Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Agrāk MP3 atskaņotāju tirgus bija izteikti sadalīts divās daļās: lētos multimediju atskaņotājos, kas bija nekvalitatīvi un dārgos atskaņotājos, kas, protams, bija kvalitatīvi. Tomēr šo izteikto robežu nojauca kompānija Creative, kas sāka piedāvāt kvalitatīvus MP3 atskaņotājus par ļoti pieņemamu cenu. Īpaši populāri kļuva ražotāja piedāvātie Zen Stone un Zen V sēriju atskaņotāji… Šodien mēs jūsu uzmanībai piedāvājam apskatu par Zen V sērijas sekotāju – Creative Zen Mozaic modeli, kas ir īpašs ar savu interesanto dizainu un lielisko akumulatora darbības laiku.

Kā jau teicām, atskaņotājs citu modeļu vidū izceļas ar savu dizainu. Ierīce ir pieejama 3 dažādās krāsu shēmās: sudrabotā, rozā un melnā. Ja tā priekšgājējam (Zen V) ierīces priekšpusē bija piecvirzienu kursorsvira un 2 vadības pogas, tad Zen Mozaic gadījumā zem 1,8 collu lielā TFT ekrāna (izšķirtspēja 128 x 160 pikseļi) ir novietotas 9 vadības pogas. Interesanti, ka šīs pogas ir dažādu krāsu un ir lieliski integrētas atskaņotāja interesantajā mozaīkveida dizainā. Patīkami, ka ierīce sver vien 43 gramus.

Vizuāli šāds risinājums izskatās visai labi, taču tas ir ievērojami neērtāks par Zen V pleijerī lietoto, jo, neskatoties uz atskaņotāju, pogas ir grūti atšķirt vienu no otras. Tas nozīmē, ka, ja ierīce atradīsies jūsu kabatā, un jūs vēlēsieties pārslēgt nākamo dziesmu, tad to izdarīt nebūs nemaz tik vienkārši… Ar laiku gan, protams, ir iespējams pierast arī pie šāda risinājuma, un tad jūs spēsiet atšķirt pogas arī neskatoties uz pašu produktu, tomēr, mūsuprāt, ražotājam vajadzēja pogas izvietot dažādos augstumos. Tāpat tās var būt neērti nospiest, ja jums ir lieli pirksti, jo pogas ir novietotas ļoti tuvu viena otrai.

Gan skaļuma regulēšana, gan pārvietošanās pa izvēlni notiek ar vienām un tām pašām pogām. Tāpat ir arī ar dziesmu pārslēgšanas pogām – arī tās vienlaicīgi kalpo kā izvēlnes navigācijas pogas. Tāpat minēto 9 pogu vidū ir jāpiemin arī play/pause poga izvēlnes poga (tā tiek rādīta pēc konteksta – atkarībā no tā kādu uzdevumu tobrīd veic ierīce), back poga, kā arī saīšņu (shortcut) atvēršanas poga. Ierīces labajā sānā savukārt ir atrodama ieslēgšanas/izslēgšanas poga, un, kā jau Creative atskaņotāju, šo produktu ir iespējams ieslēgt pavelkot uz leju šo pogu un turot to tādā stāvoklī aptuveni sekundi. Kreisajā sānā pogu nav.

Apakšā Creative ir novietojuši mini USB ligzdu un 3,5 milimetru audio pieslēgvietu. Jāatzīmē gan, ka, pieslēdzot atskaņotāju datoram, jūs var gaidīt nepatīkams pārsteigums, jo to var pievienot tikai tiem datoriem, kuros ir uzstādīta Windows XP vai Windows Vista operētājsistēma. Pie kam ierīce netiek atpazīta kā lielapjoma atmiņa, bet gan kā atskaņotājs. Tas dziesmu kopēšans procesu, mūsuprāt, padara nedaudz neērtāku. Runājot par dziesmu kopēšanu, jāatzīmē kāds fakts, kas nepatiks audiofīliem – uz Creative Zen Mozaic nav iespējams ierakstīt FLAC kodējuma (bezzudumu) mūzikas failus, jo ierīce atbalsta tikai MP3, WMA, WAV, AAC un Audible formātu mūziku.

Ierīces izvēlne ir ļoti līdzīga citos šī ražotāja Zen sērijas atskaņotājos sastopamajai, un tā ir pietiekami intuitīva, kā arī lietotājam ir iespēja to pielāgot savai gaumei.

Līdzīgi kā citiem Creative atskaņotājiem, arī Zen Mozaic ir ļoti laba skaņas kvalitāte – skaņa ir ļoti labi nobalansēta un basi ir jūtami, taču ne pārspīlēti. Protams, Creative ir iestrādājuši arī iespēju lietotājam pašam izvēlēties kādu no jau piedāvātajiem ekvalaizera režīmiem vai arī pašam regulēt atsevišķu frekvenču skaļumu. Arī trokšņu līmenis ir ļoti zems. Tāpat interesanti, ka mūziku ar šo ierīci ir iespējams klausīties ne tikai ar austiņām, bet arī ar Creative iebūvēto skaļruni. Mums diemžēl neizdevās noskaidrot šī skaļruņa jaudu, taču jāsaka, ka tas ir pietiekami skaļš un salīdzinoši kvalitatīvs (priekš iebūvētā skaļruņa).

Bez jau pieminētās audio failu klausīšanās, atskaņotājs piedāvā klausīties FM Radio, skatīties fotogrāfijas un video, kā arī ierakstīt audio (t.i. to var lietot kā diktafonu). Runājot par video, jāsaka, ka tā šai ierīcei vairāk ir kā papildus funkcionalitāte, jo, tā kā ierīcei ir mazs ekrāns ar zemu izšķirtspēju, tā nav piemērota videomateriālu aplūkošanai.

Tomēr visvairāk mūs iepriecināja ierīcē iebūvētā akumulatora darbības laiks – ražotājs sola, ka mūzikas atskaņošanas režīmā ar vienu uzlādes reizi produkts spēs darboties līdz pat 36 stundām. Realitātē gan ierīce darbojas aptuveni diennakti, taču tas jebkurā gadījumā ir ļoti atzīstams rādītājs.

Secinājumi

Creative kārtējo reizi ir izdevies radīt Zen sērijas MP3 atskaņotāju, kas ir nopērkams par pieņemamu cenu, un piedāvā ļoti labu audio kvalitāti, kā arī citas noderīgas funkcijas. Zen Mozaic var lepoties ar interesantu dizainu un ļoti labu akumulatoru, kas ļauj mūziku klausīties aptuveni diennakti no vietas.

Plusi:

+ Pieņemama cena
+ Interesants dizains
+ Kvalitatīva skaņa
+ FM radio, skaņas ierakstīšanas iespēja, video atbalsts
+ Lielisks akumulators
+ Iebūvēts skaļrunis

Mīnusi:

– Dizains var nepatikt visiem
– Zema ekrāna kvalitāte
– Neērtas vadības pogas
– Atbalsta tikai datorus ar Windows XP vai Windows Vista

Creative Zen Mozaic aptuvenā cena: 2GB – 40 Ls; 4GB – 50 Ls; 8GB – 60 Ls

Izsaki savu viedokli