Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Klēpjdatoru izplatība aug tik strauji, ka daudzviet pasaulē tos iespējams nopirkt pat lielveikalos, sevišķi tos modeļus, kuru cena ir pievilcīgi zema. Latvijā budžeta klases cenu kategorijā dominē Acer un HP produkti, tomēr papētot tuvāk atklāsim, ka pašu lētāko portatīvo datoru konkurencē līderis ir Acer, kamēr HP nosedz nedaudz vairāk maksāt gatavo lietotāju pieprasījumu. Šoreiz piedāvājam jums Acer Aspire 5220 klēpjdatora apskatu, jo šim modelim nesen ir būtiski samazinājusies cena, tādejādi padarot to par apsvēršanas vērtu piedāvājumu tieši budžeta klases lētākajā segmentā.

Dizains

Acer Aspire 5520 ir tipisks Acer Gemston dizaina klēpjdators ar visām no tā izrietošajām sekām. Ārēji tas ir pelēcīgi melnā krāsā, bet, atverot to vaļā, varam ieraudzīt gaiši pelēkas krāsas klaviatūru. Izstrādājot datora dizainu, ražotājs ir nopietni piedomājis pie tā, kā tas izskatās atvērtā formā, jo izvēlētais krāsu salikums ir ļoti veiksmīgs un rada pievilcīgu kopēju izskatu. Datoram ir apaļīga forma un tam nav gandrīz neviena asa stūra. Klēpjdatora lielumu diktē tā monitora izmērs, šajā gadījumā tas ir 15,4 collas, tādēļ Aspire 5220 varētu nosaukt par vidēja izmēra klēpjdatoru. Šī modeļa izmēri 36.6 x 4.26 x 27.4 cm, bet svars sasniedz 2,75 kilogramus.

Aspire 5520 klaviatūra tikai nedaudz paceļas virs to ieskaujošās plastmasas pamatnes, tomēr rakstīšana ir diezgan ērta. Starp klaviatūru un ekrānu jūs atradīsiet iebūvētos skaļruņus, kuri būs pietiekami filmu vērošanai, vismaz atrodoties tiešā datora tuvumā, un palīg taustiņus dažādu iepriekš definētu darbību veikšanai. Interesanti, ka piespiežot kādu no šiem taustiņiem uz ekrāna parādās uzraksts latviešu valodā, kas pasaka, kāda tieši darbība tika veikta. Tieši virs ekrāna ir 0.3 megapikseļu tīmekļa kamera, kas noderēs video zvanu veikšanai. Klēpjdatora skārienjutīgais panelis (touchpad), tāpat kā visiem Gemston sērijas Acer klēpjdatoriem, maigi izsakoties, ir neērts. Izmantojot to, datora lietošana ir krietni apgrūtināta, tāpēc pērkot Aspire 5520 iesakām iegādāties arī USB peli vai nervu zāles.

Tehniskie parametri

Līdz šim BOOT.Lv, galvenokārt, ir apskatījis klēpjdatorus, kuri izmanto Intel ražotus centrālos procesoru, jo tie ir populārāki par Intel galvenā konkurenta AMD produkciju, tomēr Acer Aspire 5520 ir izņēmums, jo tā darbību nodrošina AMD Sempron 64 3600+ centrālais procesors. Šis procesors darbojas ar 2.0 GHz takts frekvenci un tam ir 256KB otrā līmeņa kešatmiņa. Šim klēpjdatoram ir 1GB liela DDR2 operatīvā atmiņa, tomēr vajadzības gadījumā to ir iespējams palielināt līdz pat 4GB. Patīkami, ka, pat neskatoties uz tikai 369Ls zemo cenu, datoram ir 160GB cietais disks.

Skatoties no tehniskā viedokļa, par vājāko datora komponenti varētu uzskatīt GeForce 7000 grafisko karti, kas būs pietiekama biroja programmatūras lietošanai un filmu vērošanai, bet par spēļu spēlēšanu varam aizmirst. Protams, klēpjdatori nekad nav bijuši labākā izvēle spēļu spēlēšanai, tāpēc šis datora aspekts nav uzskatāms par sevišķi lielu trūkumu. Turpretī, filmu vērošana uz 15,4 collu ekrāna, kurš nodrošina 1280×800 pikseļu izšķirtspēju, būs diezgan komfortabla.

Datu apmaiņa starp šo klēpjdatoru un citām iekārtām iespējama izmantojot bezvadu tīklu (atbalsta 802.11b/g) vai arī izmantojot kādu no tam paredzētajām ligzdām/portiem. Aspire 5520 ir šādas ligzdas/porti:


4x USB2.0
1x Fire Wire (IEEE1394)
1x ExpressCard/54
1x S-Video
1x Infrasarkanais datu pārraides ports
1x VGA-out
1x RJ-11, RJ-45
1x S/PDIF
1x Atmiņas karšu lasītājs „5 in 1”
1x Line In, Line Out

Veiktspēja

Acer Aspire 5520 ir uzstādīta Windows Vista Home Basic operētājsistēma, kuras darbība uz šī klēpjdatora ir laba, un lieka kavēšanās manāma reti. Sākotnēji negatīvu iespaidu par datora veiktspēju varētu radīt tas, ka tam ir nepieciešama apmēram stunda, lai tas pilnībā uzstādītu programmatūru un izveidotu datu rezerves kopiju. Par spīti procesa ilgumam, nevajadzētu datoram traucēt veikt sagatavošanos, turklāt jāatceras par strāvas nodrošināšanu, jo sākotnēji akumulators ir uzlādēts tikai 10 minūšu darbam.

Aptuvenās veiktspējas noteikšanai mēs izmantojām Vista iebūvēto testu programmu, kurā ieguvām šādus rezultātus:

Acer Aspire 5520 šajā testā ieguva 3 punktus, jo, kā jau tas ir raksturīgs šīs cenu kategorijas Acer klēpjdatoriem, uzstādītā grafiskā karte ir datora vājākais posms. Atgādināsim, ka šajā konkrētajā Windows Vista testā, kopējo sistēmas rezultātu nosaka pašas vājākās komponentes sniegums, respektīvi, viss dators ir tik jaudīgs, cik jaudīga ir tā vājākā komponente. Varētu strīdēties par to, vai šī novērtēšanas sistēma ir objektīva visos gadījumos, tomēr sava daļa taisnības šai metodei ir. Kā redzat, tad kopējie rezultāti ir ļoti pieņemami, vismaz 369 Ls dārgam datoram noteikti.

Verdikts

Šis Acer produkts izceļas pārējo budžeta klases klēpjdatoru vidū ar veiksmīgo cenas un piedāvāto iespēju attiecību. Tam ir ne tikai veiksmīgs dizains, bet arī savai cenai pārsteidzoši laba tehniskā komplektācija, sākot no AMD Sempron 3600+ centrālā procesora un 160GB lielā cietā diska, līdz pat bagātīgajam pieslēgvietu klāstam. Dotajā brīdi Latvijā ir nopērkami aptuveni 15 lētāki klēpjdatori, bet neviens no tiem īsti nevar piedāvāt neko līdzvērtīgu Acer Aspire 5520.


Acer Aspire 5520 cena: 369 Ls

Paldies M79 par apskatam piegādāto tehniku

Izsaki savu viedokli