Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Lai saglabātu auto izskatu tas ir regulāri jākopj. Ne tikai jāmazgā virsbūve, bet arī jātīra salons. Smiltis, dubļi, putekļi, ēdiena paliekas, tabakas dūmi, dažādas smakas – tas viss ietekmē ne tikai auto salona izskatu, bet arī aromātu un galā galā, lielāks prieks braukt taču ir tīrā auto, vai ne?

Ja auto salonu tīram regulāri un tas nav sasmērēts ar grūti iztīrāmiem traipiem, tad lielakajā daļā gadījumu būs pietiekams ar putekļusūcēju un mitrajām salvetēm, taču ko darīt ar īpaši netīru, ielaistu auto salonu, kurā netīri ir kā griesti, tā arī sēdekļi, grīda un panelis, turklāt, traipi ir ieēdušies?

Bieži nākas dzirdēt par tādu pakalpojumu kā auto salona ķīmiskā tīrīšana. Vai patiešām tā spēj iztīrīt tādus traipus, kas auduma salonā ieēdušies gadiem? To mēs noskaidrosim sadarbībā ar Rīgas Pulēšanas Centru, kuri bija gatavi pierādīt savus spēkus auto salona ķīmiskās tīrīšanas un lukturu pulēšanas jomā.

Pacients: 98. gada trešās sērijas BMW sedans. Tā salons ir piedzīvojis teju visu – dubļus, apavus pie kuru zolēm ir sniega un sāls maisījums, izlietus šķidrumus, lietus ūdeni, dēļ vaļā atstātiem logiem un bērnus kas kārtīgi nospārdījuši priekšējo sēdekļu muguras, turklāt lielākā daļa no traipiem ir ieēdušies vairāku gadu garumā.

Galerija – auto pirms salona ķīmiskās tīršanas:

Ko sevī ietver auto salona ķīmiskā tīrīšana un kā tā tiek veikta?

Tiek tīrīta auto grīda, jo nav šaubu, ka tur atrodas visvairāk netīrumu – smiltis, dubļi, drupačas, zem sēdekļiem paripojušas monētas un tā tālāk. Auto sēdekļi tiek mazgāti ar ūdens putekļu sūcēju un speciālu tīrāmo līdzekli – putekļu sūcējs saslapina sēdekļus, kas izšķīdina traipus un uzreiz to iesūc atpakaļ netīrā ūdens tvertnē. Pēc tīrīšanas, sēdekļi paliek mitri un auto salons tiek žāvēts, izmantojot sildītājus un mitruma savācēju.

Ja sēdekļi ir ādas, tie tiek notīrīti un apstrādāti ar īpašu losjonu, kas pabaro ādu un atjauno tās sākotnēju izskatu.

Kā norāda Rīgas Pulēšanas Centrs, tad tieši auto griestos sakrājas smakas, tāpēc ir svarīgi iztīrīt arī tos. Griesti tiks atbrīvoti gan no nepatīkama aromāta, gan iegūs svaigu izskatu, atgriežot to sākotnējo krāsu.

Auto panelis un ventilācijas lūkas ir paradīze putekļiem, kas ne tikai bojā izskatu, bet arī mūsu elpceļus, izmantojot putekļu sūcēju un dažādu izmēru birstītes, šīs detaļas tiek rūpīgi iztīrītas. Pēc apstrādes panelis tiek apstrādāts ar krēmu, kas to pasargā no UV starojuma.

Ļoti bieži nākas ciest auto bagāžas nodalījumam, tas var būt netīrs no dažādu lietu pārvešanas, arī tā tīrīšana iekļauta pakalpojumā.

Galerija – auto pēc salona ķīmiskās tīršanas:

Cik ilgu laiku aizņem auto salona ķīmiskā tīrīšana?

Tas protams atkarīgs no auto netīrības pakāpes, bet vidēji jārēķinās ar diennakti. Auto atvedot no rīta, tas pa dienu tiek iztīrīts, tomēr salons vēl ir kārtīgi jāizžāvē, kas tiek darīts pa nakti, ņemot talkā sildītājus un mitruma savācēju.

Cik izmaksā auto salona ķīmiskā tīrīšana?

Rīgas Pulēšanas Centra auto salona ķīmisko tīrīšanu veic sākot no 65 līdz 100 eiro. Cena atkarīga kā no auto izmēra, tā arī netīrības pakāpes.

Protams, viss jau izklausās skaisti, taču vislabāk būtu apskatīties, kas reāli paveikts? Klikšķini uz attēliem un salīdzini pats kā auto izskatījās pirms un kā pēc salona ķīmiskās tīrīšanas.

Līdz pat pēdējām brīdim es neticēju, ka pleķus, kas gadu garumā ieēdušas auto sēdekļos būs iespējams iztīrīt, tomēr Rīgas Pulēšanas Centrs savu vārdu turēja un neņemot vērā mehānisko nolietojumu, auto salons bija teju kā jauns un patīkami smaržoja.

Auto ķīmiskā tīrīšana pirms un pēc:

auto-salona-kimiska-tirisana-1

auto-salona-kimiska-tirisana-2

auto-salona-kimiska-tirisana-3

auto-salona-kimiska-tirisana-4

Līdz ar auto salona ķīmisko tīrīšanu tika nopulēti tā lukturi. Par lukturiem ir līdzīgs stāsts kā par salonu, tie bija nodzeltējuši, stikls bija matēts un auto īpašnieks jau bija samierinājies, ka nāksies iegādāties jaunus lukturus. Stikls bija tik ļoti bojāts, ka tikai ar grūtībām tam cauri varēja saskatīt reflektorus.

Auto lukturu pulēšana pirms un pēc:

auto-lukturu-pulsesana

Arī šeit Rīgas Pulēšanas Centrs bija uzdevumu augstumos. No sākuma visi lielie negludumi tika noņemti ar smalku smilšpapīru, savukārt pēc tam lukturi tika pulēti ar speciālu pastu un pulējumo aparātu. Pēc pulēšanas lutkuru stikla stāvoklis bija tuvu jaunam un pats būtiskākais – šādi uzlabojumam ne tikai auto vizuālo stāvokli, bet arī savu drošību, jo tikai caur dzidru stiklu iespējams iegūt pareizu gaismas staru. Attēlā redzamo lukturu pulēšanas izmaksas ir 25 eiro.

Izsaki savu viedokli