Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Lielākajai daļai mūsdienās nopērkamo klēpjdatoru dizains ir vai nu izteikti konservatīvs vai arī uz mājas lietotājiem tendēts (melna, lakota plastmasa, daudz diožu, dažādi raibi dizaina elementi utt.). Līdz ar to reti kurš klēpjdators izskatās patiešām labi un, tajā pašā laikā, ir arī pietiekami delikāts, lai to droši varētu ņemt līdzi uz lietišķām tikšanās reizēm. Tomēr kompānijai Hewlett Packard ir izdevies radīt klēpjdatoru, kas, mūsuprāt, ir ideāla izvēle tiem uzņēmējiem, kuri klēpjdatoru lieto ne tikai darbā, bet arī mājās. Dizains

Kā jau minēju, lielākā daļa klēpjdatoru ir izteikti tendēti vai nu uz biznesmeņiem vai mājas lietotājiem, līdz ar to, ja jūs vēlaties iegādāties jaunu klēpjdatoru, tad jums lielākajā daļā gadījumu ir jāizvēlas vai nu absolūti garlaicīga dizaina klēpjdators (uzņēmējiem paredzētie produkti) vai arī ierīce, kas vairāk atgādina pārnēsājamu CSI pirkstu nospiedumu laboratoriju (klēpjdatori, kuriem visa korpusa augšdaļa ir veidota no glancētas plastmasas) nekā klēpjdatoru.

Tomēr Hewlett Packard Compaq 6735s klēpjdators šajā ziņā atšķiras – šis klēpjdators ir vienlīdz piemērots kā mājas lietotājiem, tā arī uzņēmējiem, jo tā dizains ir pietiekami izsmalcināts, lai neliktu jums kaunēties lietišķā tikšanās reizē un interesants, lai spētu ieinteresēt arī mājas lietotāju.

Gandrīz visu ierīces korpusu rotā viegli matēta plastmasa uz kuras, starp citu, ir patīkami atbalstīt rokas. Tomēr patīkamākais ir tas, ka šī plastmasa ir matēta vien tik daudz, lai uz tās nebūtu redzami pirkstu nospiedumi, taču tā ievērojami atšķiras no klasiskā biznesa klases klēpjdatorā lietotās plastmasas, jo tā ir ļoti gluda. Savukārt, ekrāna apmale, kurai jūs pieskarsieties retāk (līdz ar to neatstājot pirkstu nospiedumus) ir veidota no glancētas plastmasas, tādējādi patīkami atdzīvinot datora dizainu.

Tāpat jāuzsver fakts, ka šim datoram ir ļoti maz papildfunkciju pogu, kas to atšķir no tipiska mājas lietotājiem paredzēta klēpjdatora, jo, neskaitot tastatūras un skārienjutīgā paneļa pogas, datoram ir vēl tikai divas pogas: pirmā no tām ir paredzēta, lai datoru ieslēgtu, bet otra aktivizē bezvadu interneta moduli.

Arī ar pieslēgvietām Hewlett Packard, izstrādājot šo datoru, nav pārspīlējuši: kreisajā pusē jūs ieraudzīsiet modema ligzdu, VGA video pieslēgvietu, datora lādētāja un Ethernet ligzdas, kā arī divus USB 2.0 portus, bet labajā pusē atrodas vēl divas USB 2.0 pieslēgvietas un DVD disku rakstītājs. Datora aizmugurē nav novietota neviena pieslēgvieta, kas ievērojami uzlabo datora dizainu, bet priekšā ir nemanāmi iestrādāts pieci vienā atmiņas karšu lasītājs, kā arī audio ieeja un izeja.

Vēl jāpiemin kāds cits patīkams sīkums – Hewlett Packard Compaq 6735s ir nedaudz vieglāks nekā citi klēpjdatori, kas ir aprīkoti ar 15,4 collu lielu ekrānu. Tā svars ir aptuveni 2,49 kilogrami, bet daudzi konkurentu ražojumi ar šāda paša izmēra ekrānu sver pat vairāk kā 3 kilogramus.

Funkcionalitāte un lietošanas ērtums

Lai gan datora dizains ir ļoti labs, tas nebūt nav vienīgais ar ko šis dators izceļas – Hewlett Packard Compaq 6735 ir arī pietiekami jaudīgs. Tas ir aprīkots ar AMD Turion X2 RM70 2.0 GHz centrālo procesoru, AMD ATI Mobility Radeon HD 3200 integrēto videokarti un 3 GB DDR2-800 operatīvās atmiņas.

Arī ekrāna kvalitāte mūs pilnībā apmierināja – tas ir visai spožs un ļoti korekti attēlo krāsas, tādēļ uz tā ir patīkami baudīt filmas vai citus video failus.

Testējot šo datoru, mūs ļoti iepriecināja ātrums ar kādu strādā tajā uzstādītā Microsoft Windows Vista Business operētājsistēma, jo klēpjdators darbojās patiešām ātri – nav jāgaida vesela mūžība līdz tiek ielādēta Windows Vista operētājsistēma.

Īpašas sūdzības mums neradās arī par produkta lietošanas ērtumu. Jāatzīst gan, ka sākotnēji jums nedaudz dīvains varētu šķist skārienjutīgā paneļa taustiņu novietojums, jo tie neatrodas pašā paliktņa malā, bet gan nelielu sprīdi no tās. Tāpat arī tastatūras pogas varētu būt veidotas no nedaudz mīkstākas plastmasas, tomēr arī tas nav uzskatāms par lielu mīnusu.

Atzinību ir pelnījis arī laiks cik ilgi klēpjdators spēj darboties bez atkārtotas akumulatora uzlādēšanas – ja jūs sērfojat internetā vai rakstāt dokumentus, un jūsu dators ir iestatīts enerģijas taupīšanas režīmā, tad Hewlett Pakcard Compaq spēs darboties ilgāk par četrām stundām (atsevišķos gadījumos pat gandrīz 5 stundas), kas ir ļoti labs rādītājs, kas ir ļoti svarīgs uzņēmējiem.

Ne mazāk svarīga ir arī iespēja garantijas servisā maksimāli ātri novērst bojājumus, ja tādi ir radušies, un Hewlett Packard šajā kritērijā ir viens no klēpjdatoru tirgus līderiem, jo tam ir salīdzinoši ātrs un kvalitatīvs garantijas serviss.

Secinājumi

Lai gan Hewlett Packard Compaq 6735s klēpjdators vairāk ir tendēts uz biznesa klases lietotājiem, tas ir piemērots arī mājas lietotājam, jo šis dators izskatās labi, kā arī ir ātrs un uzticams. Tāpat šis dators bez šaubām ir drošs kandidāts uz labāko klēpjdatoru savā cenu grupā (M79 akcijas cena šim klēpjdatoram ir vien 455 Ls).

Akcijas cena M79 veikalos: 455 Ls

Izsaki savu viedokli