Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Tehnikas portāls BOOT.Lv līdz šim ir piedāvājis vairāku Acer, BenQ, Samsung, ViewSonic un pat Eizo LCD monitoru apskatus, taču šoreiz jūsu uzmanībai piedāvājam apskatu, kurā aplūkosim Asus VW220D 22 collu LCD monitoru, kas M79 datorsalonos ir nopērkams par akcijas cenu – 99 Ls.

Sākumā aplūkosim šī monitora dizainu. Monitora rāmis ir no tumšas, lakotas plastmasas, un, kā jau lielākajai daļai LCD monitoru, tā vadības pogas ir novietotas ierīces labajā apakšējā stūrī zem ekrāna. Vadības pogas ir veiksmīgi integrētas sudrabotajā joslā monitora rāmja lejasdaļā, tādēļ, par spīti tam, ka tās ir viegli pamanīt, monitora dizainu šīs vadības pogas nebojā.

Patīkami, ka šis monitors ir salīdzinoši plāns, kas to padara vizuāli pievilcīgāku, kā arī nozīmē to, ka Asus VW220D uz galda aizņems maz vietas. Pieslēgvietas, kā jau ierasts, atrodas monitora aizmugurē, un datoru šim monitoram var pievienot ar D-Sub (saukta arī par RGB un VGA) pieslēgvietas starpniecību. Pie kam produktam ir speciāls stiprinājums, kas rūpējas par to, lai monitoram pievienoties vadi neveidotu mudžekli. Tāpat ierīcei ir regulējams statīvs, kas ļauj par 25° mainīt ekrāna leņķi.

Tagad sīkāk par monitora ekrānu un attēla kvalitāti. Lai gan monitors skaitās 22 collu, tā patiesais diagonāles izmērs ir 21,6 collas. Šī ekrāna izšķirtspēja ir 1680 x 1050 pikseļi un ekrāna malu proporcijas 16:10 , kas ir pietiekami, lai vienlaicīgi varētu turēt atvērtus divus logus.

Kontrasts šim monitoram ir 4000:1, un tas atbalsta ASCR (Asus Smart Contrast Ratio) tehnoloģiju, kas aprēķina tobrīd nepieciešamo kontrastu, pielāgojot to attiecīgajam uzdevumam. Šī tehnoloģija, protams, neuzlabo attēlu tik labi kā apskatam pievienotajā salīdzinājumā, taču zināmu labumu ASCR tik tiešām dod…

Ekrāna skata leņķis ir 160°/160°, kas ir pietiekami labs rādītājs, jo lielākajā daļā gadījumu arī jūsu blakussēdētājs redzēs kvalitatīvu attēlu. Problēmas var rasties vien tad, ja uz monitoru skatās no augšas vai apakšas, taču kopumā skata leņķis ir vērtējams kā labs. Visbeidzot gaišums Asus VW220D ir 300 cd/m2.

Testēšanai lietojām BOOT.Lv monitoru testos ierasto Nokia Monitor test un PassMark Monitor test programmatūru. Testēšanas laikā secinājām, ka monitora attēla kvalitāte ir laba, un neviena no pamatkrāsām monitoram lielas grūtības nesagādāja. Arī pikseļu reakcijas laiks, kas ir 5 milisekundes, izrādījās pietiekami labs, lai izvairītos no smērējumiem pat gadījumos, kad pikseļi pārvietojās ļoti strauji. Līdz ar to šis monitors ir piemērots spēlēm. Arī par attēla asumu sūdzības neradās. Tādēļ, lai gan DVI pieslēgvietas trūkumu noteikti var saukt par mīnusu, attēla kvalitāti tas acīmredzot īpaši neiespaido…

Secinājumi

Asus VW220D 22 collu LCD monitors ir labs pirkums, ja jūs vēlaties iegādāties kvalitatīvu 22 collu monitoru cenā līdz 100 latiem. Tam ir izsmalcināts dizains, kā arī laba attēla kvalitāte.

Plusi:

+ Izsmalcināts dizains
+ Laba attēla kvalitāte (precīzas krāsas, ass attēls)
+ Asus Smart Contrast Ratio tehnoloģijas atbalsts
+ Piemērots spēlēm (labs reakcijas laiks)

Mīnusi:

– Nav DVI pieslēgvietas
– Varētu vēlēties augstāku kontrastu

Akcijas cena M79 veikalos: 99 Ls

Izsaki savu viedokli