Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Tā reiz ir sagadījies, ka pārsvarā mums ir sanācis aplūkot mājas lietotājam noderīgus produktus, tomēr šoreiz apskatīsim kādu ierīci, kas noderēs jebkuram nopietnam uzņēmējam – Genius ColorPage BR600 portatīvo vizītkaršu skeneri. Dizains

Ierīce paredzēta vairāk kā darba zirgs, nevis stila elements, ko lieliski pierāda šī modeļa dizains. Skeneris ir ļoti kompakts (106x52x25 mm) un viegls. Pēc izmēra tas vairāk atgādina mūzikas centra tālvadības pulti nekā skeneri. Mūsu testētā eksemplāra korpuss ir tumši pelēkā krāsā, bet ierīce ir pieejama arī citās krāsās. Produkts sākotnēji lielu uzticību neievieš, jo cena ir ļoti zema un dizains nav diez ko izsmalcināts, bet par tā patieso veiktspēju lasiet turpinājumā…


Uzstādīšana

Atverot iepakojumu, iepazīstamies ar interesantu, pārnēsāšanai paredzētu koferīti, USB pieslēguma vadu un pašu skeneri. Noņemot papīra paliktni, kurā ieliktas visas minētās komponentes, var atrast arī instalēšanas kompaktdisku, kalibrēšanas vizītkarti un bukletiņus.

Diemžēl produkts paredzēts tikai darbam ar Microsoft Windows operētājsistēmām, tādēļ mēs skeneri testējām Windows Vista vidē.


Pēc pievienošanas datoram tiek uzinstalēti draiveri un programma, kurai būtu jākļūst par jūsu draugu vizītkaršu organizešanā. Kad sistēma ir pārstartēta, skeneris beidzot ir gatavs darbam. Ievietojam kalibrēšanas vizītkarti un secinām, ka programma ar ierīci saprotas ļoti labi. Tagad atliek vien atrast maku un izvilkt no tā dažas vizītkartes.

Lietošana

Pirmā lieta, kas varētu nepatikt ir maksimālais vizītkartes izmērs, jo skeneris atbalsta tikai A8 formātu, tāpēc lielākas vizītkartes tiks apgrieztas un, līdz ar to, varētu neuzrādīties visa informācija. Otra lieta, kas mums nepatika ir pārāk skaļais sērijas nosaukums – ColorPage. Šeit vietā būtu teiciens „tukša muca tālu skan”. Kāpēc? Ierīce skenētās vizītkartes attēlo tikai melnbalti. Par laimi lielu mīnusu ierīcei vairāk nav, un jāsaka, ka kopumā produkts BOOT.Lv redakcijas kolektīvu patīkami pārsteidza.


Tagad vairāk par procesu. Ņemam vizītkarti un liekam iekšā. Kad tā tiek noskanēta, programma „Cardiris” parāda pilnu melnbaltu attēlu un labajā programmas darba virsmas pusē attēlo visu informāciju par vizītkartes saturu – vārdu, uzvārdu, kompānijas nosaukumu un ieņemamo amatu, kā arī visu kontaktinformāciju, ko var atrast vizītkartē.

Patīkami, ka informāciju programma nolasa ļoti precīzi un ar visām garumzīmēm. Ļoti reti, bet tomēr – informācija rādās kropļota. Tas tika novērots skenējot vizītkartes ar daudziem vizuālajiem efektiem, piemēram, skenējot ļoti krāsainu vizītkarti ar daudzām svītriņām un citiem elementiem pa virsu svarīgajai informācijai. Problēmas tika novērotas arī ar vizītkartēm, kurām ir krāsains fons.


Arī komplektā iekļautā programmatūra ir ļoti ērta, jo ļauj vizītkartes atlasīt, piemēram, pēc kompānijas nosaukuma. Tāpat tā jums piedāvā manuāli rediģēt informāciju par vizītkartes īpašnieku.

Verdikts

Genius ColorPage-BR600 būs labs palīgs cilvēkam, kura maku vai vizītkaršu grāmatiņu esošais saturs jau sāk spiest, vai arī liela daļa vizītkaršu tiek lietotas ļoti reti. Tādos gadījumos ierīce izpalīdzēs un jūsu datorā izveidos datubāzi, kurā lietotājs vajadzības gadījumā var mainīt katru ierakstu lauku. Ja cilvēks, kura vizītkarte jums ir jau ilgu laika posmu, pēkšņi nomaina telefona numuru, tad programmā to var manuāli rediģēt, un nav jāšvīkā oriģinālā vizītkarte ar pildspalvu.

Produkta aptuvenā cena: 30 Ls

Plusi:

+ Ļoti demokrātiska cena
+ Barošanas avots ir USB, tādēļ nav jāpērk nekādas baterijas
+ Ierīce ir ļoti kompakta
+ Programma palīdzēs organizēt vizītkaršu datubāzi un ļauj rediģēt informāciju

Mīnusi:

– Dizains ir diezgan lēts un bezgaumīgs
– USB vads ir resns un rada nekārtības iespaidu darba telpā
– Maksimālais vizītkartes izmērs ir A8 formāts
– Skeneris ir melnbalts
– Komplicētākas vizītkartes ierīce nolasa kļūdaini

Izsaki savu viedokli