Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Lielākā daļa pasaules mediju, kuri nodarbojas ar tehnikas jaunumu un apskatu veidošanu, visbiežāk uzmanību pievērš jaudīgākajiem un dārgākajiem produktiem. Tomēr realitātē vispirktākie ir budžeta klases produkti, kuru pārdošanas apjomi vairākas reizes apsteidz jaudīgāko un pazīstamāko tehnikas preču rezultātus. Vadoties pēc neoficiāliem datiem, lielākā daļa no pārdotajiem galddatoru sistēmblokiem maksā mazāk par 300 Ls. Loģiski, ka šiem datoriem tiek izvēlēti budžeta klases monitori par atbilstoši zemu cenu. Šodien jūsu uzmanībai piedāvājam Fujitsu Siemens L19W-6SA 19 collu platekrāna monitoru, kas ir šobrīd lētākais nelietotais Latvijā nopērkamais 19 collu monitors, kura cena ir tikai 99 Ls. Iepakojums un dizains

Fujitsu Siemens L19W-6SA ir iepakots parastā brūna kartona kastē. Šis ir budžeta klases produkts, tāpēc atverot kasti, jūs tajā atradīsiet tikai pašu monitoru, tā “pēdu”, pāris kabeļus un iekārtas dokumentāciju. Šī monitora uzstādīšana, tāpat kā izpakošana, aizņems tikai dažas minūtes. Monitora sagatavošanu darbam īpaši paātrina fakts, ka tā “pēdu” iespējams pievienot ļoti ātri, jo tā paveikšanai nav nepieciešamas nevienas pašas skrūves, bet atliek to tikai uzspraust tai paredzētajā vietā.

Monitora dizains mums bija patīkams pārsteigums, jo ņemot vērā tā niecīgo cenu, tas ir negaidīti labi izdevies. Fujitsu Siemens L19W-6SA ir gaiši pelēkas krāsas rāmis, kura apakšējās malas centrā atrodamas attēla iestatījumu regulēšanas pogas, bet monitora apakšējos stūros ir novietoti skaļruņi. Iekārtas stūri ir apaļi, tādejādi piešķirdami tai nedaudz neformālāku izskatu. Kopumā šī monitora dizainu varētu novērtēt kā pietiekoši, bet ne pārspīlēti askētisku, padarot to lieliski piemērotu neitrālajam tipiska biroja interjeram.

Monitora tehniskie parametri

Fujitsu Siemens L19W-6SA tehniskie parametri, pat par spīti tā cenai, ir līdzvērtīgi citu budžeta klases produktu piedāvājumam. Tam ir 19 collu ekrāns ar 16:10 malu attiecību, kas nodrošina 1440×900 pikseļu izšķirtspēju. Šāds ekrāna formāts garantē ērtāku darbu ar vairākiem dokumentiem vai pārlūkprogrammas logiem vienlaicīgi. Ekrāna pikseļa izmērs ir 0,2835mm, kas ir uzskatāms par vidēju rādītāju.

Kaut gan šis monitors tam noteikti nav paredzēts, tas ir pietiekams arī datorspēļu spēlēšanai, jo nodrošina 5ms reakcijas laiku. Būtībā jebkuras datorspēles veiksmīgai darbībai pilnībā pietiek arī ar nedaudz sliktāku reakcijas laiku, piemēram, 8ms, lai arī ko jums necenstos ieskaidrot “geiminga“ monitoru ražotāji, kuru produktiem nereti ir pat 2ms. Turklāt mazāka reakcijas laika iegūšanai bieži vien ir zināmā mērā jāziedo attēla kvalitāte, tāpēc monitora izvēle vadoties tikai pēc šī rādītāja nebūtu ieteicama. Šis Fujitsu Siemens produkts nodrošina 800:1 kontrastu un 300 kandelu uz kvadrātmetru spēcīgu gaismas spilgtumu.

Kas attiecas uz iebūvētajiem skaļruņiem, tad tie ir absolūti pietiekami, lai informētu jūs par, piemēram, saņemtu ziņojumu programmā Skype vai kādu kļūdas paziņojumu, bet mūzikai un filmām tie ir ievērojami par vāju.

Attēla kvalitāte

Attēla kvalitātes noteikšanai mēs izmantojām divas metodes: pārbaudot krāsu dabiskumu un citas īpašības ar programmas Passmark MonitorTest 3.0 palīdzību un lietojot to dažādu ikdienas biroja darbu veikšanai, attēlu un videomateriālu vērošanai. MonitorTest ir pavisam vienkārša programma, kas uz ekrāna attēlo visas pamatkrāsas un dažus citus elementus, kas ļauj noteikt to, cik pareizas ir krāsas.

Interesanti, ka šajā pārbaudē monitora rezultāti svaidījās no ļoti labiem, līdz pat samērā sliktiem. Vispirms noskaidrojām baltās un melnās krāsas dabiskumu, un šeit Fujitsu Siemens L19W-6SA mūs nevarēja iepriecināt, jo melnā krāsa bija pārāk gaiša, savukārt, baltā krāsa bija mazliet sarkanīga. Tomēr ja monitoru vērosiet sēžot tam tieši pretī, tad baltās krāsas problēmas būs minimālas. Sarkanā un zaļā krāsa tika attēlota labi, bet zilās krāsas attēlojums pārspēja pat dārgāku monitoru uzrādīto. Skata leņķis šim monitoram ir ļoti liels, tomēr mainot skata leņķi attēla krāsas var jūtami mainīties.

Verdikts

Fujitsu Siemens ScaleoView L19W-6SA savā būtībā ir pavisam parasts monitors, bet īpašu to padara tā zemā cena. Šobrīd M79 akcijas ietvaros šo produktu ir iespējams iegādāt par 99Ls, kas ir ievērojami lētāk nekā citi 19 collu monitori ar līdzīgām iespējām. Kā vienu no labākajām šī monitora īpašībām varētu nosaukt dizainu un reakcijas laiku, bet atsevišķu krāsu attēlojums varētu būt mazliet pārliecinošāks. Jebkurā gadījumā šim monitoram ir viss nepieciešamais, lai kļūtu par populāru produktu budžeta klasē.


Produkta cena: 99 Ls

Paldies M79 par apskatam piegādāto tehniku.

Izsaki savu viedokli