Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

LCD monitori attīstās galvu reibinošos ātrumos. Pirms pusgada par aptuveni 100 Ls bija nopērkami vienkārši, bet funkcionāli 19 collu monitori, bet šodien mēs jums varam piedāvāt jau 21.5 collu platekrāna monitora apskatu, kurš nopērkams par nedaudz vairāk mazāk kā simts latiem. Iepazīstieties – BenQ E2200HDA.
Vizuāli BenQ ir diezgan vienkāršs un sevišķi neizcelsies sev līdzīgo produktu vidū. Pamatā tā korpuss ir melns, kas ļaus labāk koncentrēties uz ekrānā redzamo. Ierīces sānos atrodamas arī sudraba krāsas detaļas. Monitora pēda ir izveidota diezgan gaumīgi, tās pamats ir veidots no tās pašas melnās pulētās plastmasas, un tās stūri ir sudraboti. Pēdas laukums ir pietiekošs, lai ierīce stāvētu stabili, neskatoties uz savu izmēru.

E2200HDA labajā sānā ir izvietotas monitora konfigurācijas pogas, kuras piedāvā standarta konfigurēšanas iespējas, pie kurām LCD monitoru lietotāji jau būs pieraduši. Monitora augstumu mainīt nebūs iespējams, toties tas ir diezgan ērti sagāžams uz priekšu vai aizmuguri pēc vajadzības.

Ierīces aizmugurē atradīsies strāvas pieslēgvietu, VGA ieeju un audio pieslēgvietu. Diemžēl iztrūkst DVI vai HDMI pieslēgvietas, tomēr ikdienas lietošanai tas neradīs nekādu būtisku atšķirību. Vienīgi mūsdienīgāko grafisko karšu lietotājiem varētu nākties izmantot pāreju no DVI un VGA, lai monitoru pieslēgtu.

No tehniskā skatpunkta BenQ E2200HDA ir lieliski aprīkots, sevišķi ņemot vērā tā niecīgās izmaksas. Parasti šāda izmēra monitoriem ir 1680×1050 pikseļu izšķirtspēja, tomēr šis monitors var lepoties ar Full HD izšķirtspēju, respektīvi, 1920×1080. Ar šādu izšķirtspēju var pārsvarā var lepoties tikai mūsdienīgākie televizori, kur izmēri ir 40 un vairāk collas pa ekrāna diagonāli.

Šāda izšķirtspēja apvienojumā ar tikai 21,5 collu izmēru garantē ļoti niecīgu pikseļa izmēru, kas garantē satriecošas kvalitātes attēlu. Tomēr labās ziņas ar to nebeidzas. E2200HDA ir 5ms zems reakcijas laiks, kas nozīmē tikai to, ka ierīce būs lieliski piemērota arī datorspēļu cienītājiem.

Pārējie tehniskie parametri ir diezgan ierasti – 300 kandelu gaišums, 10 000 : 1 dinamiskais kontrasts un 170/160 grādu redzes leņķis.
Izmantojot specializētu monitoru krāsu testēšanas programmatūru, mēs pārliecinājāmies, ka krāsu attēlojums ir ļoti augstā kvalitātē. Ja ir pierasts, ka zilā, zaļā un sarkanā krāsa tiek attēlotas labi uz vairuma monitoru, tad baltā un melnā daudziem monitoriem ir klupšanas akmens. BenQ E2200HDA ir pārsteidzošs izņēmums, jo neskatoties uz savu zemo cenu, tas spēj attēlot arī ļoti dabisku melno un balto krāsu.

BOOT.Lv redakcijas, protams, neaizmirsa arī pašu galveno testu – Full HD kvalitātes video materiālu skatīšanos. Jāsaka, ka mēs bijām pat ļoti pozitīvi pārsteigti, jo kvalitāte bija tiešām lieliska.

Verdikts

It kā nepietiktu ar to, ka BenQ E2200HDA ir liels ekrāns un zema cena, tam ir arī ļoti augsta izšķirtspēja un kvalitatīvs krāsu attēlojums, kas rezultātā garantē ļoti labu kopējo attēla kvalitāti. Protams, tā kā šis monitors, M79 akcijas ietvaros, maksā tikai 99 Ls, tam ir savi nelieli trūkumi, šajā gadījumā tas ir nelielais pieslēgvietu klāsts. Tomēr mēs uzskatām, ka šis nelielais trūkums nekādā veidā nepadara BenQ E2200HDA par sliktāku pirkumu, tas drīzāk atsevišķai lietotāju grupai dod pamatoju izvēlēties dārgākas alternatīvas, kuras apmierinātu viņi specifiskās vajadzības. Mājas lietotājam šis monitors būs absolūti piemērots filmu vērošanai, interneta sērfošanai un datorspēļu spēlēšanai pavisam jaunā kvalitātē.

Izsaki savu viedokli