Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Elektronikas portāla BOOT.Lv kolektīvs turpina savus lasītājus priecēt ar tehnikas apskatiem, un šoreiz mūsu redakcijas rokās nonāca Creative Zen Stone Plus MP3 atskaņotājs, kas uzskatāms par Apple iPod Shuffle tiešo konkurentu.


Dizains

Turot Zen Stone Plus rokās, uzreiz pamanām to, cik šis atskaņotājs ir mazs. Izmēru ziņā tas neatpaliek no sava tiešā konkurenta iPod Shuffle, kas, starp citu, ir ļoti mazs, kompakts un viegls (tas sver vien 21 gramu). Tas ir praktiski identisks savam priekšgājējam Zen Stone, kuram gan, atšķirībā no Zen Stone Plus, nebija OLED ekrāns. Interesanti, ka atskaņotājs ir pieejams 6 krāsās.

Galvenās atskaņotāja vadības pogas ir izvietotas tā priekšpusē, tomēr, atšķirībā no standarta versijas, Zen Stone Plus play/pause poga atrodama ierīces augšpusē. Jāatzīmē, ka play poga strādā arī kā ieslēgšanas un izslēgšanas poga (šāds risinājums multimediju atskaņotājos ir sastopams itin bieži).

Aparāta priekšdaļas kreisajā pusē atrodas OLED ekrāns, kura izšķirtspēja ir 64×64 pikseļi. Šis ekrāns attēlo zilus simbolus uz melna fona, tādēļ informāciju saskatīt iespējams arī tumsā.

Funkcionalitāte un lietojamība

Creative Zen Stone Plus atbalsta populārākos audio failu standartus no kuriem pazīstamākie ir MP3 un WMA. Dziesmu nosaukumi parādās zem laika skaitītāja. Protams, ir iespēja arī izvēlēties nejaušu dziesmu atskaņošanas secību (shuffle režīms). Tas, ka šim atskaņotājam ir arī ekrāns, nenoliedzami atvieglo navigāciju pa mapēm un dziesmām.


Zen Stone Plus jaunākais brālis Zen Stone

Tāpat šī atskaņotāja versija ir aprīkota ar FM radio, kā arī diktofona (balss ierakstīšanas) funkciju, kas ļauj vienā ierakstīšanas reizē saglabāt līdz pat 10 stundām audio ieraksta.

Jāsaka, ka šim atskaņotājam ir ļoti laba skaņas kvalitāte, un tas noteikti konkurē ar dārgā gala iPod atskaņotāju kvalitāti. Protams, jāņem vērā, ka, lai baudītu patiesi labu skaņas kvalitāti, nepieciešamas arī attiecīgas austiņas.

Lai atskaņotājā ierakstītu mūziku, nav jālieto speciālas programmas, jo atskaņotājs atbalsta arī Drag & Drop metodi (iezīmē vajadzīgos failus un ar peli tos “ievelk” un “iemet” vajadzīgajā mapē). Lai iekopētu atskaņotājā aptuveni 1 GB mūzikas, bija nepieciešamas nedaudz vairāk kā 20 minūtes.

FM radio režīmā iespējams atmiņā saglabāt 32 radio staciju frekvences. Lai gan radio bija klausāms, tā kvalitāti varētu vēlēties augstāku, jo kvalitāte starpība pat starp 128 kbps kvalitātes (ļoti augsta kompresijas pakāpe, liels kvalitātes zudums) MP3 failu un radio bija pārāk liela.

Interesanti, ka atskaņotāja augšpusē atrodams taustiņš, kuram funkcionalitāti var izvēlēties pats Zen Stone Plus īpašnieks, un tam var piešķirt jebkuru no pieejamajām funkcijām. Tādējādi jūs varēsiet ātrāk piekļūt jūsu visbiežāk lietotajai funkcijai, kas no ergonomikas viedokļa ir milzīgs pluss.

Zen Stone Plus ir iespējams arī izvēlēties kādu no četriem ekvalaizera (tas ir sadalīts 5 frekvenču joslās) režīmiem. Starp citu, produktu var lietot arī kā hronometru.

Creative ražojums Apple iPod Shuffle zaudē baterijas darbības ilguma ziņā, jo Zen Stone spēj darboties 9,5 stundas no vietas, bet iPod Shuffle ar vienu baterijas uzlādes ciklu pietieka 12 stundām mūzikas baudīšanas.

Pie mīnusiem jāuzsver arī tas, ka ekrāns ir pārāk mazs, lai tajā atainotu visu dziesmas ID3 tagu (vieta kur glabājas informācija par dziesmas izpildītāju, nosaukumu, albumu, stilu u.c. informācija) informāciju. Runājot par ID3 tagiem, jāsaka, ka diemžēl nav iespējams dziesmas sakārtot balstoties uz ID3 tagu informāciju.

Tomēr ir viens ļoti svarīgs aspekts kurā iPod Shuffle nespēj sacensties ar Creative Zen Stone un Zen Stone Plus atsakaņotājiem. Šis aspekts ir šo produktu cenas, jo iPod Shuffle 2. paaudzes modelis (bez ekrāna un ar 1 GB atmiņu) maksā nedaudz zem 60 Ls, kamēr Zen Stone (arī bez ekrāna un ar 1 GB atmiņu) maksā sākot no 20 latiem un Zen Stone Plus (ar ekrānu un 2 GB atmiņas) sākot no 40 Ls. Kā redzams, cenu starpība ir ievērojama, ko nevar teikt par kvalitātes starpību, jo abi minētie Creative atskaņotāji ir ļoti labi.

Secinājumi:

Creative Zen Stone un Zen Stone Plus nenoliedzmi ir ļoti nopietni konkurenti visai populārajam Apple iPod Shuffle atskaņotājam, un, lai gan iPod Shuffle ir ļoti labs un kvalitatīvs atskaņotājs, loģiskāka izvēle būtu Kāds no Zen Stone modeļiem (parastā vai Plus versija), jo tie ir līdzvērtīgi kvalitātes ziņā, taču daudz lētāki. Tomēr baterijas darbības ilgums labāks ir Apple modelim.

Plusi:

+ Ekrāns
+ Kvalitatīva skaņa
+ Kompakts un viegls
+ Labs dizains
+ Pietiekami plaša funkcionalitāte
+ Ļoti zema cena
+ Poga, kurai funkcionalitāti izvēlēties var atskaņotāja īpašnieks
+ Pieejams sešās krāsās

Mīnusi:

– Uz ekrāna netiek attēlota visa ID3 tagu informācija
– Ierīces interfeiss nav pietiekami intuitīvs
– Baterijas darbības laika ziņā zaudē iPod Shuffle

Aptuvenā cena:

Zen Stone (bez ekrāna, 1GB atmiņa) – 23 Ls
Zen Stone Plus (ar ekrānu, 2GB atmiņa) – 40 Ls

Izsaki savu viedokli