Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Lai gan mūsdienās 2.1 un 5.1 skaņas sistēmas datoru lietotāju vidū ir ļoti populāras, ne visiem patīk skandas ar atsevišķi izdalītu zemo frekvenču skaļruni (sabvūferu), tādēļ šorīt jūsu uzmanībai piedāvājam Creative izstrādāto Inspire T10 skaļruņu apskatu. Par spīti tam, ka šīs tumbiņas, kuras ir pieejamas par salīdzinoši zemu cenu, ir ļoti kompaktas, tās var lepoties ar salīdzinoši labu skaņas kvalitāti. Dizains

Atškirībā no lielākās daļas mūsdienu datora akustiku, šis produkts sastāv no tikai diviem skaļruņiem, jo tam nav atsevišķi izdalīts zemo frekvenču skaļrunis jeb tā sauktā sabvūfers.

Šīs skandas, gluži kā daudzi citi datoru aksesuāri, ir veidotas no melnas, lakotas plastmasas, un, atšķirībā no pārējām T sērijas tumbiņām, to skaļruņu konusi nav dzelteni, bet gan sudraboti.

Ierīces priekšpusē atrodas skaļuma un toņa regulēšanas pogas, bet T10 labajā sānā, aiz neierastās auduma birkas uz kuras ir attēlots Creative logo, skatam paveras austiņu izeja un ārējā audio ieeja. Skandu aizmugurē, savukārt, atrodas vēl viena audio ieeja, strāvas adaptera kontakts, kā arī pieslēgvieta, kas skaņas signālu pārraida uz otru skaļruni.

Tomēr lielākais skaļruņu dizaina pluss ir to kompaktums, jo šīm skandām, atšķirībā no 2.1 skaņas komplektiem, vieta atradīsies uz teju jebkura galda.

Lietošanas ērtums

Creative T10 ir ļoti viegli uzstādīt, un šis process aizņem vien aptuveni minūti. Tāpat ražotājs ir parūpējies par to, lai ierindas lietotājam būtu ļoti ēri noregulēt skaņu atbilstoši savām vēlmēm, jo šajam produktam skaņas toņa regulēšana notiek ar vienu pogu, nevis atsevišķām augsto un zemo frekvenču pogām.

Patīkami, ka, ja jūs atrodaties ofisā un nevēlaties traucēt kolēģus ar skaļu mūziku, jums būs ļoti ērti pieslēgt austiņas. Tā vietā, lai datora sistēmbloka aizmugurē meklētu īsto pieslēgvietu, austiņas jūs variet iespraust Creative T10 centrālā skaļruņa labajā sānā. Līdzīgi ir ar MP3 atskaņotāja pievienošanu šiem skaļruņiem – jums atliek vien pievienot to pie akustikas labajā sānā atrodamās ārējās audio ieejas. Diemžēl ražotājs komplektā nav iekļāvis šim nolūkam paredzētu audio vadu.

Funkcionalitāte

Lai gan, aplūkojot šo akustiku izmēru, varētu šķist, ka to radītā skaņa ir klusa un nekvalitatīva, tā nebūt nav. T10 skaņas kvalitāte tikai nedaudz atpaliek no 2.1 skaņas sistēmu piedāvātās, un pārsvarā problēmas šīm tumbiņām, protams, sagādā zemo frekvenču skaņas, kuras sistēmās ar atsevišķi izdalītu sabvūferu ir daudz izteiktākas. Tomēr ikdienas lietošanai mūsu aplūkotās akustikas ir pat ļoti piemērotas.

Mūs iepriecināja labā vidējo un augsto frekvenču skaņas kvalitāte, kas priekš šāda izmēra skaļruņiem ir patiešām apsveicama, un atstāj jaņos nevienu vien izmēros krietni lielāku skaņas sistēmu. Jāatzīst gan, ka brīžiem vidējo frekvenču skaņu kropļo basi, bet tas ir tikai loģiski, jo šim produktam nav atsevišķi izdalīts zemo frekvenču skaļrunis.

Kopumā secinājām, ka brīžos, kad nebija ļoti izteikti basi, visu stilu mūzika tika atskaņota ļoti korekti.

Secinājumi

Ja jūs priekšroku dodat skaņas sistēmām bez sabvūfera vai jūsu birojā nav vietas lieliem skaļruņiem, un jūs skaļruņu iegādei nevēlaties tērēt lielu naudas summu, tad Creative T10 ir ļoti laba izvēle. Šīs skandas ir komaktas, ērti lietojamas un salīdzinoši kvalitatīvas, kā arī ir pieejamas par aptuveni 20 latiem.

Plusi:

+ Gaumīgs dizains
+ Salīdzinoši zema cena
+ Ļoti kompaktas
+ Labs vidējo un augsto frekvenču skanējums
+ Ērti pieslēgt MP3 atskaņotāju vai austiņas
+ Viegli uzstādīt un regulēt

Mīnusi:

– Salīdzinoši nekvalitatīvs zemo frekvenču skanējums
– Basi brīžiem nomāc vidējo frekvenču skaņas
– Nav bagātīgs pieslēgvietu klāsts
– Trūcīga komplektācija (nav audio vads)

Aptuvenā cena: 25 Ls

Izsaki savu viedokli