Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Klēpjdatoru klāsts mūsdienās ir ļoti plašs, tādēļ pircējiem parasti ir ļoti grūti izvēlēties sev piemērotu klēpjdatoru, kas būtu pietiekami jaudīgs, taču arī ne pārāk dārgs. Tomēr laiku pa laikam datorsalons M79 pircējiem piedāvā īpaši izdevīgas klēpjdatoru akcijas, tādējādi nodrošinot iespēju iegādāties jaudīgu klēpjdatoru par zemu cenu. Šodien apskatīsim Acer Aspire 5730ZG klēpjdatoru, kas šobrīd M79 datorsalonos ir nopērkams par akcijas cenu – 369 Ls, un var lepoties ar jaudīgu komplektāciju, kas nodrošinās plašas izklaides iespējas.

Dizains

Acer Aspire 5730ZG klēpjdatora LCD ekrāna izmērs ir 15,4 collas, un šim datoram ir tumšas krāsas korpuss. Izmēru ziņā šis modelis ir līdzīgs citiem 15,4 collu klēpjdatoriem, taču no pārējiem produktiem to vizuāli atšķir multimediju vadības pogas, kas ir novietotas pa labi no tastatūras. Savukārt virs vadības pogām atrodas Acer empowering tehnoloģijas poga, kas ļauj piekļūt dažādām programmām ar kuru palīdzību ir iespējams regulēt datora iestatījumus (menedžēt Wi-Fi bezvadu tīklus, mainīt akumulatora taupīšanas iestatījumus utt.).

Datora iestatījumus, protams, ir iespējams vadīt arī ar jau ierastajām taustiņu kombinācijām Fn + F1 līdz F12, kā arī Fn + virzienu taustiņi. Tāpat ražotājs ir parūpējies par to, lai lietotājam būtu ērti ieslēgt/izslēgt Bluetooth un Wi-Fi bezvadu savienojumus, kā arī atvērt interneta un e-pasta pārlūkprogrammas – to visu var izdarīt ar speciāli izveidotām vadības pogām klēpjdatora tastatūras kreisajā malā. Pie kam gan multimediju vadības pogas, gan šīs saīsnes ir apgaismotas, tātad arī tumsā lietotājam būs viegli tās saskatīt.

Datora kreisajā sānā var atrast Ethernet tīkla ligzdu, VGA ekrāna pieslēgvietu, HDMI multimediju pieslēgvietu, apvienoto eSATA un USB ligzdu, kā arī universālo atmiņas karšu lasītāju. Labajā sānā savukārt atrodas: modema ligzda, divas USB pieslēgvietas, DVD rakstītājs un audio pieslēgvietas. Priekšpusē ražotājs ir iebūvējis skaļuma regulēšanas ritenīti un vēl vienu USB pieslēgvietu. Visbeidzot datora aizmugurē ir paredzēta vieta klēpjdatora akumulatora lādētāja pieslēgšanai. Vēl, aplūkojot datora korpusu, nevar nepamanīt apjomīgos skaļruņus, kas ir visai kvalitatīvi.

Acer Aspire 5730ZG ir vidēji smags, un mēs uzskatām, ka tas ir pietiekami kompakts, lai to būtu ērti katru dienu ņemt līdzi uz, piemēram, augstkolu vai darbu.

Kopumā šī klēpjdatora dizains, mūsuprāt, ir pietiekami izdevies, un tumšā krāsā šis korpuss nenoliezami izskatās labāk nekā gaiši pelēkā – tagad dators izskatās izsmalcinātāks un lietišķāks.

Funkcionalitāte

Acer ir viens no ražotājiem, kura produkti allaž ir izcēlušies ar labu jaudas un cenas attiecību, un šis apgalvojums attiecas arī uz M79 akcijā nopērkamo Acer Aspire 5730ZG klēpjdatoru, jo šis dators ir aprīkots ar jaudīgu procesoru, spēlēm piemērotu videokarti, 3 GB operatīvās atmiņas, kā arī plašu pieslēgvietu klāstu un iebūvētu tīmekļkameru. Tajā pašā laikā šī datora cena ir vien 369 Ls.

Tagad nedaudz sīkāk par datora komplektāciju… Datoram ir Intel Pentium Dual-Core divdkodolu centrālais procesors ar takts frekvenci 2.0 GHz, un tas ir pietiekami jaudīgs, lai bez aiztures strādātu ar klēpjdatorā uzstādīto Microsoft Windows Vista Home Premium operētājsistēmu, kā arī atskaņotu Full HD izšķirtspējas filmas un spēlētu dažādas 3D spēles.

Runājot par spēlēm, jāatzīmē, ka apskatītajam produktam ir nVidia GeForce 9300. sērijas videokarte ar 256 MB lielu iebūvēto atmiņu, kas nozīmē to, ka, ja ir vēlme uzspēlēt kādu 3D spēli, tad ar šo klēpjdatoru to var salīdzinoši veiksmīgi darīt.

Filmu un mūzikas cienītājiem, kā arī fotogrāfiem noteikti patiks tas, ka datoram ir 320 GB liels cietais disks, tātad jūs uz tā varēsiet saglabāt pietiekami daudz multimediju failus.

Starp citu, ja jūs vēlēsieties datorā augšupielādēt fotogrāfijas no kāda pasākuma vai ceļojuma, to būs ļoti ērti izdarīt, jo datoram ir atmiņas karšu lasītājs, kas atbalsta arī ļoti populāro SD atmiņas karšu standartu. Pateicoties tam, jūs varēsiet ātri un ērti ielikt šīs bildes, piemēram, portāla Draugiem.lv albumā, lai tās kļūtu pieejamas arī jūsu draugiem.

Acer Aspire 5730ZG ir ērta tastatūra, un tā skārienjutīgais panelis ir daudz precīzāks un ērtāks nekā iepriekšējiem Acer Aspire klēpjdatoru modeļiem, tādēļ tagad datoru lietot ir nesalīdzināmi ērtāk.

Secinājumi

Ja jūs vēlaties iegādāties klēpjdatoru uz kura var spēlēt spēles un skatīties augstas izšķirtspējas filmas, tad M79 akcijā nopērkamais Acer Aspire 5730ZG klēpjdators ir ļoti laba izvēle, jo šī datora cena ir vien 369 Ls.

Akcijas cena M79 veikalos: 369 Ls

Izsaki savu viedokli