Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Dzirde ir viena no nozīmīgākajām cilvēka maņām, un tā ieņem svarīgu lomu arī darbā ar datoru. Esam pieraduši, ka ar skaņas signālu palīdzību dažādas programmas mums signalizē par notiekošo, piemēram, populārās tiešsaistes saziņas programmas Skype un Live Messenger ar tikai sev raksturīga trokšņa palīdzību mūs brīdina par pienākušu ziņojumu. Šajā procesā svarīga ir datora skaļruņu vai austiņu klātbūtne, ar kurām mēs esam ieraduši klausīties mūziku un daudzas citas lietas. Lielajam vairākumam lietotāju pilnībā pietiek ar parastākajiem skaļruņiem, kuriem ir tikai pāris vatu (W) jauda, tomēr netrūkst arī tādi, kuriem skaņas kvalitāte un skaļums ir ļoti svarīgi faktori, tādēļ šodien jūsu uzmanībai piedāvāsim Genius SW-HF5.1 5000 skaļruņu apskatu. Interesanti, ka ražotājs šos skaļruņus nav paredzējis lietošanai tikai kopā ar datoru, bet gan drīzāk kā 5.1 komplektu ar vairākiem pielietojumiem. Apskata gaitā uzsvars tiks likts uz lietojamību kopā ar datoru, bet novārtā netiks pamesti arī citi iespējamie pielietojumi.

Dizains un uzstādīšana

Šie Genius skaļruņi ir iepakoti lielā vienkārša dizaina kastē, kura ir diezgan smaga (aptuveni 19 kg). Atverot iepakojumu nāksies vispirms noņemt vairākas kārtas ar putuplastu, pirms būs iespējams no tā izņemt visus sešus skaļruņus un mazu baltu kastīti, kurā ir visi uzstādīšanai nepieciešamie kabeļi. Izpakošana kopā aizņems tikai pāris minūtes, turpretī, ja vēlēsieties visu pareizi salikt apkaļ kastē, tad šim uzdevumam nāksies veltīt ievērojami ilgāku laiku.

Šis 5.1 skaļruņu komplekts sastāv no diviem priekšējiem, diviem aizmugures skaļruņiem, viena centrālā un viena zemfrekvences skaļruņa (subwoofer). Visiem skaļruņiem ir gaišas krāsas koka korpusi (pieejama arī tumšākas krāsas versija), kas kopumā izskatās ļoti labi. Diemžēl, papētot tuvāk atsevišķu skaļruņu stūrus, vietām var manīt mazliet neprecīzas savienojuma vietas. Zemfrekvences skaļrunis atšķiras no pārējiem pieciem ar to, ka tas kalpo kā sava veida centrāle, jo pie tā tiek pieslēgti visi pārējie, turklāt uz šī skaļruņa priekšpuses ir skaņas un dažu citu iestatījumu regulācijas pogas.

Genius SW-HF5.1 5000 skaļruņu uzstādīšanai, gandrīz neizbēgami, būs nepieciešama lietošanas instrukcija, jo katrs no skaļruņiem ir jāsavieno ar tieši tam paredzēto ieeju, bet instrukcijas par to, kura ieeja paredzēta kuram skaļrunim, ir atrodamas tikai pamācībā. Ja sekosiet norādījumiem, tad uzstādīšana nebūs sarežģīta un aizņems tikai aptuveni desmit minūtes. Interesanti, ka skaļruņu pievienošanai paredzētajiem kabeļiem nevienā no tā abiem galiem nav spraudņa. Kabeļa galiem ir vienkārši notīrīta izolācija un lietotājam to ir jāiesprauž skaļrunī tam paredzētajā vietā, pēc tam jānostiprina ar šim nolūkam uzstādīto mehānismu.

Lietojamība un skaņas kvalitāte

Genius SW-HF5.1 5000 skaļruņu pareiza izvietošana pa telpu prasīs kādu laiku, tomēr ir vērts papūlēties atrast tiem īsto vietu, jo no pareiza skaļruņu izvietojuma lielā mērā ir atkarīgs arī to skanējums. Kad tas būs paveikts, visi kabeļi sasprausti un izvēlēts arī nepieciešamais regulējums, varam sākt pilnvērtīgi lietot Genius SW-HF5.1.

