Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Vēloties iegādāties jaunu klēpjdatoru, cilvēki parasti meklē tādu pazīstamu zīmolu kā: Acer, Hewlett-Packard, Asus, Dell u.c. ražotāju produktus, tomēr, iegādājoties pasaulē lielāko ražotāju tehniku. Tomēŗ, ja jūs vēlaties ietaupīt un aprīkot jauno datoru ar kādu jaudīgāku komponenti, tad laba izvēle ir uz tā saukto “barebone” datoru (daļēji sakomplektēta datora, kas parasti vēl nav aprīkots ar procesoru, operatīvo atmiņu un cieto disku) bāzes veidoti klēpjdatori. Šodien BOOT.Lv testu laboratorijā ir nonācis ASmobile Z73S klēpjdators, kas ir veidots uz Asus barebone sagataves bāzes. M79 datorsalonos šis produkts nopērkams par akcijas cenu – 469 Ls, un ar savu jaudas/cenas attiecību liek kaunēties vairumam konkurentu.

ASmobile ir aptuveni 2 kilogramus (1,95 kg ar 3 šūnu akumulatoru) viegls un vidēji biezs 13,3 collu klēpjdators. Mums patika tas, ka, aplūkojot klēpjdatora dizainu, nerodas iespaids, ka dators ir lēts. Patiesībā ASmobile Z37S dizains atstāj elegantu iespaidu, liekot apkārtējiem domāt, ka šis ir samērā dārgs klēpjdators. Vienīgais kas var šķist dīvaini ir tas, ka uz klēpjdatora korpusa nav attēlots ražotāja logo, tomēr daudziem datoriem šādi logo izskatās bezgaumīgi, tādēļ tas, iespējams, ir pat uzskatāms par plusu.

Šis dators vienlaicīgi ir gan pietiekami stilīgs, gan neuzkrītošs, tadēļ tas ir piemērots lietošanai gan ikdienā, gan saviesīgos pasākumos vai biznesa tikšanās laikā.

Ierīces noformējumā dominē divas krāsas: sudrabota un melna krāsa. Ekrāna vāku, ierīces apakšpusu un tastatūru ražotājs ir izvēlies nokrāsot melnu, bet pārējās korpusa sastāvdaļas ir sudrabota toņa.

Pēc īsa ieskata ierīces dizainā, pievērsīsimies apskata tehniskajai pusei, lai noskaidrotu kas tad šim lācītim īsti ir vēderā? Uzreiz ir jāsaka, ka šī ir ASmobile Z37S klēpjdatora stiprā puse, jo dators var lepoties ar modernu Intel Core 2 Duo 2,2 GHz centrālo procesoru (Intel Core 2 Duo T7500), NVIDIA GeForce 8400M G videokarti, kas ir aprīkota ar 256 MB video atmiņas, grozāmu 2 megapikseļu tīmekļkameru, pirkstu nospiedumu lasītāju, e-SATA un Firewire IEEE 1394 pieslēgvietām, kā arī citiem labumiem, kas parasti šīs cenu grupas klēpjdatoros nav pieejami.

Tāpat M79 piedāvātajam ASmobile Z37S portatīvajam datoram ir 2 GB liela operatīvā atmiņa un cietais disks ar ietilpību 250 GB. Starp citu, arī ekrāna kvalitāte šim produktam ir laba, jo, lai gan displeja izmērs ir 13,3 collas, tā izšķirtspēja ir identiska lielākajai daļai 15,4 collu klēpjdatoru (1280 x 800 pikseļi).

Aplūkojot šībrīža klējdatoru piedāvājumu, jāsecina, ka aizdomas par to, ka šai ierīcei būs ļoti laba jaudas un cenas attiecība izrādījās patiesas, jo reti kurš klēpjdators šajā cenu diapazonā spētu mēroties spēkiem ar ASmobile Z37S portatīvo datoru.

Ja jūs vēlēsieties datorā augšupielādēt fotogrāfijas no kāda pasākuma vai ceļojuma, to būs ļoti ērti izdarīt, jo datoram ir universālais (MMC/SD/MS/MS-Pro) atmiņas karšu lasītājs, kas atbalsta arī ļoti populāro SD atmiņas karšu standartu. Pateicoties tam, jūs varēsiet ātri un ērti ielikt šīs bildes, piemēram, portāla Draugiem.lv albumā, lai tās kļūtu pieejamas arī jūsu draugiem.

Datoram ir trīs USB 2.0 pieslēgvietas, tādējādi tam var vienlaicīgi pieslēgt trīs USB ierīces, kas var noderēt, piemēram, tad, ja pie datora jau ir pievienots bezvadu modems un pele, bet rodas vajadzība pievienot arī USB zibatmiņu.

Secinājumi

ASmobile Z37S klēpjdators BOOT.Lv redakciju patīkami pārsteidza. Šis produkts izskatās cienījami, ir aprīkots ar samērā jaudīgām komponentēm, un M79 datorsalonos to var iegādāties par šādam datoram relatīvi ļoti zemu cenu – 469 Ls. Ja jums nav svarīgi, lai uz datora būtu attēlots Asus vai kāda cita ražotāja zīmols, un jūs vēlaties iegādāties jaudīgu klēpjdatoru par pieņememu cenu, tad ASmobile Z37S ir laba izvēle.

Plusi:

+ Visai labs dizains
+ Augsta ātrdarbība
+ Izdevīga cena

Mīnusi:

– Barebone risinājumi ne vienmēr ir kvalitatīvi
– Dažkārt ar 3 USB pieslēgvietām ir par maz

Akcijas cena M79 datorsalonos: 469 Ls

Izsaki savu viedokli