Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Ir pienācis laiks ierastajam BOOT.Lv apskatam un šoreiz mūsu rokās ir nonākusi Gigabyte ražojuma Radeon HD 4850 grafiskā karte ar 512 megabaitu atmiņu. Starp citu M79 datorsalonos tā ir pieejama par zemāko cenu Latvijā – tikai 96 latiem. Šāds piedāvājums ir spēkā, kamēr prece ir noliktavā. Gigabyte Radeon HD 4850 grafiskās kartes komplektācijā ir iekļauts barošanas kabelis, DVI pāreja uz VGA, Crossfire tilts, DVI uz D-Sub pāreja, draiveru disks, kā arī lietošanas un uzstādīšanas pamācība. Ierīce datoram pieslēdzama izmantojot PCI Express pieslēgvietu. Produkts atbalsta jaunāko Microsoft DirectX 10.1, kā arī OpenGL 2.1. 512 megabaitu GDDR3 tipa atmiņa darbojas ar 256 bitu interfeisu. Kā jau varam noprast pēc komplektācijas, šī grafiskā karte atbalsta Crossfire X, kas nozīmē to, ka varat savā datorā ievietot un kopā saslēgt divas šādas ierīces, tādējādi liekot abām kartēm darboties vienlaicīgi.

Kā vienu no šīs videokartes plusiem vēlamies pieminēt aktīvo Zalman dzesētāju, kas par spīti tā lielajai jaudai ir pietiekami kluss, lai nekļūtu apnicīgs jau pirmajās piecās minūtēs. Kartes uzstādīšana ir elementāra, taču nezinātājam to būs viegli apgūt no komplektā iekļautās pamācības, taču, ja vēlaties, lai šo ierīci jūsu datorā uzstāda kvalificēti speciālisti, tad varēsiet to uzdarīt uzreiz pēc iegādes M79 datorsalonā.

Videokartes testēšanu veicām uz datora, kurš ir aprīkots ar Intel Q9450 Core 2 Quad centrālo procesoru, 4 gigabaitiem DDR2 operatīvās atmiņas, kā arī Windows Vista operētājsistēmu. Kā pirmo spēli izvēlējāmies leģendāro Call of Duty 4, tās iestatījumi:

Anti-Aliansing – x4
Anisotropic Filtering – maksimums
Tekstūru kvalitāte – ekstra
Visi pārējie iestatījumi – maksimums

Izšķirtspējā 1280 x 1024 vidējais kadru daudzums ( FPS ) bija 104 kadri sekundē, savukārt izšķirtspējā 1920 x 1080 – 67 kadri sekundē. Kā nākamā spēle tika izvēlēta plaši populārā Crysis un šīs spēles iestatījumi bija:

Anti-Aliasing – x2
Pārējie iestatījumi – vidēji

Arī iekš Crysis Gigabyte Radeon HD 4850 uzrādīja priekš savas cenas ļoti patīkamus rezultātus – izšķirtspējā 1280 x 1024 54 kadri sekundē, savukārt 1920 x 1080 – 30 kadri sekundē.

Kopumā Crysis Gigabyte Radeon HD 4850 būs ļoti izdevīgs budžeta klases risinājums datoram uz kura tiks spēlētas spēlītes, taču tāpat šī karte bez jebkādas aizķeršanās spēs atskaņot augstas izšķirtspējas videomateriālu.

M79 datorsalonos Gigabyte Radeon HD 4850 grafiskā karte ir pieejama par zemāko cenu Latvijā – tikai 96 latiem.

Izsaki savu viedokli