neliecās uz aizmuguri tik ļoti, cik to reizēm gribētos un līdz ar to kamera nevar korekti „paņemt kadrā” visu vajadzīgo.

Datora veiktspēja

Jaudas testu arī šim portatīvajam datoram veicām pa jau iestaigāto taciņu – BOOTmark procesora un atmiņas testēšanai un 3Dmark05 videokartes testēšanai. Jāpiezīmē, ka kompleksākus (akumulatora veiktspējas, AquaMark u.c.) testus veikt nevar īsā testēšanas perioda, kā arī operētājsistēmas (šim modelim – Windows Vista Home Premium versija) kaprīzuma dēļ; uzskatām, ka šie testi pietiekami parāda datora veiktspēju kaut vai aptuvenā salīdzināšanas līmenī.

Bezkompromisu jaudas režīmā BOOTmark testā Intel divkodolu procesors 6323 „markas”. 3844 punktus savāca 1 gigabaitu ietilpīgā DDR2 atmiņa, tādējādi kopējo punktu skaitu sastādot pāri maģiskajiem 10 tūkstošiem (klēpjdatoru segmentā cienījams rādītājs) – 10167. Der atcerēties, ka BOOTmark nespēj testēt vairāku kodolu sistēmas, tādēļ procesora testa rezultāts ir visai minimāli ticams un reālo situāciju datoru topā tas neparāda un datora patiesā jauda dažādās operācijās ir daudzkārt labāka.

Ņemot vērā, to ka šis ir „izklaides dators”, nevis „geimera” dators, jau pirms testa netika liktas lielas cerības uz 3Dmark rezultātiem (jo sevišķi, Intel iebūvētās videokartes dēļ), bet nebija gaidīts, ka dators savāks tikai 517 punktus. Saprotams, šis ir multimediju un izklaides dators ar biznesa datora iespējām, taču vai tiešām HP uzskata, ka biznesmeņiem negribas atslēgties no ikdienas un uzspēlēt kādu normālāku spēli? Tiesa, varbūt arī šo datoru tā mērķauditorija netaisās izmantot kā spēļu aparātu, tādēļ šis nebūtu gluži svarīgākais mīnuss.

Portatīvā datora cena mazumtirdzniecībā datorsalonā M79 – 695 Ls.

Secinājumi

Specifikācija un arī izskats liecināja par nopietnu datoru, taču HP, dv2208ea nosaucot par izklaides datoru, neko nav zaudējuši – drīzāk viņi pat ir ieguvuši papildus auditoriju. Mazais izmērs, iebūvētā virkne ar pieslēgvietām un plašās ērtības, izmantojot multimedijus, šo portatīvo datoru droši ierindo labāko pirkumu saraksta augšgalā. Īsti pat nevar uzskaitīt datora mīnusus – videokartes mazā jauda un jaunā Microsoft operētājsistēma (tas visticamāk ir tikai nepierašana pie jaunuma) būtu vienīgie nozīmīgie mīnusi. Plusu saraksts būtu ļoti garš, taču kā svarīgākos noteikti var minēt izmēru, baterijas darbības laiku, procesora ātrumu, Windows Vista Media Center iespējas un arī izsmalcināto un nostrādāto dizainu.

Izsaki savu viedokli