Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kamēr lielākā daļa lietotāju uzskata, ka galddatorā iebūvētā skaņas karte ir pilnībā pietiekama viņu vajadzībām, ir divas cilvēku grupas, kuru vajadzības mātesplatēs iebūvētie skaņas čipi neapmierina – tie ir audiofīli un datorspēļu entuziasti jeb geimeri. Šorīt jūsu uzmanībai piedāvājam kompānijas Creative izstrādātās skaņas kartes, kas ir izstrādāta, ņemot vērā datorspēļu entuziastu vajadzības, apskatu. Dāmas un kungi, iepazīstinām jūs ar Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Proffesional sērijas skaņas karti.
Tiem mūsu portāla apmeklētājiem, kuri informācijas tehnoloģijām padziļināti seko jau kopš pagājušā gadsimta pēdējās desmitgades, galddatoru skaņas kartes, visticamāk, asociējas tieši ar kompānijas Creative Technology izveidoto zīmolu Sound Blaster, jo šajā laika posmā tādi produkti kā Sound Blaster 16, Sound Blaster AWE32 un citas kompānijas Creative skaņas kartes bija sastopamas teju katrā datorā, kas spēja atskaņot audio failus. Par Sound Blaster produktu tābrīža popularitāti liecina kaut vai 90. gadu datorspēles, kurās, startējot programmu, vajadzēja atzīmēt kura no sarakstā esošajām skaņas kartēm ir uzstādīta lietotāja datorā, un šajā sarakstā dominēja nekas cits kā Sound Blaster zīmols.

Laikam ejot, ražotāji ārējās skaņas kartes sāka aizvietot ar mātesplatēs iebūvētiem skaņas čipiem, un kopš šī lēmuma Sound Blaster skaņas karšu popularitāte ir krietni samazinājusies, jo lielākā daļa lietotāju izvēlējās mazāk kvalitatīvās, bet lētās integrētās skaņas kartes. Tomēr, kā jau minējām, ir lietotāji, kurus mātesplatēs iebūvētie skaņas čipi neapmierina, un mūsu apskatītais Sound Blaster modelis ir radīts vienai no šādām lietotāju grupām – profesionāliem geimeriem, kuriem ir svarīga katra vissmalkākā detaļa.

Atšķirībā no nesen mūsu testu laboratorijā pabijušās Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 USB 2.0 skaņas kartes, Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty ir slēdzama nevis pie USB ligzdas, bet gan spraužama galddatoru mātesplatēs atrodamajās PCI Express ligzdās. Lai gan skaņas kartes PCI Express savienojuma ātrums ir x1, tā ir savietojama arī ar PCI Express x4 un x16 ligzdām.

Lai gan galddatoru skaņas karšu izskats tradicionāli nav apraksta vērts, X-Fi Titanium Fatal1ty ir izņēmums, jo šī karte ir iesaiņota melnā metāla korpusā, kas vienlaicīgi pasargā produkta detaļas no bojājumiem, kā arī uzlabo datora vizuālo tēlu, kas datorspēļu entuziastu acīs nenoliedzami ir svarīgs faktors.

Skaņas karte nodrošina 7.1 standarta telpisko skaņu, tādēļ tai ir četras 3.5 milimetru audio izejas no kurām pirmā pilda arī austiņu ligzdas funkcijas. Tāpat šai skaņas kartei ir stereo mikrofona ieeja, kā arī optiskās digitālā audio ieejas un izejas ligzdas.

Produkta komplektācijā, protams, ir iekļauts kompaktdisks, kurā ir atrodamas programmas, kas ir tādas pašas kā citiem Sound Blaster sērijas produktiem (interesenti Sound Blaster skaņas regulēšanas programmatūru darbībā var apskatīt mūsu portāla veidotajā Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 USB 2.0 video apskatā). Pieminēsim vien to, ka Sound Blaster skaņas karšu kontroles panelī ir iespējams pārslēgt karti kādā no 3 darbības režīmiem: satura veidošanai (content creation), izklaidei vai datorspēļu baudīšanai paredzētā režīmā.

