Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Klēpjdatori mūsdienās ir ārkārtīgi populāri, turklāt to izplatība arvien palielinās. Šī procesa rezultātā arvien plašākam lietotāju lokam ir nepieciešami tieši viņu vajadzībām atbilstoši portatīvie datori. Šodien jūsu uzmanībai piedāvāsim Acer Aspire 7520, kas paredzēts lietotājiem, kuri nevēlas savā dzīvesvietā turēt lielu galddatoru, bet negrib arī tādēļ upurēt ērtu darbu pie rakstāmgalda. Pateicoties lielajam 17 collu ekrānam un klaviatūrai, uz kuras neiztrūkst arī specializētie ciparu taustiņi (numpad) tās labajā pusē, Acer Aspire 7520 varētu būt piemērots dators tieši šādiem cilvēkiem, turklāt tas ne tikai aizņemtu maz vietas, bet arī būtu ērti paņemams līdzi, piemēram, uz vasarnīcu.

Izskats un komplektācija

Aspire 7520 ir tipisks Acer Gemston dizaina klēpjdators ar visām no tā izrietošajām sekām. Ārēji tas ir pelēcīgi melnā krāsā, bet atverot to vaļā atklājas gaiši pelēka klaviatūra. Pašam datoram ir visai apaļīga forma un tam nav praktiski neviena asa stūra. Tā kā datoram ir 17 collu monitors, tā izmērs ir manāmi lielāks kā vidusmēra klēpjdatoram, attiecīgi tas ir arī smagāks, sasniedzot 3,7 kilogramus.

Starp klaviatūru un ekrānu jūs atradīsiet iebūvētos skaļruņus, kuri būs pietiekami filmu vērošanai, vismaz atrodoties tiešā datora tuvumā, un palīgtaustiņus dažādu darbību veikšanai. Tieši virs ekrāna ir 0.3 megapikseļu webkamera, kas lieti noderēs video zvanu veikšanai. Klēpjdatora skārienjutīgais panelis (touchpad), līdzīgi kā lielākajai daļai šīs sērijas Acer klēpjdatoru, maigi izsakoties, ir neērts. Izmantojot to, datora lietošana ir krietni apgrūtināta, tāpēc pērkot Aspire 7520 iesakām iegādāties arī USB peli.

Pērkot Acer Aspire 7520 jūs iegūsiet ne tikai pašu klēpjdatoru un akumulatoru, kas nodrošinās tā darbību 2,5 līdz 3 stundu garumā, bet arī visu nepieciešamo datora uzlādei. Protams, neiztrūkst arī lietotāja instrukcija un cita dokumentācija. Šī klēpjdatora komplektācija ir pilnībā pietiekama, tomēr, ja vērīgi sekosiet līdzi piedāvājumam, tad pastāv iespēja to iegādāties arī ar komplektā iekļautu datora somu, kas vienmēr ir noderīgs papildinājums, it īpaši ņemot vērā to, ka 17 collu klēpjdatoru somas nav sevišķi lētas.

Tehniskie parametri

Tehnisko parametru ziņā šis dators ir aprīkots mazliet nevienmērīgi, jo tam ir visnotaļ jaudīgs AMD Turion divkodolu centrālais procesors ar 1,9 GHz takts frekvenci un 2GB liela DDR2 operatīvā atmiņa, bet diezgan viduvēja iebūvētā grafiskā karte. Attēlu 17 collu lielajā ekrānā ar 1440×900 pikseļu izšķirtspēju nodrošina Nvidia GeForce 7000M grafiskais procesors. Acer Aspire 7520 ir 160GB cietais disks, kas klēpjdatoram ir pavisam pietiekošs datu glabātuves izmērs.

Datu apmaiņa starp šo klēpjdatoru un citām iekārtām iespējama izmantojot bezvadu tīklu (atbalsta 802.11b/g) vai arī izmantojot kādu no tam paredzētajām ligzdām/portiem. Aspire 7520 ir šādas ligzdas/porti:


4x USB2.0
1x Fire Wire (IEEE1394)
1x ExpressCard/54
1x S-Video
1x Infrasarkanais datu pārraides ports
1x VGA-out
1x RJ-11, RJ-45
1x S/PDIF
1x Atmiņas karšu lasītājs „5 in 1”
1x Line In, Line Out

Veiktspēja

Datoram sākotnēji ir uzstādīta operētājsistēma Windows Vista Home Premium, kuras darbība uz šī klēpjdatora ir visnotaļ gluda un kavēšanās ir manāma reti. Sākotnēji gan dators varētu būt visai lēns, jo tam ir nepieciešams vairākas reizes pārlādēties (restart), pirms tas būs beidzis visu paredzēto programmu uzstādīšanu.

Aptuvenās veiktspējas noteikšanai mēs izmantojām Vista iebūvēto testu programmu, kurā ieguvām šādus rezultātus:

Rezultāti testā bija labi, tomēr kopējo punktu guvumu ievērojami samazināja vājais sniegums grafiskajos testos. Atgādināsim, ka šajā konkrētajā Windows Vista testā kopējo sistēmas rezultātu nosaka pašas vājākās komponentes sniegums, respektīvi, viss dators ir tik jaudīgs, cik jaudīga ir tā vājākā komponente. Zināma loģiska šajā koncepcijā slēpjas, pat ja šādu piegājienu vērtēšanā izmantot reti. Lai kā arī būtu, tā visa rezultātā Acer Aspire 7520 spēja sadarboties ar Vista ir novērtēta ar 3.

Verdikts

Acer Aspire 7520 ir lielisks klēpjdators, vismaz pareizo cilvēku rokās noteikti. Šis klēpjdators nokļuvis kāda aktīva un ceļot mīloša cilvēka rokās, padarītu viņu dziļi nelaimīgu, savukārt tas lieliski kalpotu cilvēkiem, kuriem klēpjdators ir drīzāk kompakts galddatora aizstājējs, kuru retu reizi paņemt līdzi braucienā pie radiem vai uz vasarnīcu. Aspire 7520 ir liels ekrāns, kārtīga klaviatūra un, apvienojumā ar kārtīgu USB peli, tas veidos lielisku stacionāro datoru.


Aptuvenā cena: 530 Ls

Paldies M79 par apskatam piegādāto tehniku

Izsaki savu viedokli