Patīkama ērtība ir komplektā iekļautā tālvadības pults, ar kuru ir iespējams regulēt skaļumu un veikt vēl dažas citas izmaiņas. Interesanti, ka brīdī, kad jūs uz pults nospiežat skaļuma regulācijas pogu, attiecīgu kustību veic arī skaļuma mainīšanai paredzētā ripa uz zemfrekvences skaļruņa, turklāt, ja pieturēsiet ar roku šo ripu, tad skaļumu palielināt vai samazināt nebūs iespējams. Šī iespēja ir ļoti interesanta, tomēr BOOT.Lv nedaudz vīlās faktā, ka izslēdzot un pēc tam ieslēdzot šo Genius mūzikas sistēmu, ierīce automātiski atgriežas uz savu „noklusējuma” skaļumu, nevis uz to, kāds bija noregulēts pirms ierīces izslēgšanas.

Genius SW-HF5.1 5000 piedāvātā skaņas kvalitāte bija laba, bet ne izcila. Šie skaļruņi ir ļoti labi piemēroti datorspēļu spēlēšanai, jo to radītā skaņa ir kvalitatīva un, pateicoties to nodrošinātajai telpiskajai skaņai, dzirde kļūst par nozīmīgu faktoru pārsvara gūšanā spēlēs. Konkrētie Genius skaļruņi ir ļoti piemēroti arī mūzikas atskaņošanai, tomēr tie varētu šķist pārāk vāji, kvalitatīvai filmu vērošanai. Protams, ar tiem pilnībā pietiks, ja grasieties skatīties filmas tikai uz sava datora monitora, bet tie nederēs kā daļa no mājas kinozāles.

Tehniskie parametri

Genius SW-HF5.1 5000 skaļruņiem ir sekojoša jauda:


– Zemfrekvences skaļrunim: 75W
– Centra skaļrunim: 15W
– Priekšējiem skaļruņiem: 15W
– Aizmugurējajiem skaļruņiem: 15W

Skaļruņu kopējā nominālā (RMS) jauda ir 150W, kas ir lielisks rādītājs datora skaļruņiem, bet uzskatāms par tikai viduvēju mājas kinoteātra vajadzību apmierināšanai. Lai pa īstam izbaudītu filmu, būs nepieciešami vairākas reizes jaudīgāki skaļruņi.

Šai iekārtai netrūkst arī pieslēgvietas, kas nodrošina savienojamību ar ļoti plašu tehnikas spektru. Nedrīkst aizmirst arī to, ka pārslēgšanās starp iekārtām ir ļoti ātra un ērta, pateicoties uz zemfrekvences skaļruņa izvietotājām pogām. Šim Genius produktam ir sekojošas pieslēgvietas:


– 6x RCA Audio ieejas 5.1 kanālu iekārtu pievienošanai,
– 6x RCA Audio ieejas 2 kanālu DVD atskaņotāju, TV, PC un spēļu konsoļu pievienošanai,
– 5x ligzdu pāri katra skaļruņa nodrošināšanai ar elektrību.

Verdikts

Genius SW-HF5.1 5000 ir lielisks pirkums, ja jūs vēlaties spēcīgus datora skaļruņus, kas nodrošinās kvalitatīvu mūzikas klausīšanos, padarīs datorspēļu spēlēšanu reālāku un stimulēs klātbūtnes efektu filmās. Dizaina ziņā tie ir visnotaļ neitrāli, tāpēc labi iederēsies daudzos puslīdz gaišos interjeros, bet diemžēl jums var nākties ieraudzīt arī nelielas neprecizitātes skaļruņu korpusu salaiduma vietās. Ja vēlaties šos skaļruņus izmantot savai mājas kinozālei, tad tā būtu ieteicama izvēle tikai tad, ja esat šim mērķim atvēlējis ļoti maz līdzekļus, vai arī dzīvesvietas dēļ nevarat atļauties pārāk skaļi trokšņot. Kopumā Genius SW-HF5.1 5000 ir labs produkts, kuru īpaši pievilcīgu padara labā cena.

Produkta aptuvenā cena: 70Ls

Paldies M79 par apskatam piegādāto tehniku.

Izsaki savu viedokli