Satura veidošanas režīmā tiek aktivizēti kartes audio straumējuma ieejas/izejas dziņi, un produkts tiek pieregulēts darbam ar audio apstrādes programmatūru, kurā ir nepieciešams ļoti zems aiztures laiks.

Izklaides iestatījumi ir paredzēti lai klausītos mūziku vai skatītos filmas ar Dobly Digital EX un DTS telpiskās skaņas atbalstu. Šajā režīmā jūs variet ieslēgt arī Crystalizer efektu, kas kompresētiem mūzikas failiem (piemēram, MP3 vai WMA) piešķir dzīvīgumu. Tāpat iespējams ieslēgt CMSS 3D efektu, kas mūzikai piešķir papildus dziļumu.

Tomēr, protams, ka galvenais uzsvars ir likts uz pēdējo no iestatījumu variantiem – datorspēļu režīmu. Creative skaņas kartes ir plaši zināmas, pateicoties to piedāvātajam lieliskajam datorspēļu telpiskās skaņas atbalstam, un arī šis produkts šajā ziņā neatpaliek, jo Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty skaņas karte piedāvā pilnu EAX 5.0 HD un OpenAL skaņas tehnoloģiju atbalstu, bet 64 MB lielā X-Ram atmiņa palīdz uzlabot spēles ātrdarbību.

Tāpat neapšaubāmi ir jāpiemin Titanium Fatal1ty modeļa spēja datorspēles telpisko skaņu iekodēt Dolby Digital Live formātā un pārraidīt to caur optisko digitālo izeju, kas nozīmē to, ka šo skaņas karti jūs variet ar optiskā kabeļa palīdzību pievienot resīverim ar telpiskās skaņas atbalstu, un baudīt skaņu, piemēram, ar mājas kinozāles akustiku starpniecību.

Patīkami, ka, atverot tādas populāras datorspēles kā Bioshock, Crysis, Mass Effect u.c., mūsu testētā skaņas karte sevi patiešām parādīja no labākās puses, nodrošinot ne tikai ļoti dzidru skanējumu, bet arī ļoti precīzu priekšstatu par pretinieku atrašanās vietu, kas datorspēlēs ir ļoti svarīgs faktors. Vēl jāuzsver, ka šis produkts nodrošina 24 bitu 96 KHz audio atskaņošanu visās izejas lizgdās.

Jāatzīst gan, ka šai skaņas kartei ir kāds izteikts mīnuss – šajā gadījumā runa ir par produkta salīdzinoši augsto cenu, kas ir aptuveni 100 Ls. No vienas puses, protams, šī nav ļoti liela naudas summa, bet tādu cilvēku, kas būtu ar mieru, iegādājoties jaunu datoru, piemaksāt 100 Ls, lai uzlabotu skaņas kvalitāti, noteikti nav daudz.

Plusi:

+ Vairāku skaņas tehnoloģiju atbalsts
+ Ļauj spēles skaņu iekodēt Dolby Digital Live formātā
+ Ļoti augsta skaņas kvalitāte
+ X-Ram uzlabo ātrdarbību spēlēs
+ Lieliski iederēsies korpusā, kuram sānos ir organiskā stikla logs

Mīnusi:

– Salīdzinoši augsta cena

Secinājumi

Ja jūs ikdienā izjūtat vajadzību pēc kvalitatīvākas skaņas nekā to spēj nodrošināt jūsu galddatorā iebūvētā skaņas karte, un jūs variet atļauties šim nolūkam ziedot aptuveni 100 Ls, tad Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty ir ļoti laba izvēle. Jāatzīmē gan, ka tādā gadījumā būtu ieteicams iegādāties arī augstas kvalitātes akustiku.

Aptuvenā cena: 100 Ls

Izsaki savu viedokli