Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kompānijas Acer LCD monitori līdz šim vienmēr ir izcēlušies ar ļoti labu funkcionalitātes un kvalitātes attiecību pret cenu, un arī Acer H223HQ 21,5 collu LCD monitors, kas šobrīd M79 datorsalonos ir nopērkams par akcijas cenu – 119 Ls. Šis monitors ir īpašs ar to, ka tam ir Full HD izšķirtspējas (1920 x 1080 pikseļi) atbalsts un budžeta klases monitoros reti sastopamās DVI un HDMI pieslēgvietas, kā arī iebūvēti skaļruņi. Atšķirībā no citiem Acer budžeta klases LCD monitoriem, kas līdz šim M79 datorsalonos ir bijuši nopērkami par akcijas cenu, Acer H223HQ LCD monitoram ir ļoti moderns dizains. Ierīces rāmim ir noapaļoti stūri, un tas ir veidots no melnas, lakotas plastmasas, un tas ir ievērojami plānāks par citiem Acer budžeta klases monitoriem.

Monitora rāmja priekšpuses apakšdaļā atrodas Acer logotips un pa labi no tā ražotājs ir novietojis ierīces skārienjutīgās vadības pogas ar kurām lietotājs var regulēt ekrāna iestatījumus.

Šīs ierīces ekrāna izmērs ir 21,5 collas, un ekrāna malu proporcija ir 16:9, nevis 16:10 kā lielākajai daļai platformāta monitoru, tādēļ Acer H223HQ ir ļoti piemērots multimediju failu atskaņošanai.

Apskatītajam monitoram ir TN+ tipa TFT ekrāna matrica, un ekrāna dinamiskais kontrasts ir 20 000:1, gaišums 300 cd/m2, skata leņķis ir 176°/176°, bet pikseļu reakcijas laiks ir 2 milisekundes. Ekrāna izšķirtspēja, kā jau minējām iepriekš, ir 1920 x 1080 pikseļi (tā sauktā Full HD izšķirtspēja). Ņemot vērā to, ka šis ir budžeta klases produkts, ekrāna tehniskie rādītāji ir ļoti labi.

Arī, izmēģinot kā tad īsti šis monitors attēlo dažādas datorspēles un Full HD izšķirtspējas filmas, mums nenācās vilties, jo attēls bija ass (pateicoties labajam pikseļu reakcijas laikam, attēls neizplūda pat spēlējot ļoti dinamisku datorspēli) un krāsas košas. Tā kā šim monitoram ir HDMI pieslēgvieta, filmas mēs skatījāmies ar Western Digital TV multimediju atskaņotāju. Jāatgādina, ka HDMI pieslēgvieta budžeta klases monitoram ir uzskatāma par ļoti lielu plusu, jo arī reti kurā dārgā gala monitorā ir iebūvēta šāda pieslēgvieta.

Papildus datorspēļu un filmu testiem, mēs izmantojām arī Nokia Monitor Test un Passmark MonitorTest programmatūru, un arī specializētos testus Acer H223HQ veica godam, jo monitora attēlotās krāsas bija pietiekami precīzas un arī pikseļu reakcijas laika testu ierīce veica bez problēmām.

Lai gan Full HD izšķirtspēja monitoram ir pluss, ne visiem var patikt tas, ka šāda izmēra monitoram ir tik augsta izšķirtspēja, jo attēli un teksts šādā monitorā izskatās mazāki nekā lielākajā daļā citu 21 un 22 collu LCD monitoru. Tomēr mēs to neuzskatījām par lielu problēmu, jo, mūsuprāt, informācija šajā monitorā ir pietiekami labi saskatāma. Pie kam augsta izšķirtspēja ļauj paralēli turēt atvērtus vairāku programmu logus.

Monitorā iebūvētie skaļruņi kvalitātes ziņā līdzinās citos LCD monitoros iebūvētajiem skaļruņiem – tie ir pietiekami kvalitatīvi, lai noskatītos kādu YouTube klipiņu, taču, klausoties mūziku vai skatoties filmas, mēs iesakām pieslēgt atsevišķus skaļruņus vai izmantot austiņas.

Secinājumi

Šis monitors, mūsuprāt, ir līdz šim labākais LCD monitors, kuru M79 klientiem ir bijusi iespēja iegādāties par akcijas cenu, jo tam ir ļoti laba funkcionalitātes un kvalitātes attiecība pret cenu, kā arī ļoti moderns dizains. Šobrīd jums ir unikāla iespēja par 119 Ls savā īpašumā iegūt kvalitatīvu 21,5 collu LCD monitoru, kuram ir Full HD izšķirtspējas atbalsts un plašs pieslēgvietu klāsts (VGA (D-Sub), DVI un HDMI), un BOOT.Lv redakcija iesaka šo iespēju nelaist garām.

Akcijas cena M79 veikalos: 119 Ls

Plusi:

+ Ļoti laba cena
+ Augsta izškirtspēja
+ Kvalitatīvs attēls (labs kontrasts un pikseļu reakcijas laiks)
+ Plašs pieslēgvietu klāsts (VGA (D-Sub), DVI un HDMI)
+ Moderns dizains ar skārienjutīgām vadības pogām
+ Iebūvēti skaļruņi
+ Piemērots spēļu un filmu cienītājiem

Mīnusi:

– Daļai lietotāju izšķirtspēja var šķist par augstu šāda izmēra ekrānam
– Trūkst monitora kājas regulēšanas iespēju
– Iebuvētie skaļruņi ir viduvējas kvalitātes
– Nav audio izejas

Izsaki savu viedokli